Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Obserwuj

Amerykańscy millenialsi polubili kryptowaluty

Nowe badanie wśród 1202 dorosłych ujawniło, że około połowa amerykańskich millenialsów częściej interesuję się kursami kryptowalut, niż kursem dolara amerykańskiego.

Dominacja bitcoinów

Największa kryptowaluta dominuje na rynkach, obecnie stanowi 54,8 procent całej kapitalizacji rynkowej według CoinMarketCap. Podczas gdy inne kryptowaluty również zyskuja na popularności, Bitcoin pozostaje najważniejszym – szczególnie dla pokolenia millenialsów.
Bitcoin (BTC) jest również liderem pod względem popularności. Ankieta internetowa przeprowadzona przez serwis badawczy YouGov Omnibus w dniach 29-30 sierpnia ujawniła, że ​​79 procent Amerykanów zna przynajmniej jeden rodzaj krypto-waluty. 71 procent osób stwierdziło, że słyszało o Bitcoin, podczas gdy kolejną najbardziej znaną jest Ethereum z 13 procentami.
Co ciekawe, mężczyźni wydają się być bardziej świadomi monet cyfrowych – tylko 13 procent mężczyzn twierdziło, że nie słyszało o jakiejkolwiek kryptowalucie w porównaniu z 27 procentami kobiet, które udzieliły tej samej odpowiedzi.

Zastąpienie dolara amerykańskiego

Według badań, 36 procent Amerykanów uważa, że ​​kryptowaluty będą szeroko rozpowszechniane i zostaną przyjęte jako środek do legalnych zakupów w ciągu następnej dekady. 44 procent tych, którzy przyjęli ten pogląd, to milenialsi.

źródło: pexels.com

Warto również zauważyć, że około 48 procent millenialsów stwierdziło, że są zainteresowani użyciem kryptowaluty zamiast amerykańskiego dolara.
W tym samym czasie 87 procent respondentów z badania powiedziało, że nie mieli interakcji z Bitcoinem. Połowa tej grupy stwierdziła, że ​​nie zamierza jej kupić, i że cieszą się, że nie zrobili tego wcześniej. Około 15 procent stwierdziło, że żałuje, że nie kupiło Bitcoina, gdy cena była niższa, i czują też, że jest już za późno, aby je teraz kupić.

Zobacz również

Awaria Binance i spadki na giełdach

Giełda Binance ma tymczasowe problemy ze składaniem zleceń.

PayPal zaczął akceptować kryptowaluty jako formę płatności

Wiele użytkowników PayPala potwierdziło, że przy płaceniu mogą wybrać płatność w Bitcoinie, Ethereum, Litecoinie i Bitcoinie Cash.

Optimistic dla Ethereum przełożone na lipiec

Ogłoszono, że Optimism, rozwiązanie do skalowania Ethereum Layer 2, opóźni uruchomienie swojego mainnetu do co najmniej lipca 2021 roku. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, nowa data uruchomienia nie jest pewna, ponieważ nadal zależy od szybkości przygotowań i “gotowości ekosystemu”.

Dodaj komentarz

eighteen + nine =