Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Bitcoin może niedługo zużywać więcej prądu niż Australia

HomeAktualności Bitcoin może niedługo zużywać więcej prądu niż Australia

Razem ze wzrostem ceny Bitcoina wzrasta jego zużycie energii, które wynosi już tyle, ile zużywa przeciętne państwo. Będzie ono tylko wzrastać, razem z coraz trudniejszym jego wydobyciem. Naukowiec Alex de Vries przewiduje, że ta kryptowaluta może niedługo zużywać 200 TWh (terawatogodzin) rocznie. Dla porównania w 2020 Australia zużyła 192 TWh.

Samo kopanie Bitcoina wymaga włączonego cały czas komputera, albo koparki składającej się z wielu kart graficznych. Takie koparki zużywają bardzo duże ilości prądu, ze względu na wykonywanie skomplikowanych działań kryptograficznych podczas kopania. Zadania te stają się coraz trudniejsze do rozwiązania, wraz z wzrostem ilości wydobytych Bitcoinów.

Samo zużycie prądu przez ludzi kopiących tą kryptowalutę trudno zmniejszyć, ponieważ oznaczało to by uproszczenie jej kopania, a co za tym idzie, obniżenie jej ceny.

“To właśnie nadaje Bitcoinowi jego wartość” 

– Peter Howson z Northumbria University.

Zielona energia

Według badań Uniwersytetu Cambridge 61% energii zużywanej przez kopanie Bitcoina pochodzi z nieodnawialnych źródeł energii. Wyjaśnia to fakt, że kopanie tej kryptowaluty wytwarza wiele zanieczyszczeń, których ilość może równać się z tą wytwarzaną przez Norwegię.

Kolejnym problemem jest to, że np. w Chinach w których wykonywane są ⅔ Bitcoina, górnicy szukają jak najtańszego prądu nie zważając na spowodowane przez nich zanieczyszczenia mimo, że często odnawialne źródła energii są tańsze od tych nieodnawialnych.

Razem z wzrostem popularności odnawialnych źródeł energii, a co za tym idzie spadkiem ich ceny, wzrośnie też ilość ludzi korzystających z nich by zasilić swoje kopalnie kryptowalut.

Biorąc to pod uwagę możemy mieć nadzieję na to, że w przyszłości Bitcoin będzie mniej szkodliwy dla środowiska. Albo zanim to się stanie wszystkie tokeny BTC zostaną wykopane, choć ta druga opcja jest bardzo nieprawdopodobna.

O tym czy jakieś kraje kraje wprowadzą prawa przeciw kopaniu Bitcoina prawdopodobnie przekonamy się w tym roku.

źródło: https://www.abc.net.au

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!