Alibaba Cloud rozszerza swoją platformę blockchain na rynki międzynarodowe - KryptoBot - inteligentny handel kryptowalutami
Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Obserwuj

Alibaba Cloud rozszerza swoją platformę blockchain na rynki międzynarodowe

Aktualności Alibaba Cloud rozszerza swoją platformę blockchain na rynki międzynarodowe

Alibaba Cloud, firma zajmująca się przetwarzaniem danych w chmurze, rozszerzyła swoją platformę Blockchain-as-a-service (Baas) na skalę międzynarodową. Wcześniej firma oferowała usługi użytkownikom w Chinach, ale obecnie weszła na rynki Azji Południowo-Wschodniej, USA i Europy. Alibaba Cloud pozwala na aplikacje typu blockchain na poziomie korporacyjnym w Hyperledger Fabric, projekcie Hyperledger obsługiwanym przez The Linux Foundation, i Ant Blockchain – opracowanym przez Alibaba Affiliate Ant Financial.

Platforma dla przedsiębiorców

Firmy używają platform BaaS do budowania środowisk blockchain i zarządzania ich rozwojem, wdrażaniem, działaniem i bezpieczeństwem. Platforma może być porównywana z usługą hostingu, która obsługuje infrastrukturę i problemy z utrzymaniem. BaaS korzysta z blockchainu konsorcjum, różniącego się od public blockchains tym, że jest uprawniony, co oznacza, że ​​nie każdy ma do niego dostęp, a wybrane węzły mają za zadanie generowanie konsensusu. W oświadczeniu, Yi Li, starszy inżynier personelu i lider Alibaba Cloud Blockchain Service, powiedział, że celem jest umożliwienie firmom wykorzystania blockchain w ich cyfrowej transformacji. Alibaba nie jest pierwszym dużym chińskim graczem oferującym BaaS. W sierpniu JD.com uruchomiła swoją “JD Blockchain Open Platform”, umożliwiając klientom korporacyjnym tworzenie aplikacji blockchain. Tencent i Baidu uruchomiły podobne platformy.

Monopol Alibaby

Jednak Alibaba ma obecnie monopol na patenty na blockchain w Chinach. Firma złożyła w sumie 43 w samym 2017 roku, 10% ogólnej wartości. Jego spółka zależna Ant Financial uważa technologię blockchain za jedną z pięciu kluczowych technologii – Blockchain, AI, Security, IoT i Computing (zwaną “BASIC”) – która według niej będzie dominować w każdej branży w niedalekiej przyszłości. Ant Financial uruchomiła w czerwcu usługę przelewu transgranicznego opartą na blockchain, umożliwiając użytkownikom przesyłanie pieniędzy między Hongkongiem a Filipinami. Ant Financial poinformował, że współpracuje z lokalnymi partnerami w celu rozszerzenia usługi na całym świecie.

Chiny nie zwalniają

W kraju Chiny przyspieszają rozwój technologii blockchain. Samorząd lokalny i sektor prywatny zaczęły korzystać z tej technologii we wszystkim, od faktur podatkowych po receptę lekarską. Niedawno opublikowane projekty rozporządzeń mogą wstrząsnąć chińskim przemysłem blockchain jako całością, wymagając od usługodawców opartych na blockchain zarejestrować się w rządzie, a od użytkowników zarejestrować swoje prawdziwe nazwiska podczas korzystania z platform.

Dodaj komentarz