Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Czy zmienność kryptowalut jest atrakcyjna?

HomeAktualności Czy zmienność kryptowalut jest atrakcyjna?
Czy zmienność kryptowalut jest atrakcyjna?
BitBay

Cena i wahania to dość ważne słowa w krajobrazie finansowym. Jednak ogromne wahania i zmienność, razem, zachęcają inwestorów do  inwestycję w kryptowaluty. A co za tym idzie do generowaniu zysków jak i ponoszenia strat. Wiele osób inwestujących na rynkach finansowych przekonało się o tym na własnej skórze co to jest załamanie rynku. Na łamach KryptoBota pisaliśmy co zrobić gdy wpadniemy w pułapkę spadków na rynku kryptowalut.

Mówiąc o zmienności warto przytoczyć słowa, Alexisa Ohaniana, założyciela firmy świadczącej usługi finansowe Seven Seven Six oraz CEO największego forum na świecie Reddit

Wahania były częścią kryptowalut przez długi czas. Jest wiele osób, dla których zmienność kryptowalut jest naprawdę atrakcyjna w porównaniu do zmienności waluty w ich rodzimym kraju. 

Sceptycy Bitcoina zawsze stosowali ten argument w polemice z entuzjastami cyfrowych walut ilekroć wycena aktywa przechodziła znaczącą korektę na rynku. Podczas wzrostu cen w grudniu i przez większość stycznia, Bitcoin spotkał się z niewielką krytyką, ale w ciągu ostatnich dwóch tygodni komentarze takie jak “bańka spekulacyjna” i “skrajnie nieefektywna technologia” widzimy coraz częściej. Tak było zawsze gdy rynek kryptowalut gwałtownie rósł.

Nie ma wątpliwości, że Bitcoin przyciągnął znaczną grupa inwestorów w ciągu ostatnich kilku lat właśnie ze względu na jego zmienności . W rzeczywistości, perspektywa zwrotu 2x-5x z inwestycji w krótkim czasie jest kusząca.

Z drugiej strony stawiane są pytania na temat wysokiego ryzyka związanego z aktywami cyfrowymi. Biorąc pod uwagę brak jasności regulacyjnych w USA, wspominany wcześnie szef Reddit ma nadzieję, że rząd amerykański zacznie działać w “rozsądny” sposób i przestanie “dławić innowacje” firm z sektora nowych technologii.

Zarobek na zmienności kryptowalut

Bitcoin, Ethereum, altcoiny

Kryptowaluty to nie tylko Bitcoin. Obecnie na rynku, możemy obserwować 32 160 kryptowaluty. Ich kursy możecie śledzić na naszej stronie.

Alex Adelman, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Lolli, uważa że Bitcoin “już zasłużył na swoją wartość dla społeczeństwa” i “nigdzie się nie wybiera”. 

W tej chwili Bitcoin cieszy się bardzo dużym popytem, ludzie go chcą. Naszym obowiązkiem jest więc rozpowszechnianie Bitcoina wśród jak największej liczby osób.

Loli to program lojalnościowy, który nagradza klientów Bitcoinami w ramach dokonywanych zakupów w sklepach internetowych. Do programu dołączyło już ponad 1 000 sklepów.  Lolo obecnie wypłaca wyłącznie Bitcoiny. Natomiast CEO platformy, nie zamyka się na nowe waluty.

Z biegiem czasu, jeśli jest popyt na ETH będzie nadal się rósł, rozważymy jego dodanie do naszej platformy,

W tej chwili Bitcoin jest niezwykle ważny. Wszyscy go rozumieją i próbują go posiadać. Natomiast nawet przy przełomowych innowacjach opartych o blockchain rewolucja była jednostronna. To się zmienia. Możemy przez ostatnie miesiące być świadkami coraz większej adopcji kryptowalut. Tesla umożliwia płatność Bitcoinem. Rynek NFT szaleje, a PayPal wprowadza płatność kryptowalutami.

Analiza BTC i ETH

Wykres zmian cenowych BTC na przestrzeni ostatnich 3 lat

Źródło:https://stooq.pl/q/?s=btc.v
Źródło:https://stooq.pl/q/?s=btc.v

Analizując cenę BTC na przestrzeni ostatnich 3 lat widać zmienność tej kryptowaluty. Dane potwierdzają całkowity brak przekonania odnośnie przyszłości BTC. Mimo, że premia za kontrakty terminowe na bitcoinie znajduje się obecnie w strefie zwyżkowej po mojej analizie, nie uprawnia bynajmniej do kupowania jej bez zastanowienia. Aby skutecznie ocenić, czy profesjonaliści zajmowali długie pozycje podczas tego rajdu, inwestorzy mogą monitorować stosunek pozycji długich do krótkich wśród najlepszych traderów na wiodących giełdach kryptowalut.

Wykres zmian cenowych ETH na przestrzeni ostatnich 3 lat

źródło:https://stooq.pl/q/?s=eth.v
źródło:https://stooq.pl/q/?s=eth.v

Kurs Ethereum gwałtownie wzrasta w ostatnim czasie i może kontynuować wzrost w perspektywie nadchodzących miesięcy. Kryptowaluty tworzą nowy i emocjonujący rynek, jednak charakteryzują się także dużą zmiennością. Istotne jest zrozumienie ryzyka, jakie wiąże się z inwestowaniem i handlem nimi. Podczas gdy szum wokół kryptowalut nie cichnie, ich zmienność może wzrastać, ze względu na zwiększony popyt, wynikający z chęci zysku traderów i inwestorów. ETH konsoliduje na wysokości długoterminowych szczytów.

Podsumowanie

Zmienność Bitcoina (BTC) jest jedną z jego najatrakcyjniejszych cech, ponieważ to właśnie ona daje kryptowalucie możliwość wykładniczych wzrostów. ETH jest również dosyć zmienną kryptowalutą. Ludzie muszą nauczyć się dostosowywać do aktywów, które są tak zmienne, mają tak duży wzrost ryzyka i zysku. Jak to na giełdzie, emocje grają dużą rolę przy inwestowaniu w ryzykowne aktywa. Wielu zarobi, wielu też straci. Jeśli chcesz wyeliminować czynnik emocji skorzystaj z naszego bota tradingowego. Zrealizuję Twoją strategię w tym tak zmiennym rynku.

BitBay