Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Elon Musk sprzedaje piosenkę o NFT jako NFT

HomeAktualności Elon Musk sprzedaje piosenkę o NFT jako NFT

CEO Tesla Elon Musk wzbudził ostatnio duże zainteresowanie z powodu jego ostatniego tweeta o sprzedaży piosenki poświęconej nie-grywalnym tokenom (NFT) jako NFT.

Piosenka o której mowa to utwór techno, w którym powtarzają się proste słowa: “NFT for your vanity, computers never sleep, it’s verified, it’s guaranteed“. Posąg na teledysku wydaje się mieć odniesienie do Dogecoin (DOGE).

Nie wiemy też, czy piosenka ma nazwę, ale mamy kilka wskazówek. Zapętlone wideo dołączone do piosenki Muska zamieszczone na Twitterze w poniedziałek wyświetla słowa “Vanity Trophy” orbitujące wokół złotej kuli przymocowanej do szczytu dosłownego trofeum z napisem “HODL”, skrót od fazy “hold on for dear life”

Akronim HODL, choć uważa się, że potencjalnie powstał jako pijacka pomyłka w pisowni słowa “hold”, jest zarówno internetowym slangiem, jak i swoistym okrzykiem poparcia dla społeczności bitcoina, ponieważ rzekomo zachęca entuzjastów kryptowalut do niesprzedawania swoich tokenów. Warto tutaj zaznaczyć, że Musk jest wielkim zwolennikiem bitcoina. Tesla zainwestowała w zeszłym miesiącu 1,5 miliarda dolarów w tę kryptowalutę i planuje w przyszłości akceptować ją jako formę płatności za swoje pojazdy elektryczne.

Elon Musk promuje utwór techno o NFT, który sprzedaje jako NFT

Zbudowana na Ethereum i Matic Network, platforma pozwala użytkownikom tokenizować i sprzedawać pojedyncze tweety. W niecałą godzinę po wystawieniu aukcji, licytacja wzrosła z 3 do 100 000 dolarów.

Do momentu pisania tego artykułu, użytkownik Twittera Mondoir zaoferował najwyższą ofertę w wysokości 100 000 dolarów.

Powiedział on:

Wszyscy wiemy, że Elon Musk nigdy nie sprzeda ani nie przyjmie oferty sprzedaży swoich tweetów. Moja oferta kupna jego tweeta była stworzona dla “śmiechu”.

Jak oszacowali twórcy platformy Valuables, Musk w ciągu godziny otrzymałby na podany przez siebie adres portfela aż 95% ETH, gdyby zaakceptował którąkolwiek z ofert.

Co to jest NFT?

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej wiadomości dotyczących tokenów niezbywalnych. NFT są to tokeny kryptograficzne, które mogą być używane do symbolizowania aktywów, które nie są zbyt powszechne. Mogą one być wykorzystywane do utowarowienia dzieł sztuki, zasobów gier i plików muzycznych. Dostęp do dowolnej kopii oryginalnego pliku jest dostępny nie tylko dla właściciela tokena.

Pierwsze NFT oparte na Ethereum pojawiły się już w październiku 2015 roku. Jednak do czasu wydania projektu kryptowalutowego CryptoPunks w 2017 roku, NFT nie cieszyły się dużą popularnością. Boom na NFT rozpoczął się pod koniec 2020 roku i trwał do 2021 roku.

Przykłady NFT są liczne. Najsłynniejsze z nich to klip Lebrona Jamesa sprzedany za 100 000 USD na Top Shot, album NTF zespołu Kings of Leon i wiele innych.

Do najnowszych wartych uwagi NFT należy dzieło Beeple’a “Everydays: The First 5000 Days”. Było to pierwsze NFT dzieła sztuki wystawionego na aukcji domu aukcyjnego Christie’s i sprzedane za 69,3 mln dolarów 11 marca 2021 roku.

Wcześniej kanadyjska piosenkarka Grimes sprzedała na Nifty Gateway tokeny reprezentujące jej cyfrową sztukę o wartości około 6 milionów dolarów. W ciągu niespełna 20 minut udało jej się sprzedać unikalne i edytowalne elementy swojej cyfrowej kolekcji WarNymph w postaci niegrywalnych tokenów. Najlepiej sprzedającym się dziełem było jedyne w swoim rodzaju wideo “Death of the Old”. Sprzedano go za 389 000 dolarów po tym, jak czterech nabywców zaangażowało się w wojnę licytacyjną.

źródło: coinspeaker.com