Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

HTC Exodus 1 przerywa marazm na rynku smartfonów

HomeAktualności HTC Exodus 1 przerywa marazm na rynku smartfonów

Nowy telefon HTC Exodus 1 z opcją blokchain jest już dostępny do zamówienia w przedsprzedaży – ale w zaskakującym wydaniu. Firma ogłosiła, że ​​nowy telefon musi zostać zakupiony za pomocą kryptowaluty bitcoin lub ethereum.

Mocne wejście w blockchain

HTC, który walczy z Samsung i Apple w ostatnim roku, chce aby flagowy Exodus 1 skoncentrowany był na prywatności, aby przenieść swoją strategię na nową technologię. Telefon jest wyceniony na 0,15 bitcoina lub 4,78 eteru (token do wymiany w sieci ethereum) – który przy obecnych kursach przeliczeniowych wynosi poniżej 1000 USD.

“Naszą wizją jest rozszerzenie ekosystemu blockchain poprzez stworzenie pierwszego na świecie telefonu przeznaczonego do zdecentralizowanych aplikacji i zabezpieczeń, a dzięki wydaniu HTC Exodus możemy to urzeczywistnić” – napisał HTC w poście na blogu.

“Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w produkcji najlepszych na świecie smartfonów i wysyłce ponad 100 milionów telefonów, wierzymy, że możemy pomóc w przekształceniu Internetu za pomocą HTC Exodus. Dołącz do nas i razem sprawimy, że decentralizacja stanie się rzeczywistością”.

Ekspansja globalna

Nowy telefon HTC, który został ogłoszony na konferencji Consensus CoinDesk w maju, ma własny portfel kryptowalutowy o nazwie Zion, dzięki któremu nowy telefon może funkcjonować jako portfel ze sprzętową kryptowalutą. Exodus 1 rozpocznie wysyłkę do grudnia, a HTC powiedział także, że szuka deweloperów do udziału w wersji wczesnego dostępu.

Telefon będzie dostępny w 34 krajach i regionach, w tym w USA, Tajwanie, Hong Kongu, Singapurze, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Norwegii i innych częściach Europy. Nowy telefon HTC nie będzie dostępny w Chinach, które zrygoryzowały swoje podejście do bitcoinów i kryptowalut.