Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Luksusowa sieć hoteli będzie akceptować płatności w Bitcoinie

HomeAktualności Luksusowa sieć hoteli będzie akceptować płatności w Bitcoinie

Amerykańska, luksusowa sieć hoteli zacznie akceptować płatności w BTC

Amerykańska sieć hoteli Kessler Collection we wtorkowej konferencji prasowej ogłosiła, że połączyła siły z serwisem BitPay żeby zacząć akceptować kryptowaluty jako formę płatności.

Na liście kryptowalut akceptowanych przez tą firmę mają znaleźć się: Bitcoin, Dogecoin i Ethereum.

Samą decyzję, Richard Kessler, CEO Kessler Collection skomentował w ten sposób:

W tej chwili jest to jedna z najbardziej innowacyjnych koncepcji w branży hotelarskiej. Wierzę, że kryptowaluty będą coraz częściej akceptowane, a współpraca z BitPay pozwala nam zaoferować więcej możliwości wyboru w procesie płatności.

 

Bardzo prawdopodobne jest to, że ta decyzja sieci hotelarskiej była spowodowana ostatnim wzrostem ceny BTC.

 

Ten ruch pokazuje, że kryptowaluty są coraz ważniejszą częścią naszego świata i coraz więcej firm pójdzie w ślady Tesli czy Mastercarda i zacznie akceptować je jako możliwość płatności. W tym tempie płacenie Bitcoinem za taksówkę, czy Dogecoinem za obiad restauracji może nie być czymś dziwnym, a naszą normalnością.

 

Choć coraz większa popularność kryptowalut ma też złe skutki, takie jak ogromny pobór prądu. Samo kopanie Bitcoina rocznie zużywa więcej prądu niż Argentyna. Może to spowodować nałożenie podatków, lub innych restrykcji na górników kryptowalut. Prawdopodobnie przekonamy się o tym w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

źródło: cointelegraph.com

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!