Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Ile kosztuje stworzenie NFT na Binance?

HomeArtykuły Ile kosztuje stworzenie NFT na Binance?

Tokeny niezbywalne (NFT) ułatwiają różnego rodzaju twórcom potwierdzenie autentyczności i praw własności do swoich cyfrowych utworów. W ostatnim roku taka forma przypisywania praw do swoich aktywów cyfrowych bardzo zyskała na popularności.

Popularność ta jest związana między innymi z tym jaki potencjał inwestycyjny kryje się w NFT. Przykładowo – NFT mem – ‘Doge’ przedstawiający charakterystyczny wizerunek psa Shiba Inu został wystawiony na aukcji i sprzedany za 1.696 ETH (ok. 5 mln$). Więcej o memach sprzedanych za wysokie kwoty jako NFT, możecie przeczytać tutaj.

Aby wystawić swoje własne NFT na aukcje, możemy skorzystać z usług wielu giełd i brokerów kryptowalutowych np. Etoro lub Coinbase. Czołową giełdą, która umożliwi nam handel NFT jest Binance, poprzez opcję – Binance NFT Marketplace.

Jak działa Binance NFT?

Binance NFT Marketplace

Binance NFT umożliwia tworzenie oraz handlowanie tokenami niezbywalnymi. Umożliwia to na dużą skalę dzięki wykorzystaniu infrastruktury oraz społeczności całej giełdy. Umieszczając na niej swoje własne NFT dostajemy od razu dostęp do szerokiego grona odbiorców, oraz do wielu funkcjonalności, które znacznie upraszczają handel NFT i sprawiają, że cała procedura jest przyjemniejsza.

Jak Szerokie jest to grono?

Giełda Binance liczy sobie obecnie ponad 16 MLN zarejestrowanych użytkowników. Nawet zakładając, że tylko jakiś procent z nich, to aktywni użytkownicy, daje nam to bardzo dużą bazę aktywnych odbiorców.

Co to za funkcjonalności?

W ramach usługi Binance NFT mamy możliwość skorzystania z dwóch funkcjonalności:

 • Marketplace
 • Mystery Box

Niżej opiszemy dokładnie działanie każdej z nich.

Marketplace

Binance NFT Marketplace to podstawa działania całej aplikacji. Można tutaj tworzyć, sprzedawać, licytować i kupować NFT od innych twórców z całego świata.

Aby zacząć korzystać z Marketplace wystarczy posiadać aktywne konto na giełdzie Binance. Osoby, które jeszcze takiego konta nie posiadają mogą je aktywować w prosty sposób:

 1. Założenie i weryfikacja konta – przez cały proces weryfikacji konta Binance przeprowadzi Was krok po kroku nasz poradnik.
 2. Zakup lub przesłanie ze swojego portfela kryptowaluty do handlu NFT:
  • obsługiwane waluty to BNB, BUSD i ETH (bieżący kurs ETH, oraz wielu innych walut możecie sprawdzać w zakładce Kursy Kryptowalut na stronie głównej KryptoBota)
  • obsługiwane portfele to MetaMask i WalletConnect.

I to by było na tyle. Po wykonaniu tych kroków możecie spokojnie handlować na Binance NFT Marketplace.

Mystery Box

Mystery Box’y działają na zasadzie loterii. Kupujemy skrzynkę w stałej cenie i po jej otwarciu mamy możliwość trafienia na NFT o różnej wartości:

 • Normal (N)
 • Rare (R)
 • Super Rare (SR)
 • Super Super Rare (SSR)

Zakupionych Box’ów nie można zwrócić, ale za to można nimi handlować. Zarówno zamkniętymi skrzynkami jak i tokenami, które z nich wylosowaliśmy.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć?

Jak stworzyć własne NFT?

Binance NFT Marketplace udostępnia użytkownikom kreator NFT, który krok po kroku przeprowadza przez proces wybicia nowego NFT dla swoich aktywów cyfrowych. Posiadane tokeny możecie przeglądać w galerii. Istnieje także opcja przeglądu Historii swoich zakupów, sprzedaży oraz aukcji, w których braliśmy udział.

Ważne informacje:
 1. Aktualnie kreator jest dostępny tylko dla potwierdzonych twórców.
 2. Nasze NFT są przechowywane na Binance Smart Chain, natomiast sam plik cyfrowy znajduje się w scentralizowanej bazie danych.
 3. Opłata za wybicie własnego NFT wynosi 0,005 BNB, czyli na tę chwilę około 12,50 PLN 
 4. Rozpoczętego procesu wybijania NFT nie da się przerwać, a zawartości nie można później edytować.
 5. Pliki, dla których wybijamy NFT nie mogą być większe niż 50MB. Dopuszczalne formaty plików to:
  • Obraz: JPEG, PNG i GIF
  • Wideo: MP4, MPEG i AVI
  • Dźwięk: WAV i MP3
Jak zimportować swoje NFT na Binance NFT Marketplace?

Podobnie jak w przypadku, przez proces importowania NFT z innego portfela przeprowadzi nas krok po kroku specjalnie przygotowany panel. Nie będzie to od nas wymagało żadnych umiejętności technicznych.

Jeśli chcecie sprawdzić jak stworzyć NFT poza giełdą Binance możecie zobaczyć:

 • nasz poradnik do kreatora NFT rariable.com 
 • nasz poradnik do ręcznego programowania smart contractów
Jak kupować NFT?

 

Zakupu NFT możemy dokonać w dwóch formach.
W formie licytacji, oraz po stałej cenie. 

 

Zakup po stałej cenie  – proces zakupu jest bardzo prosty. Wybieramy NFT, które chcemy zakupić i klikamy przycisk ‘Kup teraz’.

Zasady licytacji:

 1. W ramach naszej oferty nie możemy zaproponować niższej kwoty niż minimalna kwota określona przez sprzedającego.
 2. Po złożeniu oferty, nie można jej cofnąć.
 3. Środki, które decydujemy się przeznaczyć na licytację, zostają zablokowane do czasu, aż ktoś przebije naszą ofertę lub do momentu zakończenia aukcji
Jak sprzedawać NFT?

Wystawienie na sprzedaż NFT, które wybiliśmy zarówno za pomocą kreatora Binance, jak i zimportowanego z naszego portfela przebiega w taki sam sposób. Tak samo jak w przypadku zakupu NFT możemy wystawić je na licytację lub sprzedać po stałej cenie.

Dokładną instrukcję, jak przejść przez proces wystawienia naszego NFT na sprzedaż możecie sprawdzić tutaj.

Źródła grafik:

 • https://www.binance.com
Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!