Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Arbitraż kryptowalut

HomeAktualności Arbitraż kryptowalut

Boty arbitrażowe do kryptowalut w ostatnich miesiącach bardzo się rozwinęły i stały się bardzo popularne wśród traderów. Głównym powodem tego stanu rzeczy jest zwiększona zmienność na rynku kryptowalut.

Pojawiło się kilka nowych walut, które przeszły dosłownie od groszy do miliardów dolarów w wycenie rynkowej, podczas gdy inne kryptowaluty pozostały stosunkowo stabilne. Istnieją jednak pewne giełdy, które potrzebują trochę czasu, aby dostosować swoje ceny (ze względu na podaż i popyt). Daje to świetną okazję do przeprowadzania transakcji arbitrażowych.

Czym jest arbitraż kryptowalut?

Arbitraż jest jednym z działań, które mogą być prowadzone przez tradera na rynku kryptowalut. W celu poszukiwania możliwości arbitrażu, trader stale poszukuje różnic cenowych na różnych giełdach.

W ten sposób, z pomocą kryptowalutowego bota arbitrażowego – a czasami ręcznie – możliwe jest osiągnięcie zysków poprzez zakup aktywów cyfrowych na jednej giełdzie (gdzie wirtualna waluta jest notowana po niższej cenie) i sprzedanie jej na innej giełdzie (po wyższej cenie).

Różnica między ceną zakupu a ceną sprzedaży jest zyskiem osiąganym przez tradera. Istnieje jednak kilka rzeczy, które musimy wziąć pod uwagę, zanim zaczniemy uprawiać arbitraż kryptowalut.

Pierwsza rzecz, którą powinniśmy rozważyć, jest związana z faktem, że arbitraż na rynku kryptowalut może nie być opłacalny, jeśli zmienność jest bardzo wysoka. Jeśli cena aktywów waha się w czasie, gdy dokonujesz transferu z jednej giełdy na drugą, zyski mogą zostać zredukowane do zera lub ostatecznie utracone.

Opłaty są drugą rzeczą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę. Im większe opłaty za wycofanie środków z giełdy, tym mniej opłacalny będzie nasz handel. Należy również pamiętać, że przelewy Bitcoin (BTC) lub Ethereum (ETH) również są obciążone opłatami. Im większe zatłoczenie w sieci, tym wyższe opłaty poniesiemy za przetwarzanie transakcji.

Boty arbitrażowe na kryptowaluty

Chociaż cała strategia arbitrażu może być przeprowadzana ręcznie, znacznie lepiej i efektywniej jest używać bota arbitrażowego. Bot handlu arbitrażowego zmniejszy potrzebę używania i wdrażania tych strategii ręcznie. Tak jak KryptoBot realizuje strategię inwestorów nawet gdy nie przebywają przed komputerem.

Z botem, możemy automatycznie wyszukać różne giełdy i porównać cenę aktywów. W ten sposób nie musimy szukać go ręcznie na różnych platformach. Tak więc, bot handlujący kryptowalutami pomaga nam w wizualizacji cen na różnych giełdach.

Jednocześnie bot, w zależności od tego, z którego korzystamy, przetwarza cały transfer bez naszej ingerencji. Oznacza to, że przeprowadzenie całej transakcji arbitrażowej może zająć zaledwie kilka minut.

Zamiast kupować monety, realizować wypłaty, sprzedawać monety ponownie i czerpać zyski, użytkownik może łatwo polegać na kryptowalutowym bocie arbitrażowym.

Tak więc, bot do arbitrażu sprawia, że inwestorowi jest o wiele łatwiej i szybciej handlować na rynku kryptowalut. W zaledwie kilku prostych krokach bot przetworzy większość transakcji i uporządkuje twoje portfolio.

Zamiast polegać na ręcznych narzędziach, boty arbitrażu sprawiają, że inwestorzy mogą szybko i bezproblemowo odkrywać okazje arbitrażowe na bieżąco.

BitBay
Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!