Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Altcoiny z największym potencjałem wzrostu

HomeAktualności Altcoiny z największym potencjałem wzrostu
najlepsze altcoiny head
Podstawowym pytaniem dla każdego inwestora kryptowalutowego jest to, jak wybrać spośród mnóstwa altcoinów te, które mają największe szanse na rozwój i sukces. Problem w tym, że każdy analityk ma swoją własną krótką listę faworytów. Po zapoznaniu się z wieloma prognozami i opiniami, zidentyfikowaliśmy pięć najlepszych tokenów, które znalazły się na krótkiej liście altcoinów o największym potencjale wzrostu w 2022 roku.

Solana (SOL)solana coin

Blockchain Solana został uruchomiony w 2019 roku jako konkurent dla Ethereum, mający na celu wspieranie zdecentralizowanych finansów, DApps i inteligentnych kontraktów.
Solana wykorzystuje unikalne połączenie algorytmów Proof-of-Stake i Proof-of-History. Duet ten nie tylko pomaga w szybszym i bezpieczniejszym przetwarzaniu transakcji, ale także daje posiadaczom SOL możliwość otrzymywania nagród stakingowych za utrzymywanie środków na swoich kontach. Uzasadnieniem dla takich mechanizmów nagradzania jest fakt, że przechowywanie środków zapewnia wsparcie dla wszystkich operacji na blockchainie, więc twórcy platformy uznali, że warto zachęcać do takich działań społeczności.

Ich wysiłki opłaciły się, a zainteresowanie Solaną rośnie w szybkim tempie. Wartość monety SOL wzrosła stukrotnie w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Na początku roku SOL miał zaledwie 0,01% udziału w rynku, a obecnie znajduje się w pierwszej piątce kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

Tylko w listopadzie napływ płynności do funduszy opartych o Solanę przekroczył 40 mln USD. Eksperci szacują, że większość z tych środków została zainwestowana przez inwestorów instytucjonalnych. Dodatkowym bodźcem do działania dla tych ostatnich było zawarcie partnerstwa Solany z takim gigantem branży jak giełda FTX.
Wykres wartości tokenu SOL - przedział 1 roku

Wykres wartości tokenu SOL – przedział 1 roku

Cardano (ADA)cardano coin

Cena Cardano w ciągu ostatnich trzech miesięcy systematycznie spada, a ADA, która w tym czasie straciła prawie połowę swojej wartości, jest obecnie wyprzedana. Analiza techniczna oparta na tzw. 90-dniowych cyklach Ganna wskazuje na możliwość 100% skoku wartości monety w krótkim terminie. Długoterminowy potencjał wzrostu Cardano opiera się w dużej mierze na ciągłej pracy zespołu projektowego mającego na celu rozwój blockchainu. We wrześniu sieć przeszła hard fork, aby uruchomić inteligentne kontrakty oparte na ADA. W październiku Cardano ogłosiło partnerstwo z Chainlink Labs w celu opracowania inteligentnych kontraktów dla aplikacji DeFi opartych na Cardano.

Nowe funkcje, w tym aplikacje DeFi i inteligentne kontrakty, powinny zwiększyć użyteczność ADA i pobudzić popyt na kryptowalutę sieci Cardano. Ważnym kamieniem milowym w tym przedsięwzięciu było uruchomienie projektu ADACash pod koniec października, który otwiera możliwość stakowania Cardano w celu generowania pasywnego dochodu. 10% obrotu rynkowego każdego tokena jest rozdzielane co 60 minut pomiędzy wszystkich posiadaczy ADACash proporcjonalnie do liczby monet w ich portfelach kryptowalutowych.

W ciągu dwóch tygodni od uruchomienia, projekt zdołał przyciągnąć 10 000 użytkowników, a jego kapitalizacja rynkowa przekroczyła w tym samym okresie 40 milionów dolarów. Nie ma wątpliwości, że szybka trakcja ADACash będzie kontynuowana w nadchodzących miesiącach.

Wykres wartości tokenu ADA - przedział 1 roku

Wykres wartości tokenu ADA – przedział 1 roku

Stellar (XLM) stellar coin

Stellar to zdecentralizowany protokół do przeprowadzania tanich transakcji pomiędzy różnymi systemami bankowymi. Celem projektu jest zjednoczenie światowych systemów finansowych w jedną całość i uczynienie usług finansowych bardziej dostępnymi dla ludzi na całym świecie.

Sieć Stellar obsługuje dowolną kryptowalutę i może być zsynchronizowana zarówno z blockchainami, jak i tradycyjnymi systemami bankowymi. Jednocześnie platforma jest w stanie przetwarzać tysiące transakcji na sekundę, a czas potwierdzenia transakcji wynosi poniżej pięciu sekund.

Kryptowaluta Stellar – Lumen (XLM) – stała się jedną z najlepiej radzących sobie altcoinów w 2021 roku, ustanawiając kilka rekordów cenowych. Niektórzy eksperci przewidują, że potencjał wzrostu XLM w nadchodzących miesiącach wyniesie 85%. W dłuższej perspektywie sieć Stellar może okazać się doskonałym narzędziem dla dostawców międzynarodowych pożyczek i przekazów pieniężnych, zwłaszcza w krajach o słabo rozwiniętym systemie bankowym.

Kryptowaluta Stellar – Lumen (XLM) – stała się jedną z najlepiej radzących sobie altcoinów w 2021 roku, ustanawiając kilka rekordów cenowych. Niektórzy eksperci przewidują, że potencjał wzrostu XLM w nadchodzących miesiącach wyniesie 85%. W dłuższej perspektywie sieć Stellar może okazać się doskonałym narzędziem dla dostawców międzynarodowych pożyczek i przekazów pieniężnych, zwłaszcza w krajach o słabo rozwiniętym systemie bankowym.

Wykres wartości tokenu XLM - przedział 1 roku

Wykres wartości tokenu XLM – przedział 1 roku

Polkadot (DOT) polkadot coin

Polkadot został zaprojektowany, aby pełnić rolę mostu łączącego poszczególne łańcuchy. Jedną z głównych zalet technologicznych Polkadot jest jego zdolność do aktualizacji bez potrzeby wprowadzania hard forków lub większych zmian w sieci.

Token Polkadot – DOT – zajmuje około 1,5% udziału w rynku. W tym samym czasie ekosystem Polkadot szybko się rozwija, ponieważ różne startupy wprowadzają produkty, które mogą przyciągnąć uwagę inwestorów. Dlatego eksperci widzą znaczny potencjał wzrostu dla DOT.

Na początku listopada wartość DOT osiągnęła swój rekord wszech czasów na poziomie 55 dolarów po ogłoszeniu, że rada Polkadot zatwierdziła utworzenie Parachain, który zasadniczo jest nowym blockchainem opartym na Polkadot z własnymi natywnymi tokenami.

Wykres wartości tokenu XLM - przedział 1 roku

Wykres wartości tokenu DOT – przedział 1 roku

Litecoin (LTC)litecoin

Litecoin jest jednym z weteranów rynku kryptowalut, ponieważ w październiku projekt ten obchodził swoją dziesiątą rocznicę. Wykorzystuje te same podstawy techniczne co Bitcoin, ale zmienia niektóre parametry, aby poprawić wydajność. Kiedy sieć Bitcoin doświadcza zatorów, a wysyłanie środków za pomocą BTC skutkuje długim czasem oczekiwania, LTC jest używany jako środek do szybkich rozliczeń, które są łatwe do późniejszej konwersji na Bitcoin.

Token cieszył się dużą popularnością i miał duże poparcie płynności. Jednak gdy problemy z przeciążeniem sieci BTC zostały w pełni rozwiązane, zainteresowanie LTC gwałtownie spadło. Mimo to dynamika jego kursu zawsze była historycznie ściśle powiązana z ruchami cenowymi Bitcoina, dlatego 10 maja wartość Litecoina osiągnęła rekordowy poziom 412,96 dolarów.

Niektórzy analitycy uważają, że LTC jest silnie wyprzedawany i jego wartość może znacznie wzrosnąć w nadchodzących miesiącach. Jednocześnie szacunki dotyczące potencjału wzrostu są bardzo zróżnicowane. Dodatkowymi argumentami przemawiającymi za kupnem LTC jest to, że jest to jedna z kryptowalut wspieranych przez PayPal oraz to, że Binance niedawno uruchomił pulę wydobywczą LTC.

Wykres wartości tokenu LTC - przedział 1 roku

Wykres wartości tokenu LTC – przedział 1 roku

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!