Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Niezbędne aplikacje do handlu kryptowalutami

HomeAktualności Niezbędne aplikacje do handlu kryptowalutami
Niezbędne aplikacje do handlu kryptowalutami

Zaczynasz z rynkiem kryptowalut? Nie do końca jeszcze wiesz, jak się za to zabrać? Sprawdź nasz poradnik, który omawia podstawowe zagadnienia związane z rozpoczęciem inwestycji w kryptowaluty.

Wiesz już jak zacząć? Teraz pewnie potrzebujesz sprawdzonych narzędzi i aplikacji do handlu kryptowalutami. I tutaj pojawia się kolejny problem, bo takich aplikacji jest na rynku bardzo dużo.

Jakie są najlepsze aplikacje kryptowalutowe?

Jaka jest najlepsza aplikacja kryptowalutowa?

Tego na pewno nie dowiesz się z naszego wpisu…

Dowiesz się z niego jednak jakie aplikacje są Ci niezbędne i poznasz kilka sprawdzonych opcji.

Co możemy robić za pomocą aplikacji kryptowalutowych?

Co możemy orbić za pomocą aplikacji kryptowalutowych
Główną wartością, jaką wnoszą w nasze inwestycje aplikacje kryptowalutowe jest oszczędność czasu.

Zacznijmy od zastanowienia się, jakie najważniejsze czynniki składają się na handel na rynku kryptowalut. Są to:

  1. Giełda kryptowalut.
  2. Portfel kryptowalutowy.
  3. Dane dotyczące m.in. zmian kursów kryptowalut.
  4. Czas, jaki zajmie nam śledzenie rynku i podejmowanie decyzji inwestycyjnych.

Są to absolutne podstawy, bez których nie da się uczestniczyć w rynku inwestycyjnym (a przynajmniej jest to bardzo trudne). Tutaj właśnie pojawiają się aplikacje ułatwiające handel kryptowalutami.

Aplikacje giełdowe do handlu kryptowalutami

Handel kryptowalutami zazwyczaj odbywa się na giełdzie lub za pośrednictwem kantoru. Wybór giełdy jest jednak z regóły bezpieczniejszą opcją, dlatego też skupimy się na aplikcjach giełdowych do handlu kryptowalutami. Aplikacje giełd kryptowalut często są bardzo rozbudowane i oferują szereg opcji handlu i wypłat środków, czy nawet tworzenia własnych tokenów NFT bez potrzeby programowania smart contractów. Warto zwrócić szczególną uwagę na jakość zabezpieczeń w aplikacjach giełdowych. Zwłaszcza w przypadku giełd zdecentralizowanych.

Nasz wybór spośród aplikacji giełdowych

Aplikacja giełdy kryptowalut

Na polskim rynku krypto najpopularniejsze są dwie giełdy: Zonda i Binance.

Obie giełdy mają rozbudowane aplikacje, które pozwalają na dokonywanie bardzo zaawansowanych operacji. To, co wiele osób uważa za wadę obu giełd, jest zaawansowany proces weryfikacji nowych użytkowników, który często trwa dość długo i wymaga więcej zaangażowania ze strony użytkownika, niż podanie swojego adresu email i nazwiska.

Jeśli macie problem z weryfikacją swojego konta, na którejś z giełd możecie skorzystać z naszych kompleksowych poradników:

  1. Jak założyć konto na giełdzie Zonda?
  2. Jak zweryfikować konto na Binance?.

Portfele do przechowywania kryptowalut (portfele kryptograficzne)

Jeśli wybraliśmy już aplikację giełdową do handlu kryptowalutami, to teraz przyszła pora na wybór aplikacji portfela kryptowalutowego. Taka aplikacja oferuje z reguły możliwość przechowywania i transferu aktywów cyfrowych takich jak kryptowaluty lub tokeny NFT.

Nasz wybór spośród portfeli kryptowalutowych

Aplikacja portfela kryptograficznego

Jedną z najpopularniejszych aplikacji tego typu jest Metamask, który umożliwia przesyłanie i przechowywanie kryptowalut. Aplikacja oferuje wersję mobilną, webową oraz rozszerzenia do najpopularniejszych przeglądarek.

Aplikacje do handlu krótkoterminowego (boty tradingowe)

Kryptowalutami można handlować długoterminowo (hodlowanie) i krótkoterminowo (trading). O ile inwestycje długoterminowe nie wymagają oddzielnych aplikacji, to przy tradingu sprawa się komplikuje. Kursy kryptowalut zmieniają się często z minuty na minutę i nadążanie za nimi, może okazać się fizycznie niemożliwe. Z pomocą przychodzą tutaj boty tradingowe, które pozwalają na automatyzację sprzedaży poszczególnych kryptowalut według zaprogramowanego wcześniej harmonogramu.

Nasz wybór spośród aplikacji tradingowych

Aplikacja do tradingu kryptowalut

Ciężko spodziewać się od nas wyboru innej aplikacji niż KryptoBot, czyli największa aplikacja tradingowa dostępna na polskim rynku pozwalająca na handel na największych giełdach kryptowalutowych (wspomniane wczesniej Zonda i Binance). Jeśli chcecie jednak poznać również inne opcje, możecie zapoznać się z poniższym poradnikiem:

Dlaczego warto korzystać z pomocy botów przy handlu kryptowalutami?

Aplikacje do śledzenia rynku kryptowalut

Mamy już komplet aplikacji umożliwiających nam handel. Teraz zostało tylko zastanowić się nad tym, w jakie aktywa chcemy inwestować. Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i aby orientować się w zmianach, jakie na nim zachodzą, konieczne jest regularne śledzenie zmian kursowych. Całe szczęście istnieją aplikacje, które udostępniają nam szereg danych dotyczących większości kryptowalut.

Nasz wybór spośród aplikacji do śledzenia rynku

Aplikacja do śledzenia zmian kursowych

Najpopularniejszą aplikacją, która oferuje takie funkcjonalności jest CoinMarketCup. Serwis udostępnia szereg danych i wykresów dotyczących najpopularniejszych kryptowalut i giełd kryptowalutowych.

Aplikacja mobilna czy przeglądarkowa - którą wybrać?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy ma inne preferencje co do swojej pracy. Jedni wolą mieć wszytko pod ręką w aplikacji mobilnej, innym lepiej pracuje się na komputerach stacjonarnych z bardziej rozbudowanym interfejsem. Najlepszą opcją wydaje się więc sytuacja, kiedy dana aplikacja występuje zarówno w wersji mobilnej, jak i przeglądarkowej.

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!