Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Australia płynie pod prąd aktualnym trendom

HomeAktualności Australia płynie pod prąd aktualnym trendom

Rynek kryptowalut przeżywa kolejny trudny miesiąc. Wartość Bitcoin spada poniżej 6000 USD, a druga co do wielkości cyfrowa waluta, Ethereum, spada poniżej 200 USD. Tymczasem aktywność aktywów cyfrowych w Australii rośnie.

Raport aktywności

Raport Business Insider pokazał, że obroty w cyfrowej walucie osiągnęły 1,5 miliarda dolarów w pierwszej połowie 2018 roku, dzięki szaleństwu kryptowalut wśród australijskich funduszy własnych (SMSF).

“Takie aspekty jak wielkość transakcji mogą być dość nieprzejrzyste i można sobie wyobrazić, że niektóre z roszczeń uczestników mogą uzasadniać pewien sceptycyzm”

powiedział rzecznik australijskiej Komisji Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC).

Adrian Przelozny, dyrektor generalny niezależnej waluty cyfrowej, zauważył, że:

“znacząca aktywność w przestrzeni”

została zaobserwowana w SMSF, a drobni inwestorzy przyglądają się możliwościom inwestycji w portfele wysokiego ryzyka, który przynosi bardziej znaczące zyski.

Wskazał także, że liczba klientów SMSF, którzy zarejestrowali się w Independent Reserved, wzrosła do około siedmiu tysięcy. Jednak liczba ta jest wciąż niewielka, ponieważ szacuje się, że w Australii jest ponad 590 000 SMSF o łącznej wartości 700 miliardów dolarów.

Przyszłość w jasnych kolorach

“Myślę, że dyskusje na temat ETF w Australii będą musiały poczekać, aż zobaczymy, co dzieje się w Ameryce”

Ze swojej strony Jordan Michaelides, szef inwestycji instytucjonalnych Coinjar, przygląda się funduszom ETF, aby jeszcze bardziej zainteresować się kryptowalutami w Australii.

“SMSF-y były zwykle domeną bogatych. To pojazd, w którym można zarządzać własnymi inwestycjami, a także ponosić koszty tego audytu. “

Patrząc jednak na szerszą perspektywę, krajowi operatorzy wymiany kryptowalut są podekscytowani pojawiającym się trendem w przestrzeni cyfrowej.

Możliwości w australijskim sektorze kryptowalut zostały również podkreślone przez nowego prezesa giełdy bitcoin.com.au Ben Ingram, który powiedział w lipcu, że skorzysta z olbrzymiego zainteresowania w kraju, aby zwiększyć sprzedaż.

Stwierdził wówczas:

powiedział Michaelides.

“ETFy były w pewnym sensie świętym Graalem przez ostatnie 18 miesięcy”

dodał Przelozny.

Zobacz również

Co się działo w krypto w listopadzie?

10 listopada BTC i Ethereum ETH osiągnęły pierwszy w historii łączna wartość wszystkich aktywów cyfrowych w obiegu przekroczyła 3 biliony dolarów.

Jak otworzyć kantor kryptowalut w Polsce?

Kantory kryptowalut pozwalają na prostą wymianę walut FIAT (np. PLN, USD) na kryptowaluty i odwrotnie. Działają więc na tej samej zasadzie co klasyczne kantory walutowe. Można do niego przyjść i za jedną walutę kupić inną.

W Salwadorze powstanie Bitcoin City

Jedynym podatkiem jaki miałby nałożony na mieszkańców takiego miasta ma być VAT, a zasilać je ma energia geotermalna z wulkanu.