Kanada zatwierdza ETF dla Ethereum
Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Obserwuj

Kanada zatwierdza ETF dla Ethereum

Aktualności Kanada zatwierdza ETF dla Ethereum

Nowe kontrakty ETH dla Ethereum

Ontario Securities Commission (OSC) z Kanady zatwierdziła cztery Ethereum Exchange Traded Funds (ETF), które mają zostać uruchomione 20 kwietnia 2021.

Trzy miesiące temu Kanada stała się pierwszym krajem w Ameryce Północnej, który zatwierdził ETF dla Bitcoina. Opłaty za zarządzanie ETF-ami będą bardzo konkurencyjne – CI Galaxy oferuje 0,40%, Purpose 1%, Evolve 0,75%.

CI Global Asset Management nazwał swój ETF “pierwszym na świecie” opartym na Ethereum z “najniższą na świecie opłatą za zarządzanie”. Produkt ten ma na celu umożliwienie inwestorom czerpanie korzyści ze zmian kursu Ethereum i wzrostu wartości projektu. Steve Kurz, partner i szef działu zarządzania aktywami w Galaxy Digital, powiedział:

Ethereum ETF daje inwestorom uproszczoną drogę do czerpania korzyści z popularności zdecentralizowanych aplikacji budowanych na Ethereum

Na początku kwietnia kanadyjskie ETF-y dla Bitcoina zyskały rekordowy napływ inwestorów.

Trzy ETFy Ethereum zostaną uruchomione w Kanadzie w przyszłym tygodniu

Trzy nowe ETF-y oparte na eterze będą dostarczane przez CI Global Asset Management, Purpose Investments i Evolve ETFs. Wszystkie trzy pojawią się na giełdzie w Toronto (TSX) w najbliższy wtorek.

Zarówno Purpose, jak i Evolve już sponsorują kryptowalutowe ETF-y, a CI Global Asset Management zamierza dołączyć do tego szeregu. CI Global współpracuje z Bitcoin bull i inwestorem miliarderem Mike’em Novogratzem’s Galaxy Digital. Organizacja Novogratza złożyła również wniosek o bitcoinowy exchange-traded fund, który ma być notowany w USA po uzyskaniu zgody regulatora.

Ethereum radzi sobie bardzo dobrze na rynkach spot, a w ten weekend kurs ETH wynosił ponad $2,400 za sztukę. Cyfrowe aktywo osiągnęło rekordowy poziom 16 kwietnia 2021 r., osiągając 2 533 USD. Ethereum w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosło o 1 317,64%, a w tym tygodniu o 13,3%. Prospekt Evolve’a wskazuje, że ETF będzie notowany pod tickerem “ETHR”. ETF ten będzie się opierał na CF Benchmarks Ether-Dollar Reference Rate (ETHUSD_RR).

Z trzema ETF-ami bitcoinowymi zatwierdzonymi w Kanadzie i trzema ETF-ami opartymi na ethereum regulatorzy tego kraju wydają się być optymistycznie nastawieni do tych instrumentów inwestycyjnych. W przeciwieństwie do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która nie zatwierdziła jeszcze amerykańskiego ETF-u.

KryptoBot Twoim przyjacielem w świecie cyfrowych walut

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!

Co nowego?

ETH przebija 4 000 USD

Kryptowaluta ETH przekroczyła granicę 4 000 dolarów, ustanawiając po raz kolejny nowe ATH.

SpaceX będzie akceptować płatności Dogecoin za misje kosmiczne

Prowadzona przez Elona Muska firma SpaceX ogłosiła, że będzie akceptować Dogecoin jako zapłatę za nadchodzącą misję na Księżyc.

Ethereum jest dla Fintech tym, czym Bitcoin jest dla złota

Świat gwałtownie zmierza w kierunku cyfryzacji, a Ethereum wydaje się być zagrożeniem dla finansów starej gwardii, tak jak Bitcoin jest zagrożeniem dla złota.

Dodaj komentarz