Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Miliony w Bitcoin, Ethereum i USDT napływają na Ukrainę

HomeAktualności Miliony w Bitcoin, Ethereum i USDT napływają na Ukrainę
miliony btc na ukraine

Prawdopodobnie nie minie wiele czasu, zanim Rosjanie zaczną używać kryptowalut, aby złagodzić sankcje nałożone na kraj w wyniku trwającej operacji wojskowej na Ukrainie, ale organizacje pozarządowe i grupy wolontariuszy na Ukrainie już zebrały kryptowaluty o wartości ponad 35 milionów dolarów, aby wesprzeć kraj.

Według ostatniej aktualizacji z Elliptic Threat Intel, która śledzi te darowizny, większość z tych wpłat została wysłana w tym tygodniu. Jeden pojedynczy darczyńca – najprawdopodobniej rząd lub korporacja – wysłał kryptowaluty o wartości ponad 3 milionów dolarów w jednej transakcji do jednej organizacji pozarządowej. Ostatnie wydarzenia oznaczają, że kryptowaluty mogą stać się częścią finansowania wojskowego i społecznego w kryzysie rosyjsko-ukraińskim. Fundacja Return Alive, jedna z charytatywnych organizacji pozarządowych zaangażowanych w zbiórkę pieniędzy, finansuje sprzęt wojskowy, usługi szkoleniowe i zaopatrzenie medyczne w tym kraju. Jednak dziś została ona usunięta z listy i zawieszona na platformie Patreon za zbieranie pieniędzy na finansowanie wojen.

Zalety wykorzystania kryptowalut w obecnej sytuacji

Datki w kryptowalutach nadal są zbierane przez tę i inne organizacje pozarządowe. Większość ludzi wysyła pieniądze w ramach wsparcia dla Ukrainy w kontekście tego, że została ona najechana przez Rosję. Organizacje pozarządowe nie otrzymują jednak datków wyłącznie w kryptowalutach – o wiele więcej pieniędzy jest im przekazywanych za pośrednictwem banków i dotychczasowych systemów.

 

Jednak Bitcoin i inne kryptowaluty okazują się bardziej pomocne w takich transakcjach ze względu na ich szybkość. Ostatnie wydarzenia świadczą także o ogromnej przewadze kryptowalut w szybkim rozwiązywaniu konfliktów transgranicznych. W ostatnim czasie coraz więcej organizacji pozarządowych dostrzega światło, akceptując darowizny w kryptowalutach oprócz walut fiat. W ubiegłym roku globalne datki w kryptowalutach na rzecz organizacji charytatywnych wzrosły o 1558% w porównaniu z rokiem poprzednim.

 

W przyszłość kryptowaluty mogą odegrać większą rolę i mieć większe zastosowanie – pomóc każdemu rządowi w dokonywaniu transakcji na całym świecie bez żadnych ograniczeń ze strony innych. Obywatele krajów dotkniętych inflacją również mogą zwracać się ku kryptowalutom, aby uchronić się przed znacznymi dewaluacjami lokalnej waluty.

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!