Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Kryptowalutowe MEMY

HomeAktualności Kryptowalutowe MEMY

Cyfrowe pieniądze to nie tylko źródło inwestycji czy płatności. Kryptowaluty stają się również tematem memów. Nic w tym dziwnego, że w końcu co trafiło do Internetu zostaje w nim na zawsze.

Dzisiejszy wpis będzie lekko humorystyczny a zarazem brutalny. Postaramy się ukazać MEMY humorystyczne jak i również takie, które obrazują jak sytuacja na rynku kryptowalut jest zmienna ile można na tym zyskać a ile stracić.

 

Czy wiecie, że…?

 

Mem jest swoistą ideą przekazaną odbiorcy w formie informacji, obrazu lub trendu, który rozprzestrzenia się w kulturze Internetu. Samo słowo mem pochodzi od greckiego mimeme, które w skrócie oznacza naśladownictwo. Mówi się, że dobry mem rozprzestrzenia się w sieci „wirusowo” (go viral). Mam nadzieję, że tak również będzie z naszymi wpisami.

1. Zmienność Kryptowalut

Każdy kto inwestuję w kryptowaluty wie jaką zmiennością się cechują. Pisaliśmy o tym w poprzednich artykułach. Niespodziewane zmiany kierunku w dół lub górę na rynku mogą prowadzić do dynamicznych i nagłych ruchów cen. Często zdarzają się spadki nawet o setki, czy też tysiące dolarów. Inwestując mądrze zarobisz dużo. Kieruj się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, czytaj informację oraz analizuj sygnały a na pewno się wzbogacisz.

2. Czy kryptowaluty będą nadzorowane przez rządy?

Jak powszechnie wiadomo kryptowaluty nie są nadzorowane ani przez rządy, ani przez banki centralne. Jednak w ostatnim czasie pojawia się zainteresowanie wśród organów nadzoru. Dla przykładu, pojawiają się wątpliwości na temat tego, czy zakwalifikować je jako towary, czy jako wirtualne waluty. Obserwując sytuację na świecie wcale byśmy się nie zdziwili gdyby w niedługim czasie nasz rząd wpadł na kolejny wspaniały pomysł aby nam Traderom rzucić kłody pod nogi.

3. Jestem tu dla technologii

Jeden z moich ulubionych memów który pokazuje mężczyznę w złocie. Obrazuję to ile można było zarobić inwestując na początku w kryptowaluty których ceny były dużo niższe niż aktualnie. Aktualnie próg wejściowy jest większy ale jak najbardziej da się na tym dalej zarabiać. Prowadząc analizy naszego Kryptobota widzimy w jak szybkim tempie się on rozwija i ilu użytkowników aktywnych cały czas nam przybywa

4. Bańka spekulacyjna

Bańka spekulacyjna to nic innego jak samonapędzający się proces niezrównoważonego wzrostu lub spadku cen dóbr na rynku. Często związany z „nadaktywnością rynkową”, która ma charakter przejściowy. Drastyczny spadek cen dla wielu inwestorów oznacza utratę wartości zasobów i bankructwo. Kiedy mowa o bańce spekulacyjnej, cena rynkowa instrumentów jest powyżej rzeczywistej ceny fundamentalnej. Sytuacja bańki spekulacyjnej jest bardzo widoczna stąd też pytanie które zawarte jest w memie.

5. KNF a rynek kryptowalut

W wydanym raporcie 12 stycznia 2021r. Urzędu KNF informuje o ryzykach związanych z nabywaniem oraz z obrotem krypto aktywami. Raport informuje nas o zagrożeniach z zakupem oraz obrotem kryptowalutami. Podejrzewam, że większość inwestorów nie zwraca uwagi na sygnały KNF również ze względu na to, że rynek kryptowalut nie jest regulowany prawnie a nie ukrywajmy najlepiej by było gdyby nasz kraj mógł coś z tego łakomego kawałka tortu uciąć.

Podsumowanie:

Na dzień dzisiejszy wiele osób zaczęło inwestować w kryptowaluty. Oczywiście trader zarabia na tym duże pieniądze. Jeśli chcesz lub planujesz zainwestować w kryptowaluty, musisz być świadomy ryzyka, jakie się z tym wiąże. Waluty są różnego rodzaju, a ich cena zmienia się w zależności od sytuacji. Różne aspekty wirtualnych walut muszą być brane pod uwagę przed ich zakupem lub sprzedażą. 

Musisz zdecydować się na właściwy czas, aby prawidłowo inwestować swoje pieniądze. Nikt nie chce ponieść straty ekonomicznej. Upewnij się, że  odpowiednio weryfikujesz to co robisz i, że konsekwencje twoich decyzji są zdecydowane.

 

Źródła grafik wykorzystanych w tekście:

  1. https://cryptojanusz.pl/meme/bitcoin-a-da-sie-to-opodatkowac
  2. https://memy.pl/mem/336609/Kryptowaluty
  3. https://cryptojanusz.pl/meme/jestem-tu-dla-technologii-safemoon-meme
  4. https://www.wykop.pl/tag/bitcoin/wszystkie/next/entry-28801325/
  5. https://twitter.com/krzysztof_piech/status/1156083690847514624/photo/1
BitBay
Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!