Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Bitcoin przekracza magiczną granicę 50 000 USD

HomeAktualności Bitcoin przekracza magiczną granicę 50 000 USD

Bitcoin przekracza magiczną granicę 50 000 USD, ustanawiając nowy rekord ceny.

Cena Bitcoina po raz pierwszy w historii przekracza 50.000 dolarów, osiągając nowy rekord wszech czasów.

Najcenniejsza na świecie kryptowaluta osiągnęła rekord intraday na poziomie 50 000 dolarów około 13:30 czasu polskiego (16.02.2021), według danych z giełdy Binance.

Cena Bitcoina na giełdzie Binance (16.02.2021)

Jakie mogą być przyczyny rekordowego wzrostu kursu Bitcoina? Nie dawno rynek bardzo pozytywnie zareagował na zakup Bitcoina przez Tesle.

Bitcoin wzrósł o 60% w 2021 roku po czterokrotnym wzroście wartości w 2020 roku. Pędzący rajd cyfrowej monety został pobudzony przez zwiększony popyt ze strony instytucji. Coraz więcej funduszy oraz prywatnych inwestorów widzi w Bitcoinie “drugie złoto” i zakup kryptowaluty traktuje je jako bezpieczną inwestycję.

Z drugiej strony sceptycy obawiają się jednak, że bitcoin może być jedną z największych baniek rynkowych w historii. Bitcoin i inne kryptowaluty nie są utrzymywane przez organ centralny, taki jak bank, co oznacza, że inwestorzy często nie mają gdzie się zwrócić, jeśli ich fundusze zostaną utracone lub skradzione.

Cena Bitcoina na przestrzeni lat

Jak będzie kształtować się cena Bitcoina w 2021 roku? To się jeszcze okaże. Natomiast jedno jest pewne. Bitcoin to bezprecedensowy instrument finansowy w który można wątpić ale nie można go ignorować.

O co tyle szumu?

Bitcoin jest kryptowalutą, cyfrowym aktywem zaprojektowanym jako środek wymiany, który wykorzystuje kryptografię do kontroli jego tworzenia i zarządzania, zamiast polegać na władzach centralnych. Został wymyślony i wdrożony przez domniemanego Satoshi Nakamoto, który zintegrował wiele istniejących pomysłów ze społeczności cypherpunk. W ciągu swojej historii bitcoin przeszedł gwałtowny rozwój, stając się znaczącą walutą zarówno w Internecie, jak i poza nim. Od połowy lat 2010, niektóre firmy zaczęły akceptować bitcoin oprócz tradycyjnych walut.

Grasz kryptowalutami?
Uruchom KryptoBota w 30 sekund i zacznij automatyczny handel.
Nie musisz znać się na profesjonalnym tradingu!