Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Blockchain Poland – pierwszy polski blockchain

HomeAktualności Blockchain Poland – pierwszy polski blockchain
bcp head

Platforma Blockchain Poland służy jako inkubator przedsiębiorczości, umożliwiając projektom i startupom opartym na blockchainie otrzymanie finansowania i możliwości rozwoju. Firma działa na Polskim rynku od 2018 roku i jest jedynym przedsiębiorstwem świadczącym tego rodzaju usługi w naszym kraju. Firma działa w ramach projektu New Tech Center OU.   

Jak działa New Tech Center OU

New Tech Center OU to platforma, która jest swojego rodzaju agregatorem zdecentralizowanych aplikacji (DApps). Platforma gromadzi projekty zdecentralizowanych aplikacji i umożliwia ich sfinansowanie. Jednym z jej głównych zadań jest wspieranie startupów poprzez dostarczenie niezbędnych narzędzi i kapitału, by umożliwić ich realizację i rozwój.  

 

New Tech Center OU umożliwia:

 • Pozyskanie środków niezbędnych do realizacji projektu 
 • Wsparcie marketing 
 • Rynek zbytu na usługi oraz produkty 
 • Infrastrukturę niezbędną do prawidłowego funkcjonowania projektu 
 • Wsparcie merytoryczne oraz techniczne 
 • Umieszczenie własnego tokenu na giełdzie 
 • Darmowy udział w targach organizowanych przez Blockchain Poland

Tokeny funkcjonalne Blockchain Poland

BCP24

Token umożliwia prawidłowe funkcjonowanie blockchainu BCP.  Umożliwia on udział w ekosystemie i pełni funkcje podobne do Gazu w blockchainie Ethereum. Konkretnie są to funkcje: inkubacyjna, transakcyjna oraz rabatowa:

 • Funkcja inkubacyjna – każdy projekt, który chce się stać częścią blockchainu BCP musi wnieść opłatę za stworzenie smart contractu wyrażoną w BCP24. W zależności od złożoności oraz zastosowania smart contractu, opłata może być różna. Może się wahać w przedziale od 100 do 100.000 BCP24.
 • Funkcja transakcyjna – wszystkie transakcje na blockchainie odbywają się za pośrednictwem BCP24, aby móc przesłać token za pośrednictwem smart contractu użytkownik musi wnieść opłatę w wysokości od 0,1 – 1 BCP24. 
 • Funkcja rabatowa – token BCP24 może obniżyć koszt usług czy produktów oferowanych za pośrednictwem blockchainu.

 

BCP   

Początkowo BCP (pod nazwą BCPFuel) miał pełnić funkcję zabezpieczenia funduszy, które firma Blockchain Poland chciała pozyskać w ramach Initial Coin Offeringu. Jednak ze względu na szybko rosnącą popularność projektu, firma zrezygnowała z przeprowadzenia ICO i postanowiła przejść bezpośrednio do realizacji projektu oraz udostępnienia tokenu BCP. W tej chwili token pełni dwie funkcje – spekulacyjną oraz wymienną:

 • Funkcja wymienna – pozwala na wymianę tokenu poprzez platformę, na inne tokeny powiązane z blockchainem. 
 • Funkcja spekulacyjna – związana jest z możliwością nabycia i zbycia tokenu poza ekosystemem za pośrednictwem giełdy

 

Token BCP można nabyć przykładowo na giełdzie Zonda, która jest partnerem projektu Blockchain Poland. W linku znajdziecie instrukcję rejestracji nowego konta na giełdzie. 

Model inwestycyjny New Tech Center OU

Initial Coin Offering
Initial Coin Offering

NTC OU gromadzi fundusze na wspieranie projektów za pomocą Security Token Offeringu (STO), który działa na bardzo podobnej zasadzie do Initial Coin Offeringu (ICO). Główną różnica jest stopień regulacji prawnych i zabezpieczeń inwestycji. 

 

W dużym skrócie: aby zainwestować w NTC OU trzeba nabyć tokeny projektowe BCP24. Aby zainwestować w projekt, za tokeny BCP24 inwestor nabywa tokeny projektowe finansowanych przez platformę startupów.

 

Jeżeli zaangażowanie finansowe w konkretny projekt przekracza 50% jego wartości, New Tech Center OU będzie posiadać́ 51% udziałów w kapitale zakładowym podmiotu. Właściciel projektu będzie mógł odkupić udziały od NTC OU po minimalnym okresie 2 lat od dnia podpisania Umowy. 

 

Korzyści dla inwestora z przystąpienia do platformy:

 • Zabezpieczenie interesów za pośrednictwem blockchainu
 • Kontrola nad rozwojem oraz doborem projektu

Jak dołączyć do New Tech Center OU

Aby korzystać z pomocy platformy projekt musi przejść przez konkurs składający się z trzech etapów. W pierwszym etapie obydwa się głosowanie wszystkich inwestorów (posiadaczy tokenu BCP24). Decydują̨ oni o zakwalifikowaniu danego projektu do etapu II. 

 

Projekt, któremu uda się wygrać musi następnie utworzyć własny token projektowy za pośrednictwem developerów blockchainu BCP24 i wnieść wymaganą opłatę bazującą na indywidualnej wycenie. Przez pierwsze trzy miesiące uczestnictwa w New Tech Center OU opracowywany jest biznesplan dla projektu.

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!