Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Alibaba Cloud rozszerza swoją platformę blockchain na rynki międzynarodowe

HomeAktualności Alibaba Cloud rozszerza swoją platformę blockchain na rynki międzynarodowe

Alibaba Cloud, firma zajmująca się przetwarzaniem danych w chmurze, rozszerzyła swoją platformę Blockchain-as-a-service (Baas) na skalę międzynarodową. Wcześniej firma oferowała usługi użytkownikom w Chinach, ale obecnie weszła na rynki Azji Południowo-Wschodniej, USA i Europy. Alibaba Cloud pozwala na aplikacje typu blockchain na poziomie korporacyjnym w Hyperledger Fabric, projekcie Hyperledger obsługiwanym przez The Linux Foundation, i Ant Blockchain – opracowanym przez Alibaba Affiliate Ant Financial.

Platforma dla przedsiębiorców

Firmy używają platform BaaS do budowania środowisk blockchain i zarządzania ich rozwojem, wdrażaniem, działaniem i bezpieczeństwem. Platforma może być porównywana z usługą hostingu, która obsługuje infrastrukturę i problemy z utrzymaniem. BaaS korzysta z blockchainu konsorcjum, różniącego się od public blockchains tym, że jest uprawniony, co oznacza, że ​​nie każdy ma do niego dostęp, a wybrane węzły mają za zadanie generowanie konsensusu. W oświadczeniu, Yi Li, starszy inżynier personelu i lider Alibaba Cloud Blockchain Service, powiedział, że celem jest umożliwienie firmom wykorzystania blockchain w ich cyfrowej transformacji. Alibaba nie jest pierwszym dużym chińskim graczem oferującym BaaS. W sierpniu JD.com uruchomiła swoją “JD Blockchain Open Platform”, umożliwiając klientom korporacyjnym tworzenie aplikacji blockchain. Tencent i Baidu uruchomiły podobne platformy.

Monopol Alibaby

Jednak Alibaba ma obecnie monopol na patenty na blockchain w Chinach. Firma złożyła w sumie 43 w samym 2017 roku, 10% ogólnej wartości. Jego spółka zależna Ant Financial uważa technologię blockchain za jedną z pięciu kluczowych technologii – Blockchain, AI, Security, IoT i Computing (zwaną “BASIC”) – która według niej będzie dominować w każdej branży w niedalekiej przyszłości. Ant Financial uruchomiła w czerwcu usługę przelewu transgranicznego opartą na blockchain, umożliwiając użytkownikom przesyłanie pieniędzy między Hongkongiem a Filipinami. Ant Financial poinformował, że współpracuje z lokalnymi partnerami w celu rozszerzenia usługi na całym świecie.

Chiny nie zwalniają

W kraju Chiny przyspieszają rozwój technologii blockchain. Samorząd lokalny i sektor prywatny zaczęły korzystać z tej technologii we wszystkim, od faktur podatkowych po receptę lekarską. Niedawno opublikowane projekty rozporządzeń mogą wstrząsnąć chińskim przemysłem blockchain jako całością, wymagając od usługodawców opartych na blockchain zarejestrować się w rządzie, a od użytkowników zarejestrować swoje prawdziwe nazwiska podczas korzystania z platform.