Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Firma z Hong Kongu wyda 100 000 cryptokard

HomeAktualności Firma z Hong Kongu wyda 100 000 cryptokard

Firma z Hong Kongu, jako pierwsza w Azji,  wyda 100 000 “crypto-kart debetowych Visa” w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

W gazecie South China Morning Post firma Crypto.com (dawniej Monaco) nawiązała w związku z tym projektem współpracę z niemieckim bankiem Wirecard Bank i rozpocznie wydawanie kart w Singapurze, aby rozpowszechniać się “globalnie”.

“Dla posiadaczy kryptowalut,  które łatwo można zamienić na waluty i wypłacić pieniądze, jest bardzo ważne” – cytuje Kris Marszalek, współzałożyciel i dyrektor generalny Crypto.com.

Firma obniży opłaty za przetwarzanie transakcji. Będzie także zarabiała na swoich usługach kryptowalutowych oraz na automatycznej usłudze kupna i sprzedaży kryptowalut, która wciąż przechodzi wewnętrzne testy, dodaje raport.

Pozytywny sygnał od rządu

Crypto.com mówi, że najpierw złoży wniosek o pożyczki pieniężne zarówno w Singapurze, jak i w Hong Kongu. Następnie będzie chciał rozwinąć swoje karty debetowe kryptowalutowe, które pozwolą na udzielanie pożyczek kryptowalutowych. Firma twierdzi, że posiadacze kart będą mogli zaciągać kredyty wspierane przez Bitcoin lub korzystać z macierzystego tokenu MCO.

Projekt uzyskał licencję na „urządzenie o wartości przechowywanej” od nadzorującego Urzędu Monetarnego Singapuru.

źródło: crypto.com

Kraje G20 przesłały pozytywny sygnał do rynku krypto w lipcu, stwierdzając, że krypto-aktywa mogą przynosić “znaczące korzyści” systemowi finansowemu, jak również całej gospodarce, jednak konieczne jest “czujne” monitorowanie . Ponadto Grupa Zadaniowa ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF), 37-osobowa grupa utworzona w Paryżu przez państwa G7, musi przedstawić grupie G-20 w październiku wyjaśnienie, w jaki sposób standardy FATF mają zastosowanie do aktywów krypto. Misją grupy zadaniowej jest walka z przestępczością finansową w celu wyeliminowania oszustw opartych na krypto-walutach i praniu brudnych pieniędzy.

Krypto przystań

Tymczasem prezes Singapurskiego FinTech Association Chia Hock Lai i współprzewodniczący Hongkong Blockchain Association Tony Tong udadzą się w tym miesiącu do Seulu w Korei Południowej, na szczyt “krypto-przystani” na ZDNet. Duet, do którego dołączy również litewski minister finansów, Vilius Šapoka, spotka się z pro-crypto-gubernatorem południowokoreańskiej prowincji Jeju Island, która obecnie ma za zadanie obalenie powszechnego zakazu wprowadzania monet przez Seul (ICO). Oczekuje się również udziału przedstawicieli Szwajcarii i Malty.

Zobacz również

Jaki był powód upadku Terra LUNA?

Przyczyną upadku waluty było załamanie stablecoinu TerraUSD (UST), z którym powiązana była LUNA. Aby zrozumieć przyczynę upadku, najpierw warto zrozumieć, czym są stablecoiny.

Wprowadzenie do Web3

Web3 to nowa generacja internetu. Wyróżnia ją to, że platformy, aplikacje i treści znajdujące się w sieci Web3 są zdecentralizowane.

Smartfon Web3 od Solana

23 czerwca 2022 Solana ogłosiła oficjalnie start projektu pierwszego smartfona wspierającego zdecentralizowane aplikacje (dApps). Telefon będzie nosił nazwę Saga.

Dodaj komentarz

siedem − sześć =