Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Najlepsze giełdy walut kryptowalut w 2021 roku, CEX, DEX

HomeAktualności Najlepsze giełdy walut kryptowalut w 2021 roku, CEX, DEX

Ponieważ rynki kryptowalut przechodzą przez cykle hossy, notując wysokie zwroty, każdy próbuje wskoczyć do “pędzącego pociągu” i zwyczajnie na świecie zarobić. Wspólnym pytaniem dla inwestorów jest “Gdzie mogę kupić kryptowaluty?“. Podczas gdy doświadczeni inwestorzy wiedzą, gdzie się udać, nowicjusze są po prostu zagubieni.

Poniżej prezentujemy listę giełdę które warto mieć na oku. Począwszy od giełd scentralizowanych (CEX), poprzez giełdy instrumentów pochodnych, aż po giełdy zdecentralizowane (DEX).

Uniswap

Uniswap jest największą zdecentralizowaną giełdą na świecie, która obecnie osiąga 1,2 miliarda dolarów dziennego wolumenu. Uniswap oferuje prostą zdecentralizowaną platformę dla użytkowników do wymiany między sobą dowolnych tokenów ERC-20 na rynku. Jedną z głównych wad jest obecnie opłata za gaz w transakcjach ERC-20. Jednak Uniswap walczy o klientów, oferując niższe opóźnienia, szybsze rozliczenia i tańsze transakcje. Giełda podarowała dotychczasowym użytkownikom giełdy 400 UNI, wycenianych obecnie na około $9,000. Uniswap prawdopodobnie pozostanie najbardziej preferowaną zdecentralizowaną giełdą. Obecnie transakcje na giełdzie stanowią 25% wszystkich transakcji w sieci Ethereum (ETH).

Binance

Binance jest dobrze znany z bycia łatwą w użyciu scentralizowaną giełdą. Giełda Binance zyskała na znaczeniu podczas hossy 2017-2018. Binance może pochwalić się oszałamiającym wolumenem 27 miliardów dolarów dziennie. Żadna inna giełda nawet nie zbliża się do tego wolumenu aktywności handlowej.

Giełda oferuje kilka sposobów do zasilania kont fiat, a także oferuje ponad 275 kryptowalut do handlu. Binance pozostaje największą giełdą kryptowalut na rynku kryptowalut. Przypominamy, że KryptoBot jest zintegrowany z giełdą Binance. Jak połączyć się z giełdą możecie przeczytać w naszym poradniku.

SushiSwap

Zdecentralizowana giełda SushiSwap jest kolejną popularną giełdą, na którą warto zwrócić uwagę w 2021 r. z 446 mln USD dziennego wolumenu. Giełda zyskała na popularności, ponieważ użytkownicy starają się odejść od scentralizowanych giełd. SushiSwap oferuje również yield farming, czyli formę generowania zainteresowania poprzez staking aktywów kryptowalutowych. Entuzjaści DeFi również faworyzują nową giełdę, która wygląda na rywalizującą z Uniswap. Należy zaznaczyć, że giełda posiada własny token “Sushi”, którego kurs możecie sprawdzić tutaj:

Coinbase

Coinbase, założona w 2012 roku, jest najpopularniejszą giełdą w Ameryce Północnej, Wśród najstarszych giełd w swoim rodzaju, Coinbase może pochwalić się ponad 43 milionami zweryfikowanych użytkowników w 100 krajach. Coinbase obsługuje obecnie ponad 5,7 miliarda dolarów w dziennym wolumenie. Oferując ponad 44 kryptowaluty, giełda pozostała istotną bramą dla Amerykanów, aby uzyskać dostęp do świata kryptowalut. Coinbase oferuje handel z parze do walut fiat. Ogromnym plusem jest to, że giełda jest zabezpieczona ubezpieczeniem.

Currency.com

Currency.com jest prawdopodobnie jedyną w pełni regulowaną giełdą kryptowalut na rynku. Oferuje ponad 150 aktywów Crypto do handlu i jest znana z tego, że jest jedną z najbardziej niezawodnych giełd, na której można handlować dzięki zaawansowanym opcjom wykresów i dźwigni, natychmiastowym alertom cenowym, bezpieczeństwu dzięki gwarantowanym stop-lossom i kompleksowej obsłudze klienta 24/7. Currency.com oferuje łatwą w użyciu, wielokrotnie nagradzaną platformę, która ułatwia inwestorom na każdym poziomie doświadczenia zawieranie transakcji. Zapewnia ona szerokie wsparcie dla kart kredytowych i debetowych.

FTX

FTX jest nowicjuszem, ale zarządza około 7 miliardami dolarów dziennego wolumenu obrotów. Skupia się na handlu instrumentami pochodnymi i szybko zyskuje na popularności. Oferowana jako giełda kryptowalut zbudowana przez traderów dla traderów, giełda nie zawodzi. FTX oferuje obecnie instrumenty pochodne, spot, predykcję, zmienność, a nawet ostatnio dodała rynki akcji do swojej giełdy. Giełda posiada również rynek pozagiełdowy (OTC) dla wielorybów, które potrzebują szybkiego rozliczenia z zerowymi opłatami i wąskimi spreadami. FTX posiada również dobrze zaprojektowaną aplikację mobilną dla wszystkich platform.

Bittrex

Jako stary gracz, Bittrex jest dobrze znany z tego, że był najpopularniejszą giełdą jeszcze przed hossą na rynku, w której bitcoin osiągnął poziom 20 000 USD. Bittrex niestety nie mógł nadążyć za wolumenem handlu. Nagle pojawiał się Binance, który przejął znaczą cześć klient giełdy Bittrex.. Bittrex oferuje ogromny wachlarz kryptowalut, około 315 różnych monet do handlu. Bittrex jest również dostępny na iOS i Androida.

Bitbay

Polecana przez nas polska giełda. Numer 1 w Europie! Nie masz konta na BitBay? Załóż je już teraz. Giełda kryptowalut BitBay powstała w 2014 roku w Katowicach. Za główny cel postawiła sobie stworzenie platformy, której dotąd nie było na rodzimym rynku. Kładła nacisk przede wszystkim na trzy obszary: profesjonalizm, intuicyjność. Obecnie w swojej ofercie posiada kilkadziesiąt moment. Oferta giełdy jest stale poszerzana. KryptoBot wykonuje na tej giełdzie codziennie kilka tysięcy transakcji. Zobacz jak się połączyć z BitBay.

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!