Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Amerykańscy millenialsi polubili kryptowaluty

HomeAktualności Amerykańscy millenialsi polubili kryptowaluty

Nowe badanie wśród 1202 dorosłych ujawniło, że około połowa amerykańskich millenialsów częściej interesuję się kursami kryptowalut, niż kursem dolara amerykańskiego.

Dominacja bitcoinów

Największa kryptowaluta dominuje na rynkach, obecnie stanowi 54,8 procent całej kapitalizacji rynkowej według CoinMarketCap. Podczas gdy inne kryptowaluty również zyskuja na popularności, Bitcoin pozostaje najważniejszym – szczególnie dla pokolenia millenialsów.
Bitcoin (BTC) jest również liderem pod względem popularności. Ankieta internetowa przeprowadzona przez serwis badawczy YouGov Omnibus w dniach 29-30 sierpnia ujawniła, że ​​79 procent Amerykanów zna przynajmniej jeden rodzaj krypto-waluty. 71 procent osób stwierdziło, że słyszało o Bitcoin, podczas gdy kolejną najbardziej znaną jest Ethereum z 13 procentami.
Co ciekawe, mężczyźni wydają się być bardziej świadomi monet cyfrowych – tylko 13 procent mężczyzn twierdziło, że nie słyszało o jakiejkolwiek kryptowalucie w porównaniu z 27 procentami kobiet, które udzieliły tej samej odpowiedzi.

Zastąpienie dolara amerykańskiego

Według badań, 36 procent Amerykanów uważa, że ​​kryptowaluty będą szeroko rozpowszechniane i zostaną przyjęte jako środek do legalnych zakupów w ciągu następnej dekady. 44 procent tych, którzy przyjęli ten pogląd, to milenialsi.

źródło: pexels.com

Warto również zauważyć, że około 48 procent millenialsów stwierdziło, że są zainteresowani użyciem kryptowaluty zamiast amerykańskiego dolara.
W tym samym czasie 87 procent respondentów z badania powiedziało, że nie mieli interakcji z Bitcoinem. Połowa tej grupy stwierdziła, że ​​nie zamierza jej kupić, i że cieszą się, że nie zrobili tego wcześniej. Około 15 procent stwierdziło, że żałuje, że nie kupiło Bitcoina, gdy cena była niższa, i czują też, że jest już za późno, aby je teraz kupić.

Zobacz również

Rabat na wszystko z okazji Black Friday

KryptoBot pomaga Wam w handlu walutami cyfrowymi już od prawie 5 lat. Razem udało nam się osiągnąć bardzo dużo i uda się osiągnąć jeszcze więcej! Za cały wkład w nasz rozwój chcemy Wam podziękować, a teraz jest ku temu dobra okazja

Niezbędne aplikacje do handlu kryptowalutami

Jaka jest najlepsza aplikacja kryptowalutowa? Tego na pewno nie dowiesz się z naszego wpisu…

Dowiesz się z niego jednak jakie aplikacje są Ci niezbędne i poznasz kilka sprawdzonych opcji.

Polak zdecentralizowany, ThePolak nowoczesny!

Przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać tokeny NFT z kolekcji The Polacy! Ile punktów Ty zdobędziesz, Rodaku?