Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

MetaMask przekroczył 5 milionów aktywnych użytkowników

HomeAktualności MetaMask przekroczył 5 milionów aktywnych użytkowników
meta mask
źródło: consensys.net
źródło: consensys.net

5 mln aktywnych użytkowników miesięcznie

Jak donosi strona consensys.net (autorzy MetaMask) w październiku 2020 roku MetaMask po raz pierwszy przekroczył 1 milion miesięcznych aktywnych użytkowników . Mowa tutaj o rozszerzeniu przeglądarki i aplikacji mobilnej – MetaMask Mobile.

 

Jednak meteoryczny wzrost MetaMask nie zatrzymał się w październiku.

Dziś, około 6 miesięcy później, MetaMask urósł dodatkowo 5x i jest używany przez ponad 5 milionów użytkowników każdego miesiąca.  DAO, gry blockchain, a przede wszystkim duży popyt na dostęp do DeFi skłonił sympatyków Blockchain do używania portfela MetaMask. W ciągu ostatnich 6 miesięcy MetaMask Swap odnotowała ponad 2 miliardy USD skumulowanego wolumenu transakcji.

 

źródło: consensys.net

źródło: consensys.net

Dlaczego ludzie pokochali MetaMask?

Coraz więcej ludzi żyjących używa kryptowalut, a wielu z nich postrzega MetaMask jako bezpieczną i godną zaufania opcję. Na przykład Indie i Indonezja znajdują się w pierwszej piątce krajów pod względem mobilnej adopcji MetaMask, podczas gdy Wietnam i Nigeria są w pierwszej dziesiątce.

Coraz częściej ludzie ci korzystają z MetaMask, aby uzyskać dodatkowy dochód lub dokonać długoterminowych inwestycji. Wielu z nich nie ma dostępu do lokalnego systemu bankowego, dlatego potrzebują alternatywnej technologii, która będzie pełnić rolę konta oszczędnościowego. Na przykład, średni odsetek osób, które nie mają dostępu do konta bankowego w Ameryce Południowej wynosi 54%.

Podczas gdy wielu nie jest w stanie uzyskać konta bankowego, nawet ci, którzy mają, mogą mieć więcej zaufania do korzystania z MetaMask niż do banków. Wielu ludzi w tych krajach nie ufa swoim rządom i dlatego chętnie szukają alternatywnych rozwiązań.

Popularność NFT

Ostatni mainstreamowy szał na NFT przyciągnął do ekosystemu Ethereum nowych użytkowników. W rzeczywistości, wyszukiwania w Google dla “NFT” są ponad cztery razy wyższe niż dla DeFi. Co więcej, dane on-chain wyraźnie wskazują, że NFT są szeroko akceptowane przez użytkowników w całym ekosystemie Ethereum. W rzeczywistości, dostęp do NFT jest obecnie drugim najbardziej popularnym przypadkiem użycia MetaMask, zaraz za swapami. Na łamach KryptoBota pojawił się poradnik “Jak stworzyć własne NFT” w którym używamy właśnie portfela MetaMask.

Całą pewnością mogę polecić Wam ten portfel.

BitBay
Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!