Australia płynie pod prąd aktualnym trendom

Rynek kryptowalut przeżywa kolejny trudny miesiąc. Wartość Bitcoin spada poniżej 6000 USD, a druga co do wielkości cyfrowa waluta, Ethereum, spada poniżej 200 USD. Tymczasem aktywność aktywów cyfrowych w Australii rośnie.

Raport aktywności

Raport Business Insider pokazał, że obroty w cyfrowej walucie osiągnęły 1,5 miliarda dolarów w pierwszej połowie 2018 roku, dzięki szaleństwu kryptowalut wśród australijskich funduszy własnych (SMSF).

„Takie aspekty jak wielkość transakcji mogą być dość nieprzejrzyste i można sobie wyobrazić, że niektóre z roszczeń uczestników mogą uzasadniać pewien sceptycyzm”

powiedział rzecznik australijskiej Komisji Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC).

Adrian Przelozny, dyrektor generalny niezależnej waluty cyfrowej, zauważył, że:

„znacząca aktywność w przestrzeni”

została zaobserwowana w SMSF, a drobni inwestorzy przyglądają się możliwościom inwestycji w portfele wysokiego ryzyka, który przynosi bardziej znaczące zyski.

Wskazał także, że liczba klientów SMSF, którzy zarejestrowali się w Independent Reserved, wzrosła do około siedmiu tysięcy. Jednak liczba ta jest wciąż niewielka, ponieważ szacuje się, że w Australii jest ponad 590 000 SMSF o łącznej wartości 700 miliardów dolarów.

Przyszłość w jasnych kolorach

„Myślę, że dyskusje na temat ETF w Australii będą musiały poczekać, aż zobaczymy, co dzieje się w Ameryce”

Ze swojej strony Jordan Michaelides, szef inwestycji instytucjonalnych Coinjar, przygląda się funduszom ETF, aby jeszcze bardziej zainteresować się kryptowalutami w Australii.

„SMSF-y były zwykle domeną bogatych. To pojazd, w którym można zarządzać własnymi inwestycjami, a także ponosić koszty tego audytu. „

Patrząc jednak na szerszą perspektywę, krajowi operatorzy wymiany kryptowalut są podekscytowani pojawiającym się trendem w przestrzeni cyfrowej.

Możliwości w australijskim sektorze kryptowalut zostały również podkreślone przez nowego prezesa giełdy bitcoin.com.au Ben Ingram, który powiedział w lipcu, że skorzysta z olbrzymiego zainteresowania w kraju, aby zwiększyć sprzedaż.

Stwierdził wówczas:

powiedział Michaelides.

„ETFy były w pewnym sensie świętym Graalem przez ostatnie 18 miesięcy”

dodał Przelozny.

Zobacz również