Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Jak zarabiać na platformie DTube?

HomeAktualności Jak zarabiać na platformie DTube?
Jak zarabiać na DTube head

DTube to działająca w sieci STEEM blockchain platforma pozwalająca na udostępnianie filmów w sieci. Działa na bardzo podobnej zasadzie do YouTube.
Więcej o tej platformie możecie przeczytać w jednym z naszych poprzednich artykułów.

Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na pytanie

W jaki sposób można zarabiać na udostępnianiu i polecaniu filmów na DTube?

Jak działa system opłat na DTube?

Monetyzacja materiałów umieszczanych na platformie DTube opiera się na obrocie tokenami użytkowymi Decentralized Tube Coin (DTC). Aby wyjaśnić jak dokładnie działa zarabianie na DTube najłatwiej będzie rozłożyć wszystko na czynniki pierwsze.
Jak działają tokeny DTC

 

DTC jest tokenem użytkowym stworzonym, aby jak najlepiej służyć twórcom treści wideo, można go używać do publikowania, głosowania, tagowania i promowania filmów na platformie Dtube.
Za pomocą posiadanych DTC użytkownik może wygenerować VP (Voting Power). Każda jednostka DTC produkuje dla swojego posiadacza +1 jednostkę VP na godzinę.

Punkty VP można wykorzystać do tagowania swoich treści lub użyć ich do oceny treści innych użytkowników. W zamian za wykorzystanie swoich punktów VP, oceniający mogą otrzymać nagrodę w formie tokenów DTC. Im więcej VP zostanie wydane na te działania tym lepsza będzie ekspozycja publikowanej treści na platformie. 

Mechanizm nagród za ocenianie

 

DTC jest tokenem użytkowym stworzonym, aby jak najlepiej służyć twórcom treści wideo, można go używać do publikowania, głosowania, tagowania i promowania filmów na platformie Dtube. To jak wysokie będą nagrody za wykonywane czynności zależy od trzech czynników:
1. Ile osób głosowało przed nami.
Wartościowe materiały, czyli takie, na które pozytywnie głosowało więcej użytkowników generują większe wynagrodzenie za rekomendację. Jeśli więc zagłosujemy pozytywnie na materiał, który jest już określony przez społeczność jako wartościowa treść nasza nagroda będzie wyższa niż w przypadku gorzej ocenianego materiału.
2. Ile czasu jaki upłynął od opublikowania treści.
Nagrody za głosowanie w DTube możemy otrzymywać bez żadnych ograniczeń czasowych, jednak w okresie od 1 do 3,5 dnia od publikacji nagrody są podwójne.
3. Jaką ilość VT poświęciliśmy na głosowanie.
Im więcej VT wydamy na głosowanie, tym więcej DTC wygenerujemy.

Podsumowując:

 

1. Osoba publikująca treść dostaje wynagrodzenie zależne od wartości pozytywnych głosów oddanych na materiał przez innych użytkowników platformy.

 

2. Głosując na materiał, użytkownicy wykorzystują wartość swoich tokenów. Im większa jest ta wartość, tym większe będzie wynagrodzenie za oddanie głosu.

 

3. Waga głosów jest zależna od czasu i kolejności oddania głosu, oraz od ilości poświęconych punktów VP.

KryptoBot posiada konta zarówno na platformie YouTube jak i DTube. W naszym innym artykule znajdziecie poradnik jak założyć konto w platformie DTube.

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!