Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Australia płynie pod prąd aktualnym trendom

HomeAktualności Australia płynie pod prąd aktualnym trendom

Rynek kryptowalut przeżywa kolejny trudny miesiąc. Wartość Bitcoin spada poniżej 6000 USD, a druga co do wielkości cyfrowa waluta, Ethereum, spada poniżej 200 USD. Tymczasem aktywność aktywów cyfrowych w Australii rośnie.

Raport aktywności

Raport Business Insider pokazał, że obroty w cyfrowej walucie osiągnęły 1,5 miliarda dolarów w pierwszej połowie 2018 roku, dzięki szaleństwu kryptowalut wśród australijskich funduszy własnych (SMSF).

“Takie aspekty jak wielkość transakcji mogą być dość nieprzejrzyste i można sobie wyobrazić, że niektóre z roszczeń uczestników mogą uzasadniać pewien sceptycyzm”

powiedział rzecznik australijskiej Komisji Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC).

Adrian Przelozny, dyrektor generalny niezależnej waluty cyfrowej, zauważył, że:

“znacząca aktywność w przestrzeni”

została zaobserwowana w SMSF, a drobni inwestorzy przyglądają się możliwościom inwestycji w portfele wysokiego ryzyka, który przynosi bardziej znaczące zyski.

Wskazał także, że liczba klientów SMSF, którzy zarejestrowali się w Independent Reserved, wzrosła do około siedmiu tysięcy. Jednak liczba ta jest wciąż niewielka, ponieważ szacuje się, że w Australii jest ponad 590 000 SMSF o łącznej wartości 700 miliardów dolarów.

Przyszłość w jasnych kolorach

“Myślę, że dyskusje na temat ETF w Australii będą musiały poczekać, aż zobaczymy, co dzieje się w Ameryce”

Ze swojej strony Jordan Michaelides, szef inwestycji instytucjonalnych Coinjar, przygląda się funduszom ETF, aby jeszcze bardziej zainteresować się kryptowalutami w Australii.

“SMSF-y były zwykle domeną bogatych. To pojazd, w którym można zarządzać własnymi inwestycjami, a także ponosić koszty tego audytu. “

Patrząc jednak na szerszą perspektywę, krajowi operatorzy wymiany kryptowalut są podekscytowani pojawiającym się trendem w przestrzeni cyfrowej.

Możliwości w australijskim sektorze kryptowalut zostały również podkreślone przez nowego prezesa giełdy bitcoin.com.au Ben Ingram, który powiedział w lipcu, że skorzysta z olbrzymiego zainteresowania w kraju, aby zwiększyć sprzedaż.

Stwierdził wówczas:

powiedział Michaelides.

“ETFy były w pewnym sensie świętym Graalem przez ostatnie 18 miesięcy”

dodał Przelozny.

Zobacz również

Smartfon Web3 od Solana

23 czerwca 2022 Solana ogłosiła oficjalnie start projektu pierwszego smartfona wspierającego zdecentralizowane aplikacje (dApps). Telefon będzie nosił nazwę Saga.

Kryptowaluty – jak zacząć inwestować? Informacje dla początkujących

Aby uzyskać odpowiedź na pytanie “Kryptowaluty, jak zacząć w nie inwestować?” konieczne jest zadanie sobie wcześniej kilku pośrednich pytań.

Zaginął Sylwester Suszek – założyciel giełdy BitBay (Zonda)

Sylwester Suszek 10 marca 2022 roku  wyjechał  rano z domu na spotkanie biznesowe do Czeladzi. Po jego zakończeniu około 15.00, odjechał w nieznanym kierunku. Od tamtej chwili nie nawiązał on kontaktu z rodziną.

Dodaj komentarz

szesnaście + osiemnaście =