Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Ethereum najczęściej używanym Blockchainem

HomeAktualności Ethereum najczęściej używanym Blockchainem

Ethereum jest obecnie najczęściej używanym blockchainem. Popyt na sieć Ethereum osiągnął najwyższy poziom w historii z blisko 1,6 mln przetworzonych transakcji. To więcej niż Bitcoin! Rekord padł 22.04.2021.

 

źródło: ycharts.com

źródło: ycharts.com

 

Od tamtego dnia ilość transakcji odrobinę spadła. Obecnie do poziomu 1,44 mln transakcji na dobę. Poprzedni rekord wynosił 1,34 mln i został osiągnięty 4 stycznia 2018 r.

To więcej niż jakikolwiek zdecentralizowany blockchain, w tym Bitcoin. Wygląda na to, że Ethereum jest obecnie najczęściej używanym Blockchainem.

Jego pojemność została niedawno zwiększona po pewnych ulepszeniach w obliczeniach jednostek gazu, a bloki ethereum mieszczą teraz więcej transakcji.

Zmniejszyły się również opłaty, spadły do średnio 8 dolarów, w tym transakcje za inteligentne kontrakty, z wysokiego poziomu 40 dolarów. Zwiększa to użyteczność sieci, co jest częściowo powodem, dla którego kurs ETH pobija swoje rekordy. Dziś jest to nawet 10 000 PLN za 1 ETH!

Nie jest jasne, czy nastąpi dalszy wzrost przepustowości do 20 milionów jednostek gazu,  ale na razie wygląda na to, że sieć ethereum przeżywa rozkwit. Transakcje znów są nieco tańsze, co potencjalnie zwiększa wykorzystanie Defi i szerszego ekosystemu ethereum.

BitBay
Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!