Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Binance Coin [BNB] – waluta wewnętrzna giełdy Binance

HomeAktualności Binance Coin [BNB] – waluta wewnętrzna giełdy Binance
binance coin bnb head

Binance Coin (BNB) jest kryptowalutą, która może służyć jako waluta do opłat transakcyjnych na giełdzie Binance. BNB można również handlować. Binance jest największą giełdą kryptowalut na świecie oraz jedną z dwóch giełd, na których można handlować za pomocą KryptoBota. Oprócz Binance możecie korzystać z usług giełdy Zonda.

 

Opłacanie transakcji na giełdzie Binace za pomocą BNB wiąże się z obniżeniem faktycznej ceny jaką za nie ponosimy. W linku znajduje się instrukcja jak ustawić pobieranie prowizji za transakcje na giełdzie Binance w BNB, aby zminimalizować koszt tych transakcji.

 

Token BNB znajduje się obecnie w pierwszej 10 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. Kurs BNB waha się w okolicach 1600 PLN. Wymienialiśmy go również jako jedną z kryptowalut w naszym analizie zastanawiającej się  w jakie kryptowaluty inwestować w 2022 roku?

binance coin bnb

Jak działa Binance Coin?

W ramach usług oferowanych przez token wewnętrzny giełdy Binance możemy wyróżnić jego wiele opcji. Są to m. in.:

 • Trading – BNB może być sprzedawane oraz kupowane na różnych giełdach kryptowalut. W tym celu możecie wykorzystać m.in. naszego bota.
 • Opłacanie transakcji na giełdzie Binace – moneta może być również używana do opłacania transakcji na giełdzie. Dzięki użyciu jej w tym celu użytkownicy otrzymują zniżki.
 • Karta kredytowa – na platformie crypto.com można korzystać z BNB w celu opłacania rachunków kartą kredytową.
 • Przetwarzanie płatności: przedsiębiorcy mogą oferować płatności w blockchainie Biannce Coin za pomocą BNB jako dodatkową metodę płatności.
 • Rezerwacja podróży – BNB można wykorzystać do rezerwacji hoteli i lotów na wybranych stronach internetowych.
 • Inwestycje – za pomocą Binance Coin można inwestować w akcje i inne aktywa spoza sektora kryptowalut.
 • Kredyty i przelewy – BNB może być używany jako zabezpieczenie pożyczek na niektórych platformach. Istnieją również aplikacje, które pozwalają użytkownikom dzielić rachunki i płacić za pośrednictwem Binance Coin.
 • Handel NFT – za pomocą BNB możemy sprzedawać i kupować tokeny niezbywalne na Binance NFT Marketplace.
bnb binance coin ico initial coin offering

Binance Coin, a Initial Coin Offering (ICO)

BNB zostało uruchomione w 2017 roku z wykorzystaniem Initial Coin Offeringu. W ramach ICO tokeny BNB zostały rozdane inwestorom projektu:

Ogólny początkowy rozkład BNB w ramach ICO prezentował się następująco:

 

 • Zarząd projektu: 40% [80 mln BNB]
 • Aniołowie biznesu: 10% [20 mln BNB]
 • Sprzedaż publiczna: 50% [100 mln BNB]

 

Wszystkie ze 100 milionów tokenów BNB dostępnych w sprzedaży publicznej zostały sprzedane podczas ICO po 15 centów za token. W związku z tym projekt zebrał łącznie 15 milionów dolarów w Bitcoinach i Ethereum.

spalanie bnb binace coin

Spalanie BNB

Co kwartał Binance wykorzystuje 20% swoich zysków do wykupienia i spalania BNB, niszcząc je całkowicie. Binance będzie kontynuować kwartalne wypalenia, dopóki nie spali łącznie 100 mln BNB, czyli 50% całkowitej podaży monet. Praktyka ta zapewnia, że podaż Binance Coin pozostaje ograniczona, czyniąc je bardziej wartościowymi.

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!