Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Chwilowo tańsze opłaty w sieci Ethereum?

HomeAktualności Chwilowo tańsze opłaty w sieci Ethereum?

Ethereum po niedawnej głębokiej korekcie wykazuje największy wzrost kapitalizacji rynkowej wśród głównych kryptowalut.
W momencie pisania tego tekstu kapitalizacja ETH wynosi 266 558 500 556 USD i jest o 2% większa od dnia poprzedniego. Aktualny kurs ETH oraz jego kapitalizację możecie obserwować na naszej stronie.

Tańsze opłaty za gaz?

Od 20 kwietnia opłaty za gaz w ETH mają tendencję spadkową. 20 kwietnia opłata za gaz wynosi średnio 37 dolarów, co było największą opłatą od lutego 2021 roku. Wydaje się, że trend się odwraca. Obecnie średni koszt za transakcję w sieci Ethereum to 10,22 USD.

źródło: ycharts.com

Współzałożyciel EthHub, Anthony Sassano, uważa, że istnieją 4 główne powody, dla których opłaty stają się tańsze:

  1. Zwiększenie limitu gazu (rozmiar bloku) o 20%,
  2. Ochłodzenie na rynku kryptowalut,
  3. Wdrożenie rozwiązań drugiej warstwy
  4. Przyjęcie Flashbotów.

Wydaje się, że ten ostatni element odgrywa główną rolę.

Jak donosi NewsBTC, Flashbots to organizacja zajmująca się tworzeniem narzędzi do redukcji i lepszej obrony Miner Extractable Value (MEV). Są one przeciwieństwem Priority Gas Auction (PGA), ponieważ Flashbots mają pozytywny wpływ na zmniejszenie kosztów gazu. Organizacja broni “przejrzystego” ekosystemu MEV.

Jak donosi deweloper o pseudonimie “Stephane”, blisko 72,22% hashrate’u Ethereum jest zaadoptowane przez Flashboty i ich narzędzia. Górnicy używali ich, aby zmaksymalizować swoje nagrody. Metryka ta odnotowała prawie 15% wzrost w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Przypominamy, że na 14 lipca planowane jest wdrożenie aktualizacji Ethereum London z EIP-1559, która również ma pomóc w optymalizacji kosztów transakcji w sieci Ethereum.

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!