Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Dlaczego XRP rośnie w siłę pomimo pozwu?

HomeAktualności Dlaczego XRP rośnie w siłę pomimo pozwu?

SEC pozywa XRP

XRP jest skazany na spadek do $0

To tylko jedna z reakcji, która pojawiła się, gdy Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych wniosła zarzuty przeciwko Ripple Labs i dwóm jej dyrektorom, powołując się na “niezarejestrowane oferty papierów wartościowych”. Wydarzenie to miało miejsce w grudniu ubiegłego roku. Był to ciekawy okres, w którym reszta rynku kryptowalutowego rozwijała się w oparciu o hossę Bitcoina, podczas gdy XRP, jeden z najpopularniejszych altcoinów, zatonął, i to dramatycznie. W rzeczywistości, kryptowaluta straciła 50% swojej wartości w ciągu zaledwie 48 godzin.

Po upływie czterech miesięcy krytycy musieli zjeść swoje własne słowa. XRP, w momencie pisania tego tekstu, był notowany na poziomie 1,38 USD, a altcoin dopiero niedawno wzrósł do 3-letniego maksimum. 24 grudnia, dwa dni po złożeniu pozwu, kryptowaluta wyceniana była na 0,26 dolara.

Co spowodowało taki obrót spraw? Cóż, nie ma jednej właściwej odpowiedzi. W rzeczywistości, właściwą odpowiedzią jest połączenie wszystkiego, w tym rozwoju ekosystemu i czystych nastrojów społecznych. Jednak można również stwierdzić, że jeden czynnik, bardziej niż cokolwiek innego, przyczynił się do obecnej akcji cenowej XRP – pozew SEC przeciwko Ripple.

Podziękowania za pozew?

Czy kiedykolwiek słyszałeś o przysłowiu “Nie ważne co o nas mówią, byle mówiono głośno?“. Cóż, często są one postrzegane raczej jako zwykłe powiedzonka niż ogólne prawdy, ale to może być rzeczywiście prawdziwe dla Ripple i XRP. Pomyśl o tym – pozew złożony przez główną agencję regulacyjną kraju ma być złą wiadomością. W rzeczywistości mało kto przewidywał, że XRP odbije się dobrze na wykresach, nie mówiąc już o wspięciu się na 3-letnie maksima tak szybko. Spojrzenie na wykresy sugerowałoby jednak, że pozew napędził aprecjację kryptowaluty bardziej niż cokolwiek innego.

 

 

Przez chwilę zestawmy najważniejsze wydarzenia prawne z ostatnich sześciu miesięcy z tym, jak wpłynęły na kurs XRP.

Po złożeniu 22 grudnia przez SEC wspomnianego wcześniej pozwu, altcoin w przeciągu 48 godzin spadł o ponad 50%.

Po tym, jak pozwani otrzymali dostęp do dokumentów SEC i dyskusji na temat tego, czy tokeny XRP są podobne do kryptowalut takich jak Bitcoin i Ether, 6 kwietnia, kryptowaluta wzrosła o 72% w ciągu 48 godzin.

Pomiędzy 9 a 10 kwietnia, w związku z orzeczeniem sędzi Magistratu Sarah Netburn, że osobiste dane finansowe poszczególnych oskarżonych są w większości nieistotne dla sprawy, XRP skoczył o prawie 35%.

Wreszcie, po złożeniu przez pozwanych wniosków o odrzucenie zmienionej skargi SEC, XRP ponownie wzrósł o 32% w ciągu 2 dni.

W tym okresie, od grudnia 2020 r. do kwietnia 2021 r., rynek kryptowalutowy był najbardziej aktywny, a Bitcoin i Ethereum osiągały ATH jeden po drugim. Dzięki zdrowej korelacji między XRP a największymi kryptowalutami na świecie, hossa na rynku tych drugich zawsze miała mieć wykładniczy wpływ na pierwszą. Jednak to, co wynika z powyższych ustaleń, to fakt, że bardziej niż cokolwiek innego, rozwój sytuacji prawnej, a raczej zwycięstwa prawne, przyczyniły się do dramatycznej odbudowy ceny XRP.

Mówiąc wprost, w przeciwieństwie do tego, czego początkowo oczekiwano, pozew SEC przeciwko firmie blockchain spowodował galwanizację i katalizator wyników cenowych XRP. I tak, podczas gdy wzrosty odpowiadały rajdowi rynku, skala tych wzrostów w krótkim okresie zdawała się sugerować, że w grę wchodził silniejszy katalizator.

Rozwój

12 kwietnia, Wanchain ogłosił, że jego zdecentralizowane mosty XRP zaczynają działać. Kilka tygodni wcześniej, Ripple nabył 40% udziałów w azjatyckim pionierze płatności transgranicznych Trango. Nawet zaledwie kilka dni temu ujawniono, że Novatti Group będzie korzystać z usługi RippleNet ODL – wykorzystując XRP do natychmiastowych płatności transgranicznych.

Więc tak, nastąpił rozwój. Dość istotne zmiany. Niestety, ich wpływ na cenę XRP został przyćmiony przez wpływ postępowania sądowego, w którego centrum znajduje się XRP.

Siła ludzi

XRP zawsze był popularnym altcoinem, a jego społeczność należała do najgłośniejszych w tej przestrzeni. Było to zresztą widoczne, gdy sędzia Netburn musiał wydać zarządzenie z prośbą o niedzwonienie na linię konferencyjną sądu z dużym wyprzedzeniem.

Jak sugeruje niedawny artykuł w Forbes, może być interesujący powód, dlaczego tak się dzieje. Podczas gdy ten epizod rozpoczął się od oskarżenia Ripple i jego dyrektorów przez SEC, z czasem stało się tak, że to SEC stał się stroną w procesie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiło się wiele osób, które twierdziły, że oskarżenie agencji było grubym nadużyciem, a wśród nich była przewodnicząca SEC Mary Jo White.

Co więcej, Ripple i jego dyrektorzy, w tym Garlinghouse, przedstawili pozew jako bitwę “my kontra oni”, sprawę, od której zależy przyszłość całej społeczności kryptowalutowej.

Ergo, nic dziwnego, że XRP pozostaje popularnym altcoinem, który jest wspierany przez silny popyt i sentyment. Ponieważ SEC przyznała, że tylko podmioty powiązane z Ripple mogły nielegalnie sprzedawać XRP, a giełdy lub inne osoby, które sprzedawały XRP, zostały wykluczone, istnieje również możliwość, że altcoin może zostać ponownie wprowadzony na amerykańskie giełdy.

Jeśli tak się stanie, spodziewajcie się ponownego skoku kursu XRP. A gdy tak się stanie, to nie będzie to pozew złożony przez SEC, który podsyca ogień.

KryptoBot Twoim przyjacielem w świecie cyfrowych walut

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!

Co nowego?

Rabat na wszystko z okazji Black Friday

KryptoBot pomaga Wam w handlu walutami cyfrowymi już od prawie 5 lat. Razem udało nam się osiągnąć bardzo dużo i uda się osiągnąć jeszcze więcej! Za cały wkład w nasz rozwój chcemy Wam podziękować, a teraz jest ku temu dobra okazja

Niezbędne aplikacje do handlu kryptowalutami

Jaka jest najlepsza aplikacja kryptowalutowa? Tego na pewno nie dowiesz się z naszego wpisu…

Dowiesz się z niego jednak jakie aplikacje są Ci niezbędne i poznasz kilka sprawdzonych opcji.

Polak zdecentralizowany, ThePolak nowoczesny!

Przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać tokeny NFT z kolekcji The Polacy! Ile punktów Ty zdobędziesz, Rodaku?