Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Jak stworzyć własne NFT?

HomeAktualności Jak stworzyć własne NFT?
Jak zrobić własne NFT
Dołącz do KryptoBota
Wspierając nasze narzędzie pomagasz przy tworzeniu kolejnych poradników.

Token niezbywalny (NFT) to jednostka danych przechowywana w blockchain, która poświadcza, że dany zasób cyfrowy jest unikalny, a zatem niewymienialny. NFT mogą być wykorzystywane do reprezentowania takich rzeczy jak zdjęcia, filmy, audio. Podczas gdy kopie tych cyfrowych przedmiotów są dostępne dla każdego, NFT potwierdzone przez blockchain zapewniają właścicielowi dowód własności, który jest odrębny od praw autorskich.

NFT jest dość świeżym zjawiskiem w świecie kryptowalut ale mimowszystko wartość rynku NFT potroiła się w 2020 roku, osiągając ponad 250 milionów dolarów.

Zatem jak stworzyć własny token NFT? Czy jest to skomplikowane? NIE! Skorzystajmy z gotowej platformy do stworzenia NFT!

 

Uwaga!

Jeśli chcesz napisać własny kontrakt dla NFT skorzystać z tego poradnika. W tym poradniku prezentujemy wersję dla osób nie znających się na programowaniu.

Kreator NFT

W naszym poradniku skorzystamy z serwisu rarible.com. Jest to jeden z największych i najlepszych serwisów do obsługi tokenów NFT.

1. Wystarczy wejść na stronę rarible.com i nacisnąć przycisk “create“.

stwórz nowe NFT
stwórz nowe NFT

2. Wybierz typ kolekcji.

Wybierz “Single“, jeśli chcesz, aby Twój przedmiot był jedyny w swoim rodzaju lub “Multiple“, jeśli chcesz sprzedać jeden przedmiot wielokrotnie.

wybór rodzaju tokena NFT
wybór rodzaju tokena NFT

3. Pora przypisać plik do naszego NFT. Możesz użyć plików PNG, GIF, WEBP, MP4 lub  MP3. Ważne by plik nie przekraczał 30mb.

Na potrzeby tego poradnika stworzymy NFT z logo KryptoBota.

wgrywanie pliku do NFT
wgrywanie pliku do NFT

4. Zaznacz “Put on sale” jeśli chcesz wystawić swoje NFT na sprzedaż. Zaznacz “Instant sale price” jeśli chcesz podać kwotę za jaką chcesz sprzedać swoje NFT.

Zaznacz obie opcję i podaj dowolną kwotę w ETH. W naszym poradniku tworzymy NTF dla loga KryptoBota. Wyceniam je na wartość 1 ETH co po dzisiejszym kursie Ethereum daje kwotę 9 800 PLN. Możesz zostać jedynym właścicielem tego loga! 🙂

wyceń wartość swojego NFT
wyceń wartość swojego NFT

5. Pora podać parametry naszego tokenu NFT.

  • Wybierz opcje “Rarible” dzięki czemu Twój token trafi od razu na stronę Rarible.
  • Name – nazwa naszego zasobu
  • Description – opis
  • Royalties – Opłaty licencyjne. Dzięki tej funkcji możemy zapisać w kontrakcie ile % ze ewentualnej odsprzedaży trafia do nas. Np. gdy sprzedamy komuś nasz token i ta osoba, sprzeda ten token innej osobie to otrzymamy od tej transakcji 15%. I od każdej kolejnej.
  • Properties – pole opcjonalne. Nie musimy wypełniać.
parametry NFT
parametry NFT

6. Mamy wypełniony formularz. Pora stworzyć inteligentny kontrakt. W tym celu klikamy “Create item“. Na tym etapie plaforma Rarible poprosi nas o podłączenie naszego portfel na którym znajdują się etery (ETH). W naszym przypadku jest to portfel MetaMask.

wybór portfela
wybór portfela

7. Pora zapłacić za nasz kontrakt. W momencie pisania tego artykułu jest to:

  • zatwierdzenie kontraktu 4.88 USD
  • podpisanie inteligentnego kontraktu na stworzenie NFT: 31.27 USD

Razem 36.15 USD za stworzenie NFT.

musisz wnieść 2 opłaty
musisz wnieść 2 opłaty

8. Po paru minutach (w zależności od obciążenia sieci Ethereum) otrzymujemy potwierdzenie z sieci, że nasz inteligentny kontrakt na stworzenie NFT został zrealizowany.

 

Tym oto sposobem stworzyliśmy NFT z logiem KryptoBota. Logo KryptoBota zostało wystawione na sprzedaż. Zapraszam do składania ofert pod tym adresem 🙂

NFT kryptobot
NFT kryptobot
dogtronic