Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Aktualny kurs Golem

Sprawdź aktualny kurs kryptowalut.
HomeKursy kryptowalutAktualny kurs Golem

Kurs Golem 0,000000 USDT

Zmiana (24h): %

Aktualna
Kapitalizacja

343 220 396 USD -3.46%

W obrocie
Wolumen

18 640 404 USD 54.21%

Najwyższy Kurs
ATH

1,25 USD -72.62%
08-01-2018

Koncept: Not mineable
Tagi: Platform, Smart Contracts, Internet Of Things, Monetization, AI (Artificial Intelligence), Big Data & Data Storage, Computing & Cloud Infrastructure, Software, Ethereum (ETH) Token (ERC-20), Polygon (MATIC) Token, Payments, Distributed Computing, Web3, DePIN

Kalkulator GNT / USDT

Ile to 1 Golem?

GNT0 USDT
USDT0 GNT
Nie wiesz jak kupić Golem?

Czym jest GNT?

Golem jest tokenem w sieci ethereum, który umożliwia przekazywanie i odbieranie płatności z użyciem protokołu Golem. Protokół ma umożliwiać wynajmowanie wolnej mocy obliczeniowej komputerów przez innych użytkowników sieci.

Golem jako rynek dający uprawnienia użytkownikom Golem umożliwia użytkownikom i aplikacjom (wnioskodawcom) wynajmowanie cykli maszyn innych użytkowników (dostawców). Każdy użytkownik, od pojedynczego właściciela komputera po duże centrum danych, może dzielić się zasobami poprzez Golem i otrzymywać zapłatę w GNT (Golem Network Tokens) od żądających.

Golem wykorzystuje system transakcyjny oparty na Ethereum do rozliczania płatności pomiędzy dostawcami, zleceniodawcami i twórcami oprogramowania. Wszystkie obliczenia odbywają się w środowiskach piaskownicowych i są w pełni odizolowane od systemów hostów.

Twórcy oprogramowania są w centrum ekosystemu Golem: Nasz Rejestr Aplikacji i System Transakcyjny umożliwiają każdemu wdrażanie, dystrybucję i zarabianie na aplikacjach w sieci Golem.

Golem jako ekosystem

Biznesowe uzasadnienie Golema sprowadza się do tego, że dzięki stosunkowo niedawnemu postępowi technologicznemu postępu technologicznego, rynek zasobów obliczeniowych może być zorganizowany według zupełnie nowych zasad. W przeciwieństwie do tego, dzisiejszy rynek obliczeniowy jest zdominowany przez graczy wagi ciężkiej, takich jak Amazon, Google, Microsoft i IBM, którzy wykorzystują swoją siłę rynkową i aktywa, aby zapewnić ogromne marże, co skutkuje nieefektywnymi cenami usług obliczeniowych. Na szczęście, rynek nie jest
skazany na wieczne funkcjonowanie w ten sposób. Dzięki Golemowi podaż zasobów obliczeniowych opiera się na wkładach indywidualnych i profesjonalnych dostawców, w połączeniu z całą gamą dedykowanym oprogramowaniem poprzez Rejestr Aplikacji Golem - sam działający na jednolitym i konkurencyjnym rynku z niemal pełnym rynkiem informacji. Skalowanie rynku obliczeniowego umożliwione przez Golem wymaga włączenia trzech grup: dostawców zasobów obliczeniowych ("dostawców"), twórców zadań ("wnioskodawców"), którzy przesyłają swoje zadania do obliczenia przez sieć, oraz oczywiście twórców oprogramowania. Te trzy grupy składają się na unikalny, współzależny ekosystem Golem.


Dostarczanie infrastruktury

Dostarczanie mocy obliczeniowej do sieci pochodzi od dostawców. Może to być każdy, od osoby prywatnej wynajmującej niewykorzystane cykle CPU w komputerze do gier, po duże centrum danych udostępniające całą swoją moc. Dostawcy mają motywację do przyłączenia się do Golem, ponieważ otrzymują płatności od zleceniodawców za wykonane zadania. Oczywiście, interfejs użytkownika Golem będzie łatwy w użyciu, dając dostawcom jasny sposób ustalania cen i decydowania, jaką część ich własnych niewykorzystanych zasobów są skłonni wynająć.


Popyt na zasoby obliczeniowe

Aby wynagrodzić dostawców za udostępnianie swoich zasobów, Golem musi przyciągnąć żądających dodatkowych zasobów obliczeniowych. Rynek stworzony przez Golema będzie bardzo konkurencyjny dzięki prawie pełnej informacji oraz łatwości wdrażania zadań na dowolnym sprzęcie. To nie tylko sprawi, że korzystanie z Golema będzie proste, co przyciągnie wnioskodawców - wysoce konkurencyjna konfiguracja zwiększy również efektywność rynku, bardzo prawdopodobne, że skutkując znacznie bardziej wszechstronnymi i korzystnymi cenami w porównaniu do istniejących platform cloud computing. Jedną z ważnych cech jest to, że rynek Golem umożliwi wnioskodawcom stanie się dostawcami: ponieważ większość z nich będzie potrzebować dodatkowych zasobów tylko od czasu do czasu. Będą oni mogli wynajmować swój własny sprzęt i zarabiać dodatkowe opłaty. 

Oprogramowanie i mikroserwisy

Chociaż niektóre początkowe przypadki użycia (takie jak renderowanie CGI) zostaną opracowane i wdrożone przez zespół Golem, istotne jest, aby zaangażować innych programistów do rozwijania ich własnych pomysłów na aplikacje Golem. Liczba i jakość takich aplikacji jest jednym z kluczowych czynników przyszłego sukcesu Golema. Z tego powodu, Rejestr Aplikacji i Struktura Transakcyjna są jednymi z najważniejszych elementów całego ekosystemu i będą stanowiły centralny punkt procesu rozwoju. Po ich wprowadzeniu, zapewnią one deweloperom elastyczne i wydajne narzędzia do wdrażania, dystrybucji i zarabiania na oprogramowaniu działającym na Golemie. Będzie to idealne rozwiązanie dla mikroserwisów i niektórych z nadchodzących zdecentralizowanych aplikacji (DApps), ale może również stać się interesującym sposobem dystrybucji istniejącego oprogramowania własnościowego i open source.


Wizja długoterminowa: Golem jako element składowy Web 3.0

Wierzymy, że Internet przyszłości będzie prawdziwie zdecentralizowaną siecią, umożliwiającą użytkownikom bezpieczną i bezpośrednią wymianę treści, bez dzielenia się nimi z korporacjami lub innymi pośrednikami. W związku z tym, Golem będzie przydatny nie tylko do obliczania konkretnych zadań, ale także do masowego wynajmowania maszyn w celu wykonywania operacji w ramach samoorganizującej się sieci. Oczywiście, będzie to wymagało jednoczesnego rozwoju innych technologii, z których wiele zyskało w ostatnich latach znaczącą popularność. Konieczne są lepsze technologie współdzielenia danych, ale biorąc pod uwagę ciągły rozwój IPFS/Filecoin i Swarm, odpowiednie rozwiązania wydają się być w zasięgu ręki. Ostatecznie, sieć Ethereum stanie się bardziej skalowalna, wydajniejsza i będzie zawierać w pełni funkcjonalną sieć kanałów mikropłatności. Gdy te technologie staną się dostępne, łatwo wyobrazić sobie Golema przede wszystkim jako platformę dla mikroserwisów, pozwalającą użytkownikom na uruchamianie zarówno małych (np. aplikacja do robienia notatek), jak i dużych (np. serwis streamingowy) aplikacji w całkowicie zdecentralizowany sposób. Choć ambitna, wizja ta wydaje się być ostatecznym argumentem przemawiającym za długoterminowym potencjałem Golema.

 

Token sieciowy Golem (GNT)

Golem Network Token ("GNT") jest kluczowym elementem Golem i został zaprojektowany w celu zapewnienia elastyczności i kontroli nad przyszłą ewolucją projektu. GNT jest tworzony podczas okresu crowdfundingu i po pierwszym dużym wydaniu Golem, GNT będzie przypisany do różnych funkcji w sieci Golem. Płatności od wnioskodawców do dostawców za wykorzystanie zasobów oraz wynagrodzenia dla twórców oprogramowania będą realizowane wyłącznie w GNT. Po wdrożeniu Rejestru Aplikacji i Ram Transakcyjnych, GNT będzie niezbędny do innych interakcji z Golemem, takich jak składanie depozytów przez dostawców i twórców oprogramowania lub udział w procesie walidacji i certyfikacji oprogramowania (jak opisano w sekcji Rejestr Aplikacji). Ogólne warunki korzystania z GNT będą ustalone w Ramach Transakcyjnych, natomiast szczegółowe parametry tych interakcji będą możliwe do zdefiniowania w ramach każdej integracji oprogramowania.


źródło: whitepaper Golem

Zobacz jak grają nasi użytkownicy
Ostatnie transakcje
Godz.ParaInwestycjaZysk
08:31USDC-BTC19,80 USDC1,06 USDC5,54 %
23:57USDT-LINK7757,231232 USDT286,560768 USDT3,69 %
22:48USDT-LINK99,840160 USDT0,244440 USDT0,24 %
22:31USDT-LINK99,912400 USDT0,341380 USDT0,34 %
22:21USDC-BTC15,16 USDC0,44 USDC3,04 %
22:01BTC-SOL0,00020916 BTC0,00000187 BTC0,89 %
20:36BTC-SOL0,00020846 BTC0,00000205 BTC0,98 %
18:40USDT-LINK7758,525600 USDT254,858400 USDT3,28 %
18:09USDT-LINK99,987700 USDT0,131290 USDT0,13 %
17:44BTC-SOL0,00020664 BTC0,00000230 BTC1,11 %

KryptoBot najlepszy bot do Kryptowalut?

Czy nasz już konto w KryptoBocie?
Aktualne notowania

Na naszym serwisie wszystkie kursy kryptowalut odświeżają się co 60 sekund, 24h na dobę.

Kapitalizacja rynku
  • 2 528 748 052 127 USD
  • Zamiana: -1.69%
Wolumen
  • 158 394 112 392 USD
  • Zamiana: 31.28%
Kryptowaluty
  • Wszystkie: 8 339
  • Aktywne: 32 160
Giełdy
  • Wszystkie: 1 268
  • Aktywne: 360
Giełda Zonda