Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Kontrowersje wokół inwestycji Alameda w Reef Finance

HomeAktualności Kontrowersje wokół inwestycji Alameda w Reef Finance

Kurs Reef Finance skoczył o 12 marca o 30,82%, ponieważ Alameda Research ujawniła inwestycję o wartości 20 milionów dolarów.

Alameda inwestuje w Reef

Alameda Research ogłosiła inwestycję w Reef Finance o wartości 20 milionów dolarów. Kwota inwestycji zostanie przeznaczona na zakup tokena zarządzającego projektem, REEF.

Oprócz inwestycji, Alameda Research będzie współpracować z Reef. Obie firmy mają na celu zbudowanie pomostu pomiędzy blockchainami Polkadot i Solana. Strategiczne partnerstwo zintegruje również Reef z wspieranym przez FTX Serum DEX i Raydium na Solanie.

Reef Finance jest wielofunkcyjnym silnikiem DeFi. Zapewnia różne funkcje, takie jak dostarczanie płynności i agregacja wyników pomiędzy różnymi platformami yield farming i lending. Dzięki Polkadot, oferuje wsparcie dla wielu blockchainów.

 

Alameda Research, która została założona w październiku 2017 roku, jest jedną z wiodących firm badawczych i handlowych zajmujących się blockchain i kryptowalutami. Założona przez Sama-Bankmana Frieda, Alameda jest jednym z wiodących pozagiełdowych miejsc do zakupu Bitcoinów. Ostatnio Alameda Research zainwestowała w serwis mappingowy Maps.me i platformę DeFi Oxygen. Dokonała również inwestycji w różne start-upy pracujące nad medycyną, sztuczną inteligencją i blockchain.

Poza pozyskaniem finansowania, kryptowaluta Reef stała się niedawno pierwszym projektem w ekosystemie Polkadot i 11 projektem na świecie, który został uruchomiony na Binance Launchpool.

Kontrowersje wokół inwestycji

Alameda była partnerem inwestycyjnym Reef Finance od września 2020 roku. Zgodnie z listem, firma niedawno zamknęła transakcję inwestycyjną o wartości co najmniej 80 milionów dolarów.

Brian Lee, członek zespołu Venture Capitalist z Alameda zabezpieczył pierwszy zakup 20 milionów dolarów w tokenach REEF. W tym czasie, według dyrektora generalnego Reef, zespół Alameda był zainteresowany zainwestowaniem dodatkowych 60 milionów dolarów.

Ale tuż po tym, jak Reef Finance przekazał tokeny do Alamedy, odkryli, że Alameda pozbywa się tokenów na Binance, zaraz po zakupie.

W przypadku pierwszej transzy $20M, śledziliśmy ruch sprzedanych tokenów Reef i natychmiast zobaczyliśmy, że tokeny, które właśnie przekazaliśmy do Alameda, zostały umieszczone na giełdzie Binance. Nie mogliśmy zrozumieć, dlaczego Alameda, nasz długoterminowy inwestor strategiczny, miałby sprzedawać swoje tokeny natychmiast po zakupie.”

Co z pozostałymi 60 mln USD?

Druga inwestycja o wartości 60 mln USD została wstrzymana z powodu niepewności i wątpliwości co do tego, czy Alameda jest długoterminowym inwestorem strategicznym. Główną przeszkodą dla Reef był brak zainteresowania Alamedy zawarciem legalnej umowy. Według Reef, firma zaczęła mieć wątpliwości, gdy Alameda poprosiła o kontynuowanie transakcji, opierając się na “zaufaniu” zamiast na odpowiedniej umowie.

 

Ostatnio kryptowaluta REEF mimo swojego dobrego startu ostatnio musi się mierzyć z coraz to nowymi problemami. Jakiś czas temu pisaliśmy o niepokojonych sygnałach jedno z użytkowników reddit.

Co dalej z kryptowalutą reef finance? Czas pokaże. Będziemy śledzić temat na bieżąco.

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!