Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Ethereum dalej się rozwija. Kurs stabilny.

HomeAktualności Ethereum dalej się rozwija. Kurs stabilny.

Główną przeszkodą, z którą w ostatnim czasie borykała się społeczność użytkowników i deweloperów Ethereum, były wysokie opłaty za gaz. Wraz z ogromnym wzrostem popytu na Ethereum w ostatnich latach, opłaty za gaz (transakcje) poszybowały w górę, a w niektórych przypadkach złożone kontrakty kosztowały setki dolarów za pojedynczą transakcję. Z tego powodu sieć stała się dla niektórych bezużyteczna, ponieważ po prostu nie chcą z niej korzystać.

Jeśli nauczyliśmy się z historii kryptowalut, takich jak Bitcoin i Bitcoin Cash, wiemy, że problemy z użytecznością sieci, takie jak opłaty, tworzą rozdźwięk między użytkownikami i deweloperami, którzy nie zawsze więdzą jak rozwiązać problemy ze skalowalnością.

Zwiększenie limitu gazu

Na szczęście, aby rozwiązać problem wysokich opłat za gaz ETH i złagodzić niedogodności, górnicy zwiększyli limit gazu w sieci z 10 000 000 do 12 500 000. Wielkość bloku sieci jest ograniczona przez ilość gazu, który może być wydany na blok, który był wcześniej wynosił 10 000 000 jednostek Ethereum wielkość bloku zmienia się w zależności od limitów gazu. Protokół Ethereum umożliwia górnikom dostosowanie limitu gazu, w górę lub w dół, o około 0,1% w każdym nowym bloku.

Po zwiększeniu limitu gazu, Ethereum byłoby w stanie obsłużyć około 44 transakcji na sekundę zamiast 35.
Z podniesionym limitem gazu, pozwala teraz na większą przepustowość na blok, obniżając tym samym opłaty transakcyjne, które nękają Ethereum. To oczywiście nie jest ostateczne rozwiązanie, ponieważ gdy jest większy popyt, powodując kolejny skok opłat.

Cena ETH w drodze na księżyc?

Kurs ETH znacznie wzrosta w tej hossie, rozpoczynając rok w okolicach 700 USD, osiągając rekordowy poziom 2644 USD, a teraz doświadczając lekkiego odreagowania i korekty do 2262 USD.

Według  analiz rynkowych, wyniki ETH jeszcze bardziej wzmocniły rynek DeFi, którego całkowita wartość zablokowana wzrosła do ponad 58,6 mld USD. Niemal każda główna platforma DeFi oparta na Ethereum odnotowała wzrost TVL, np. Maker, Uniswap i Aave odnotowały wzrost o ponad 5%.

Kurs Ethereum nadal przewyższa BTC, choć wiodąca kryptowaluta zbliża się obecnie do potencjalnego obszaru zainteresowania sprzedażą, na co warto zwrócić uwagę.

KryptoBot dzielnie dziś pomaga w handlowaniu ETH

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!