Amerykańscy millenialsi polubili kryptowaluty

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Nowe badanie wśród 1202 dorosłych ujawniło, że około połowa amerykańskich millenialsów częściej interesuję się kursami kryptowalut, niż kursem dolara amerykańskiego.[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Dominacja bitcoinów” font_container=”tag:h3|text_align:left” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text]Największa kryptowaluta dominuje na rynkach, obecnie stanowi 54,8 procent całej kapitalizacji rynkowej według CoinMarketCap. Podczas gdy inne kryptowaluty również zyskuja na popularności, Bitcoin pozostaje najważniejszym – szczególnie dla pokolenia millenialsów.
Bitcoin (BTC) jest również liderem pod względem popularności. Ankieta internetowa przeprowadzona przez serwis badawczy YouGov Omnibus w dniach 29-30 sierpnia ujawniła, że ​​79 procent Amerykanów zna przynajmniej jeden rodzaj krypto-waluty. 71 procent osób stwierdziło, że słyszało o Bitcoin, podczas gdy kolejną najbardziej znaną jest Ethereum z 13 procentami.
Co ciekawe, mężczyźni wydają się być bardziej świadomi monet cyfrowych – tylko 13 procent mężczyzn twierdziło, że nie słyszało o jakiejkolwiek kryptowalucie w porównaniu z 27 procentami kobiet, które udzieliły tej samej odpowiedzi.[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Zastąpienie dolara amerykańskiego” font_container=”tag:h3|text_align:left” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text]Według badań, 36 procent Amerykanów uważa, że ​​kryptowaluty będą szeroko rozpowszechniane i zostaną przyjęte jako środek do legalnych zakupów w ciągu następnej dekady. 44 procent tych, którzy przyjęli ten pogląd, to milenialsi.

źródło: pexels.com

Warto również zauważyć, że około 48 procent millenialsów stwierdziło, że są zainteresowani użyciem kryptowaluty zamiast amerykańskiego dolara.
W tym samym czasie 87 procent respondentów z badania powiedziało, że nie mieli interakcji z Bitcoinem. Połowa tej grupy stwierdziła, że ​​nie zamierza jej kupić, i że cieszą się, że nie zrobili tego wcześniej. Około 15 procent stwierdziło, że żałuje, że nie kupiło Bitcoina, gdy cena była niższa, i czują też, że jest już za późno, aby je teraz kupić.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_empty_space][vc_text_separator title=”Zobacz również”][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”3″ grid_id=”vc_gid:1537357998082-ffe6bb7a-762a-8″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]