Firma z Hong Kongu wyda 100 000 cryptokard

[vc_row][vc_column][/vc_column][vc_column][vc_column_text]Firma z Hong Kongu, jako pierwsza w Azji,  wyda 100 000 „crypto-kart debetowych Visa” w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

W gazecie South China Morning Post firma Crypto.com (dawniej Monaco) nawiązała w związku z tym projektem współpracę z niemieckim bankiem Wirecard Bank i rozpocznie wydawanie kart w Singapurze, aby rozpowszechniać się „globalnie”.[/vc_column_text][vc_column_text]

„Dla posiadaczy kryptowalut,  które łatwo można zamienić na waluty i wypłacić pieniądze, jest bardzo ważne” – cytuje Kris Marszalek, współzałożyciel i dyrektor generalny Crypto.com.

[/vc_column_text][vc_column_text]Firma obniży opłaty za przetwarzanie transakcji. Będzie także zarabiała na swoich usługach kryptowalutowych oraz na automatycznej usłudze kupna i sprzedaży kryptowalut, która wciąż przechodzi wewnętrzne testy, dodaje raport.[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Pozytywny sygnał od rządu” font_container=”tag:h3|text_align:left” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text]Crypto.com mówi, że najpierw złoży wniosek o pożyczki pieniężne zarówno w Singapurze, jak i w Hong Kongu. Następnie będzie chciał rozwinąć swoje karty debetowe kryptowalutowe, które pozwolą na udzielanie pożyczek kryptowalutowych. Firma twierdzi, że posiadacze kart będą mogli zaciągać kredyty wspierane przez Bitcoin lub korzystać z macierzystego tokenu MCO.

Projekt uzyskał licencję na „urządzenie o wartości przechowywanej” od nadzorującego Urzędu Monetarnego Singapuru.

źródło: crypto.com

Kraje G20 przesłały pozytywny sygnał do rynku krypto w lipcu, stwierdzając, że krypto-aktywa mogą przynosić „znaczące korzyści” systemowi finansowemu, jak również całej gospodarce, jednak konieczne jest „czujne” monitorowanie . Ponadto Grupa Zadaniowa ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF), 37-osobowa grupa utworzona w Paryżu przez państwa G7, musi przedstawić grupie G-20 w październiku wyjaśnienie, w jaki sposób standardy FATF mają zastosowanie do aktywów krypto. Misją grupy zadaniowej jest walka z przestępczością finansową w celu wyeliminowania oszustw opartych na krypto-walutach i praniu brudnych pieniędzy.[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Krypto przystań” font_container=”tag:h3|text_align:left” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text]Tymczasem prezes Singapurskiego FinTech Association Chia Hock Lai i współprzewodniczący Hongkong Blockchain Association Tony Tong udadzą się w tym miesiącu do Seulu w Korei Południowej, na szczyt „krypto-przystani” na ZDNet. Duet, do którego dołączy również litewski minister finansów, Vilius Šapoka, spotka się z pro-crypto-gubernatorem południowokoreańskiej prowincji Jeju Island, która obecnie ma za zadanie obalenie powszechnego zakazu wprowadzania monet przez Seul (ICO). Oczekuje się również udziału przedstawicieli Szwajcarii i Malty.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_empty_space][vc_text_separator title=”Zobacz również”][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”3″ grid_id=”vc_gid:1537357559413-4263c202-ba75-9″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]