Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Kurs Dogecoin rośnie 400% w 1 tydzień!

HomeAktualności Kurs Dogecoin rośnie 400% w 1 tydzień!

Pieseł z memów warty 40 miliardów dolarów!

W zeszłym tygodniu cena Dogecoin wzrosła o 400%, wystrzeliwując tę kryptowalutę z 0,07 USD w poniedziałek do 0,43 USD w piątek. Moneta ta, choć początkowo stworzona jako żart i swego rodzaju anty-kryptowaluta, ma wartość rynkową ponad 40 miliardów dolarów. Mimo dużej zmienności, wielu inwestorów, zwłaszcza młodszych, z przyjemnością inwestowała w Dogecoin przez lata, często w ramach żartu.

źródło: kryptobot.net

Co to jest DOGECOIN?

źródło: dogecoin.com

W 2013 roku pojawiły się pierwsze Dogecoiny. Inżynierowie oprogramowania IBM Billy Markus i Jackson Palmer połączyli siły, aby stworzyć system płatności, który byłby natychmiastowy, zabawny, nieskończony i bez opłat bankowych. Logo monety to pies Shiba Inu bazujący na meme Doge z 2013 roku.

Moneta ta szybko zachwyciła społeczność internetową i w styczniu osiągnęła wartość rynkową ponad 5 miliardów dolarów. Obecnie wartość ta wzrosła do ponad 40 miliardów dolarów.

W tamtym czasie Palmer i Markus postanowili stworzyć walutę peer-to-peer, która byłaby bardziej dostępna dla szerszej grupy  niż Bitcoin. Chcieli również uciec od kontrowersyjnych podstaw innych kryptowalut, zwłaszcza że w przeszłości były one używane w darknecie. Zamiast tego, Dogecoin jest lekką i zabawną monetą, której maskotką jest Shiba Inu. Jej interfejs oparty jest na protokole blockchain Luckycoin i Litecoin. W porównaniu do Bitcoina, ta moneta nie ma kapitalizacji rynkowej, dlatego też jest uważana za żart.

 

 

Kryptowaluta została uruchomiona w grudniu 2013 roku, ale w tym samym miesiącu doszło do poważnego włamania, w wyniku którego skradziono miliony Dogecoinów. Haker uzyskał dostęp do systemu plików platformy i skonfigurował stronę wysyłającą/odbierającą tak, aby przesyłała na jego adres. Ten incydent jeszcze bardziej zwiększył popularność tej monety, ponieważ ludzie tweetowali na jej temat. To skłoniło społeczność do stworzenia “SaveDogemas”, aby pomóc tym, którzy stracili swoje monety. Miesiąc później, ludzie przekazali wystarczającą ilość pieniędzy, aby zwrócić skradzione monety ofiarom.

Poza tym, Dogecoin w większości przypadków obracał się po cichu w społeczności jako żart, przyciągając nawet uwagę Elona Muska. W rzeczywistości, niektórzy wskazują Muska jako inicjatora tego rajdu cenowego. Słynny prezes Tesli żartuje na temat Dogecoin i kursu Dogecoin co jakiś czas, zwracając uwagę inwestorów na kryptowalutę. Czy następnym ruchem Tesli może być akceptacja Dogecoin jako płatności.

Dlaczego cena Dogecoin wzrasta?

Podobnie jak w przypadku niedawnego rajdu giełdowego GameStop i AMC, kolejny subreddit stara się pompować ceny kryptowalut. Ten subreddit jest znany jako SatoshiStreetBets, nazwa, która oddaje hołd tajemniczemu założycielowi Bitcoina, Satoshi Nakamoto. Cena Dogecoin wydaje się być jednym z głównych celów subreddita.

Innym ważnym czynnikiem wzrostu ceny Dogecoin jest niedawne rozpoczęcie IPO Coinbase. Chociaż Coinbase nie notuje jeszcze Dogecoin, Coinbase stając się spółką publiczną jest ogromnym kamieniem milowym dla świata kryptowalut. Jego sukces jeszcze bardziej ugruntowuje reputację kryptowalut jako godnego zaufania sektora z dużym potencjałem wzrostu. Dodatkowo, sukces Coinbase pokazuje również, że kryptowaluty mogą być zaakcpetowane przez społeczeństwo, ponieważ coraz więcej instytucji i firm ją akceptuje. Czy Coinbase wprowadzi wkrótce Dogecoin na giełdę? Jeśli moneta nadal będzie odnosić sukcesy, być może tak się stanie.

BitPay pozwala na handel Dogecoin. Wszystkie najważniejsze kryptowaluty dostępne na BitPay to Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, USDC, GUSD, Paxos Standard, BUSD i DOGE. Fakt, że Coinbase nie pozwala jeszcze na handel Dogecoin, nie jest przeszkodą dla monety i firmy. Jeśli Coinbase doda ją wkrótce, dzisiejsza cena Dogecoin może nawet nie być rekordowo wysoka.

Czy Dogecoin to bańka?

David Kimberley, analityk brytyjskiej aplikacji inwestycyjnej FreeTrade, powiedział CNBC:

Wzrost Dogecoin jest klasycznym przykładem teorii większego głupca w grze. Ludzie kupują tę kryptowalutę nie dlatego, że uważają, że ma ona jakąkolwiek znaczącą wartość, ale dlatego, że mają nadzieję, że inni też ją kupią i podniosą cenę, a wtedy będą mogli się odsprzedać i szybko zarobić.

Ryzyko, o którym wspomina Kimberley, polega na tym, że jeśli bardzo niewiele osób posiada waluty, to posiadają one dużą siłę na rynku. Jeśli się wycofają, nie będzie trzeba wiele, aby cena odpowiednio spadła. Jaki więc powinien być następny krok?

Nie wszyscy chcą się wycofać, jednak mogą ignorować rzeczywistość, że mogą stracić wszystkie swoje zyski, jeśli Dogecoin i inne kryptowaluty okażą się bańką. Wielu twierdzi, że Bitcoin nie jest bańką, ponieważ ma tak duże wsparcie, ale czy Bitcoin może być szalupą ratunkową dla innych monet?

Bitcoin jest skończoną monetą, ograniczoną do 21 milionów, podczas gdy Dogecoin jest nieskończony. Oznacza to, że w każdej chwili założyciele mogą zalać podaż, aby zwiększyć swoją wartość netto. To spowodowałoby spadek kursu Dogecoin.

To jest właśnie powód, dla którego Dogecoin nie jest dobrym długoterminowym pomysłem na inwestycję, i to właśnie czyni tę monetę żartem. Dlatego możesz rozważyć  przeniesienie ich do czegoś bardziej stabilnego. Możesz nawet zamienić Dogecoin na złoto, platynę, srebro i pallad. Wszystkie te aktywa są o wiele bardziej stabilne i nie poruszyły się o 400% w ciągu jednego tygodnia i są skończone, co czyni je bezpieczniejszym pomysłem na inwestycję.

KryptoBot Twoim przyjacielem w świecie cyfrowych walut

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!

Co nowego?

Rabat na wszystko z okazji Black Friday

KryptoBot pomaga Wam w handlu walutami cyfrowymi już od prawie 5 lat. Razem udało nam się osiągnąć bardzo dużo i uda się osiągnąć jeszcze więcej! Za cały wkład w nasz rozwój chcemy Wam podziękować, a teraz jest ku temu dobra okazja

Niezbędne aplikacje do handlu kryptowalutami

Jaka jest najlepsza aplikacja kryptowalutowa? Tego na pewno nie dowiesz się z naszego wpisu…

Dowiesz się z niego jednak jakie aplikacje są Ci niezbędne i poznasz kilka sprawdzonych opcji.

Polak zdecentralizowany, ThePolak nowoczesny!

Przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać tokeny NFT z kolekcji The Polacy! Ile punktów Ty zdobędziesz, Rodaku?