Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

W Salwadorze powstanie Bitcoin City

HomeAktualności W Salwadorze powstanie Bitcoin City
Bitcoin City Salwador

W zeszłym tygodniu w Salwadorze odbywała się trwająca tydzień promocja Bitcoina. Promocja zakończyła się w sobotę (27.11.2021 r.) i z tej okazji zorganizowana została uroczystość zamykająca tygodniową promocję. Na uroczystości głos zabrał obecny Prezydent Salvadoru Nayib Bukele, który jest głośnym zwolennikiem Bitcoina. Nie tak dawno, bo we wrześniu br. Salwador stał się za decyzją Bukele pierwszym krajem na świecie, przyjmującym Bitcoin jako prawny środek płatniczy.

Miasto Bitcoin początkowo ma być finansowane przez obligacje, które są zabezpieczone Bitcoinem. Jedynym podatkiem jaki miałby zostać nałożony na mieszkańców takiego miasta ma być VAT, który w połowie zostałaby wykorzystany do sfinansowania obligacji wydanych na budowę miasta. Druga połowa ma opłacać usługi publiczne, takie jak np. wywóz śmieci.

“Bitcoin City to w pełni ekologiczne miasto, które zasilać będzie energia wulkanu”

Prezydent Bukele powiedział, że miasto planowane we wschodnim regionie La Union uzyskałoby energię geotermalną z wulkanu i nie nakładałoby na mieszkańców żadnych podatków z wyjątkiem podatku od wartości dodanej (VAT).

Jak będzie wyglądać Miasto Bitcoin?

Bitcoin City Plan Miasta
Bitcoin City Plan Miasta

“Jeśli chcemy, aby Bitcoin rozprzestrzenił się na całym świecie, powinniśmy zbudować kilka Aleksandrii”

Prezydent Salwadoru porównał swój plan, do miast, które budował Aleksander Wielki. Opisał również jak wyobraża sobie jego wygląd:

  • plan miasta będzie okrągły,
  • znajdą się tam lotnisko, oraz obszary mieszkalne i handlowe,
  • plac centralny zostanie zaprojektowany tak, aby wyglądał z powietrza jak symbol Bitcoina

Na tę chwilę plany prezydenta Salwadoru można odbierać tylko i wyłącznie jako plany, ale jeśli faktycznie zostaną zrealizowane, spowoduje to ogromne zmiany na rynku kryptowalut i być może zmieni negatywne podejście wielu państw na świecie do kryptowalut. Taki sukces Bitcoina otwiera również furtkę dla rozwoju innych dużych kryptowalut, takich jak np. Ethereum.

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!