Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Czy dzieje się coś złego z REEF?

HomeAktualności Czy dzieje się coś złego z REEF?

Na forum Reddit pojawił się ciekawy wątek utworzony przez użytkownika “mich_duj“. Zauważa on pewne podejrzane rzeczy, które dzieją się w REEF.

Zauważa on, że nastąpił nagły wzrost krążącej podaży o 0,5 miliarda, co równa się 2,5% całkowitej podaży (20 miliardów). Biorąc pod uwagę, że na stronie internetowej nie ma żadnej informacji na ten temat, zaniepokojeni inwestorzy oczywiście zadawali wiele pytań. Główne obawy dociekliwego użytkownika wynikają z odpowiedzi REEF na te pytania.

Na ich oficjalnym Telegramie pytający są ignorowani, obrażani lub banowani (a pytania są usuwane przez administratorów niemal natychmiast). Na Reddicie moderzy banują każdego, kto uważa się za szerzącego “FUD”, co jest wygodnym, niejasnym terminem, którego używa się, by pozbyć się każdego, kto zadaje trudne pytania.

Jedna rzekoma odpowiedź (najwyraźniej od CEO – w Telegramie) była niewiarygodnie niejasna i zaciemniająca. Brzmiała ona następująco:

W tle dzieje się wiele rzeczy. Reef rozszerza się i stanie się również parachainem. Będzie również stablecoin wspierany przez token. Niektóre rzeczy są nadal finalizowane i nie możemy ogłosić, dopóki nie będziemy gotowi. Jak widać wzrost podaży nie miał wpływu na kurs Reef . Dodatkowo, jesteśmy w trakcie rozmów z najlepszymi VC na tej planecie (ponownie nie możemy jeszcze o niczym mówić, dopóki wszystko nie zostanie sfinalizowane).

 

Jeśli to nie jest odpowiedź polityków, która po prostu obraża inteligencję jego własnych inwestorów, to nie wiem co jest – pisze “mich_duj”

Inne obawy

Zespół – CEO (który jest wymieniony jako współzałożyciel na LinkedIn, choć nie ma innego współzałożyciela) dał wykład niedawno o tym jak zamierza rozszerzyć zespół. Prezentuje slajdy prezentujące nowych członków zespołu a wszystkie nazwiska i informacje na temat tych nowych członków zespołu są zbyt niewyraźne, aby je przeczytać.

Niedawno ogłosili, że wkrótce ogłoszą OGROMNE partnerstwo. Użytkownik reddita sugeruje, że robienie zapowiedzi zapowiedzi mocno sugeruje, że ich głównym celem jest pompowanie ceny, a nie rzetelne informowanie swojej społeczności.

Reddit – ich subreddit jest pełen kont z 25-100 karmą, które nieustannie promują monetę, twierdząc, że “weszli na całego” i zagłuszając każdego, kto ma uzasadnione obawy.

Telegram

Ich Telegram wydaje się mieć kilku głównych członków, którzy obrażają każdego, kto zadaje prawdziwe pytania i wyraża obawy (większość ludzi jest ograniczona do jednej wiadomości na 15 minut – ci członkowie nie są), ich moderatorzy ignorują większość pytań i dają albo kopiuj/wklej, albo w najlepszym wypadku bardzo niejasne odpowiedzi. Ostatnio ich strona była wyłączona i jeden admin twierdził, że to dlatego, że strona była rozwijana (oczywiście bardzo rzadko, że strona byłaby całkowicie wyłączona dla konserwacji – szczególnie w tym czasie), ale potem narracja szybko się zmieniła, że to było w rzeczywistości spowodowane przez atak DDoS. Każdy, kto pyta o ten przestój, jest obecnie wyśmiewany.

Może być tak, że REEF jest w 100% legalny a te niepokojące rzeczy mogą być czysto przypadkowe i może być tak, że zespół marketingowy i toksyczna społeczność dają niedokładne wrażenie na temat całego projektu. Jak się okaże? Wkrótce zapewne się dowiemy, natomiast ważne jest by być ostrożnym biorąc pod uwagę liczbę oszustw w przestrzeni rynku kryptowalut w ciągu ostatnich lat.

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!