Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

GameStop zbuduje platformę NFT na Ethereum

HomeAktualności GameStop zbuduje platformę NFT na Ethereum

GameStop uruchamia platformę NFT na Ethereum. Firma zachęca twórców gier i innych ekspertów z branży do współpracy.

GameStop dołącza do NFT

Sprzedawca gier wideo stworzył stronę internetową i udostępnił inteligentny kontrakt dla nowej platformy, która będzie działać na Ethereum.

Strona nie oferuje zbyt wielu szczegółów – zawiera animację urządzenia przypominającego Game Boya, która jest ładowane kartridżem z logo GameStop i Ethereum. Na ekranie urządzenia widnieje napis “Power to the players. Władza dla twórców. Władza dla kolekcjonerów“.

Gamestop twierdzi, że buduje zespół dla swojego projektu NFT. Według strony internetowej, firma zatrudnia programistów z doświadczeniem w Solidity i innych językach programowania, a także poszukuje osób na stanowiska w marketingu, projektowaniu i innych sektorach.

Jako ciekawostkę można dodać, że kliknięcie w małą kropkę na stronie nft.gamestop.com otwiera retro grę wideo, w której gracz steruje kotopodobnym stworzeniem i przeskakuje nad szybko zbliżającymi się przeszkodami. Nie jest jasne, czy ta gra jest po prostu easter egg dla strony internetowej lub jeśli jest to wskazówka na coś większego.

Plany dotyczące platformy NFT zostały uruchomione w zeszłym miesiącu po tym, gdy firma stworzyła wakat dla analityka bezpieczeństwa z doświadczeniem w “blockchain, kryptowalutach i NFT”.

NFT mają często używane są w branży gier wideo, ponieważ mogą być stosowane do tokenizacji aktywów w grze. Zatem, mówi się o dużej szansie dla GameStop.

Sukces GME

GameStop w 2020 roku była bardzo surowo oceniana przez rynek. Głownie za sprawą funduszy, które grały na jego spadki. Jednak sytuacja zmieniła się w 2021 po okresie szaleństwa zakupów GME napędzanym głownie przez platformy mediów społecznościowych, takich jak Reddit, Twitter i TikTok. GME jest pierwszym z wielu akcji, które zostały nazwane “meme stock“.

Podczas gdy nazwa “meme stock” wskazuje na humorystyczne zabarwienie, te firmy które te akcje reprezentują nie są żartem na rynku inwestycyjnym.

GME urósł 30 razy od początku roku. Firma obecnie jest rozpoznawalna na całym świecie, co na pewno pomoże jej z promocją przyszłej platformy NFT.

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!