Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Indyjska policja aresztowała współzałożyciela Unocoin

HomeAktualności Indyjska policja aresztowała współzałożyciela Unocoin

Funkcjonariusze organów ścigania w Indiach aresztowali współzałożyciela Unocoin za prowadzenie kiosku ATM Bitcoin, który policja nazwała nielegalnym. Według policji, prawdopodobne są kolejne aresztowania.

Brak zaufania władz

Współzałożyciel pierwszego indyjskiego kiosku Bitcoin ATM został aresztowany wczoraj, donosi “Times of India”. Harish BV został postawiony przed sądem, który zastosował wobec niego areszt na siedem dni. Inny współzałożyciel, Sathvik Viswanath, wyjaśnił model biznesowy firmy i jej legalność:

“Mamy dużo złej prasy po tym, jak minister finansów ogłosił zakaz w lutym 2018 roku. Oświadczenie ministra było jasne: kryptowaluty nie są legalnym środkiem płatniczym w Indiach. Nie powiedział “nielegalna oferta”.  To jest ogromna różnica. Oznacza to, że ponosisz ryzyko związane z inwestycją i nie ma żadnych regulacji dla branży. “

Finansowana przez 45 największych inwestorów, w tym Digital Currency Group, Boost VC, Blume Ventures i FundersClub, firma twierdzi, że od lipca 2013 roku osiągnęła poziom ponad 1,2 miliona klientów. Unocoin umożliwia miszkańcom Indii kupowanie i sprzedawanie bitcoinów w zamian za Indian Rupie (INR), a także przechowywanie i używanie  kryptowalut.

Indyjska policja zabezpieczyła bankomat, dwa laptopy, telefon komórkowy, trzy karty kredytowe, pięć kart debetowych, paszport, pięć pieczęci firmy Unocoin, urządzenie kryptowalutowe i 180 000 rupii, około 2450 dolarów. Policja nie wierzy w wyjaśnienia Harisha BV, ujawniło źródło bliskie policji w rozmowie dla The Times of India.

“Oskarżony twierdzi, że prowadzi kiosk przez sześć miesięcy. Myślimy, że nas zwodzi.”

Stanowisko rządu jest jednoznaczne

Podczas gdy indyjski rząd ogłosił plany uruchomienia wspieranej przez rząd kryptowaluty, władze publiczne, w tym Bank Centralny, nadal atakują giełdy kryptowalut. RBI orzekło, że kryptowaluty nie są ani walutą, ani pieniędzmi i nie można ich nawet uznać za prawidłowy system płatności. W kwietniu bank centralny zabronił bankom pracy z giełdami kryptowalut.

Oczekiwano, że ministrer finansów wyda w lipcu swoją propozycję dotyczącą regulacji kryptowalut, ale zostało to opóźnione o „nieprzewidywalny okres czasu”. Na razie publiczne zrozumienie polega na tym, że podmioty regulowane przez RBI nie mogą zajmować się “żadnymi jednostkami lub podmiotami gospodarczymi zajmującymi się lub rozliczającymi kryptowaluty”.

To spowodowało, że operatorzy, tacy jak Unocoin, wykorzystali gotówkę w ramach systemu crypto do obejścia ograniczeń bankowości internetowej. Operator próbował jednak działać zgodnie z prawem, nakładając ograniczenie dotyczące obsługi gotówki zgodnie z wytycznymi wydanymi przez RBI.