Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Dlaczego XRP może być najlepszą kryptowalutą?

HomeAktualności Dlaczego XRP może być najlepszą kryptowalutą?
Historia XRP

Kryptowaluty w 2018 / 2019

Kilka lat temu rząd federalny USA wyraził zainteresowanie przejściem do społeczeństwa bezgotówkowego. To, czy jest to dobra czy zła rzecz tak na prawdę trudno ocenić. Natomiast łatwo ocenić, że zdecydowana większość kryptowalut ostatecznie i tak upadnie.  Tylko garstka wzniesie się na niewyobrażalne dotąd wyżyny.

Wielu nowych inwestorów na rynku kryptowalut ma problem z “wskoczeniem do jadącego pociągu”  bo nie ma pojęcia, które kryptowaluty przetrwają. Fakt, że znaczna część kryptowalut wydają się polegać prawie wyłącznie na spekulacji i szumie wokół nich, bez prawie żadnej użyteczności, jest ogromnie kuszące o zarazem niebezpieczne.

Bitcoin w pewnych momentach potrafi przypominać bańkę z manią tulipanową. Ludzie osiągają ogromne zyski ale tracą również swoje majątki. Wiele osób uważa elita używa Bitcoina do sterowania całym rynkiem. Co nie raz mieliśmy okazję zaobserwować.

Dlaczego ludzie inwestowali w XRP?

Podczas szału na Kryptowaluty w 2018 roku ludzie dowiadują się o XRP. XRP jest inne niż Bitcoin. Jest szybsze, użyteczne. Sympatycy kryptowalut traktowali XRP jako możliwość uniknięcia podatków do czasu, aż nie będą absolutnie gotowi, aby je zapłacić (poprzez wymianę na walutę FIAT).

Ripple ogłasza partnerstwo z bankiem Santander w celu użycia ich technologii w transakcjach międzynarodowych. Ripple może całkowicie zrewolucjonizować sposób dokonywania przelewów zastępując przestarzałą metodę SWIFT. Kurs XRP oszalał. Hossa na rynku kryptowalut ma się bardzo dobrze, aż przyszedł czas bessy. Zainteresowanie kryptowalutami drastycznie zmalało. No i ten pozew. Mamy załamanie kursu, ale mamy rok 2021. XRP odradza się ponownie. Tylko dziś kurs XRP wzrasta o 25% osiągając cenę 5.55 PLN (giełda BitBay)

Jaka przyszłość czeka XRP?

Banki centralne mogą zaangażować się w kryptowaluty. Chiny, Kambodża, Bahamy i inne kraje testują w ostatnich miesiącach cyfrowe waluty za pośrednictwem swoich banków centralnych.

CEP Ripple Garlinghouse ostatnio powiedział, że adopcja kryptowalut przez światowe rządy tylko pomoże sprawie pozwu SEC przeciw Ripple. Może to pomóc w szybszym rozwiązaniu konfliktu na dla SEC & Ripple. Chociaż nawet pomimo pozwu obecnie XRP radzi sobie bardzo dobrze.

Co może stać się z XRP? Oczywiste jest, że standard SWIFT ma swoje ograniczenia. Jeśli banki centralne zdecydują się używać cyfrowych walut, zwiększy to zapotrzebowanie na bardziej wydajne transakcje transgraniczne. Ripple mając gotową i przetestowaną i wdrożoną technologię idealnie wpasuje się w potrzeby nowego cyfrowego świata. Tak jak swego czasu VISA czy Mastercard czy wspominany SWIFT. Jeśli do tego dojdzie możemy być pewni, ze cena XRP poszybuje w górę osiągając nowe rekodordy. XRP może stać się kryptowalutą z realnym zastosowywaniem w realnym świecie.

Trzymamy kciuki.

BitBay
Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!