Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Ministrowie finansów UE z zaleceniami regulacji ICO

HomeAktualności Ministrowie finansów UE z zaleceniami regulacji ICO

Ministrowie gospodarki i finansów UE wkrótce mają zostaną poinformowani o przyjęciu wspólnej polityki w sprawie kryptowalut i zostaną poproszeni o rozważenie uregulowania handlu i nadzorowania ICO.

ICO jest działaniem startupów mającym na celu zebranie kapitału poprzez dystrybucję części środków ludziom, którzy zdecydowali się ją wesprzeć.

UE próbuje zrozumieć blockain

Agencja prasowa Reutersa twierdzi, że belgijski think-tank ekonomiczny Bruegel – który doradza rządom w kwestiach regulacyjnych – przygotował raport, który sugeruje, że giełdy kryptowalut w regionie powinny być nadzorowane. Dokument sugeruje również, że władze finansowe powinny zobowiązać europejskie przedsiębiorstwa do spełnienia pewnych kryteriów, jeśli chcą wydawać ICO. Szacuje się, że finansowanie ICO pochodzące z UE stanowi obecnie 30% światowego rynku.

Reuters stwierdza, że ​​sprawozdanie zostanie przedstawione ministrom na nieformalnym posiedzeniu ministrów gospodarki i finansów UE, które odbędzie się w dniach 7 i 8 września w Wiedniu (Austria).

Ministrowie finansów UE omówili wprowadzenie regulaminów krypto na poprzednich szczytach, ale zdecydowali się nie podejmować działań ze względu na stosunkowo niewielki rozmiar rynku. Ministrowie wyrazili wcześniej obawy dotyczące zmienności rynku, a także potencjalnych oszustw i kwestii związanych z praniem brudnych pieniędzy.

Ustawy w tyle za rzeczywistością

Reuters twierdzi, że wzrost działalności w zakresie wymiany w Europie i “znaczne zainteresowanie ICO w krajach UE” może zmusić ministrów do ponownego rozważenia ich liberalnego podejścia. Jak podano, główne giełdy, takie jak Binance, OKEx i ZB.com zdecydowały się przenieść na Maltę. Jednakże, zgodnie z raportem, takie wymiany mogą wymagać od pewnego czasu tolerowania “eksperymentowania i poznawania najlepszych podejść do tej szybko rozwijającej się technologii”.

Bruegel twierdzi, że regulacja bitcoinów jako takich jest niemożliwa ze względu na ich wirtualny charakter, ale że podmioty zajmujące się instrumentami, takie jak giełdy, mogą podlegać surowszym zasadom, cztamy w raporcie.

Jak informowano, nowe przepisy UE dotyczące prania pieniędzy zwiększą kontrole giełd krypto, ale najprawdopodobniej nie będą w pełni operacyjne we wszystkich państwach członkowskich przed 2020 rokiem.

Ninemożliwe (nie) istnieje

Regulacja świata krypto jest bardzo skomplikowanym zadaniem, a niektórzy nawet wątpią, że można go w ogóle uregulować. Jednym z głównych problemów jest brak jasnych definicji, podczas gdy tokenizacja aktywów, konkurencja między krajami i różne podejścia regulacyjne czyni to jeszcze trudniejszym. I nie wydaje się, żeby problem został rozwiązany w najbliższym czasie, przynajmniej w UE. Na przykład definicja bezpiecznego tokena w UE może zostać potwierdzona dopiero po wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w maju 2019 r.

Zobacz również

Rabat na wszystko z okazji Black Friday

KryptoBot pomaga Wam w handlu walutami cyfrowymi już od prawie 5 lat. Razem udało nam się osiągnąć bardzo dużo i uda się osiągnąć jeszcze więcej! Za cały wkład w nasz rozwój chcemy Wam podziękować, a teraz jest ku temu dobra okazja

Niezbędne aplikacje do handlu kryptowalutami

Jaka jest najlepsza aplikacja kryptowalutowa? Tego na pewno nie dowiesz się z naszego wpisu…

Dowiesz się z niego jednak jakie aplikacje są Ci niezbędne i poznasz kilka sprawdzonych opcji.

Polak zdecentralizowany, ThePolak nowoczesny!

Przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać tokeny NFT z kolekcji The Polacy! Ile punktów Ty zdobędziesz, Rodaku?