Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Jak działa blockchain Cardano [ADA]?

HomeAktualności Jak działa blockchain Cardano [ADA]?
Jak działa Blockchain Cardano?

Ostatnio dużo sie mówi i słyszy o ADA – tokenie natywnym sieci blockchain Cardano. Jest to altcoin, który w chwili pisania tego artykułu (10.02.2022 r.) znajduje się na 7 miejscu rankingu 100 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. Kurs tokenu ADA od kilku miesięcy regularnie spada. Dąży on do wyprzedania i wielu analityków twierdzi, że może on zaliczyć w pewnym momencie zaliczyć nawet 100% wzrost. Wspominaliśmy między innymi o tym w naszym zestawieniu najbardziej obiecujących altcoinów na 2022 r.

W naszym artykule wyjaśnimy jak działa blockchain Cardano i co stoi za potencjałem tego przedsięwzięcia.

Zanim przejdziemy do technicznej prezentacji blockchainu przedstawimy po krótce misję jaka przyświeca działaniu projektu opartemu na blockchainie Cardano. Większość obecnych w tej chwili na rynku blockchainów jest tworzona na bazie Bitcoina lub innych popularnych sieci. W przeciwieństwie do nich blockchain Cardano został stworzony od początku polegając na własnych, rzetelnych badaniach przeprowadzonych przez naukowców i specjalistów z dziedzin programowania i bezpieczeństwa.

Blockachain Cardano

Blockchain Cardano jest oparty na algorytmie Proof of Stake, którego sposób działania opisywaliśmy niedawno w oddzielnym artykule. Blockchain jest rozwijany jako platforma pozwalająca programować zdecentralizowane aplikacje (DApps). Tak samo jak w przypadku blockchainu Ethereum, transakcje w sieci Cardano są weryfikowane poprzez smart contract’y 

Gdzie kupimy token ADA?

token ADA
Token natywny blockchainu Cardano - ADA

Blockchain Cardano jak już wcześniej wspominaliśmy działa na zasadach algorytmu Proof of Stake. Wynika z tego, że jednym ze sposobów na pozyskanie waluty ADA jest jej staking.

 

Token ADA można nabyć również za pomocą giełd kryptowalutowych oraz innych platform do handlu kryptowalutami np. w kantorze kryptowalut. Możecie handlować ADA również za pomocą KryptoBota jeśli nabędziecie go na giełdzie Zonda lub Binance.

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!