Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Nowe rosyjskie narzędzie do monitorowania transakcji kryptowalutami ma zapobiec rozwojowi terroryzmu

HomeArtykuły Nowe rosyjskie narzędzie do monitorowania transakcji kryptowalutami ma zapobiec rozwojowi terroryzmu

Rosja stosuje podejście “lepiej zapobiegać niż leczyć”. Tworzy narzędzie do śledzenia transakcji przy użyciu kryptowalut, aby położyć kres wspieraniu terroryzmu i praniu brudnych pieniędzy.

Rosyjska Federalna Służba Monitoringu Finansowego (RFFMS) rozpoczęła współpracę z Moskiewskim Instytutem Bezpieczeństwa i Analiz Informacyjnych (SPI), aby stworzyć narzędzie analityczne, które może śledzić transakcje dokonywane za pośrednictwem kryptowalut.  Jak poinformowało 29 sierpnia BBC News Russia na celowniku jest głównie Bitcoin (BTC).

Narzędzie do śledzenia kryptotransakcji.

Zgodnie z informacjami podanymi na oficjalnej stronie państwowej, nowa aplikacja zostanie włączona do kompaktowego systemu monitorowania, zapobiegającego wspieraniu terroryzmu i przeciwdziałanie oszustwom. Narzędzie ma za zadanie połączyć rozproszone informacji o oszustwach i znalezienie połączeń między nimi do końca 2018 roku.

Według BBC Rosja, SPI już wcześniej opracowało oprogramowanie o nazwie iRule. Służba monitorująca, a także rosyjskie siły bezpieczeństwa, organizacje kredytowe i firmy ubezpieczeniowe miały korzystać z oprogramowania w przeszłości. Jak podano w dokumentach publicznych, wartość kontraktu wynosiła 195,5 milionów rubli (około 2,9 miliona USD).

Nowe narzędzie może nie tylko śledzić cyfrowe portfele, ale także znaleźć imię i nazwisko konkretnej osoby, numer telefonu komórkowego, konto bankowe, kartę kredytową i numer portfela elektronicznego. Jego zasięg obejmuje dane dotyczące kryptowalut i transakcji Bitcoin.

Rosja krytyczna wobec kryptowalut

Biuro Monitorujące znane jest z konsekwentnej krytyki kryptowalut. W komunikacie prasowym z 2014 roku Urząd stwierdził, że jakiekolwiek użycie kryptowalut może być podstawą uznania transakcji za nielegalną.

Były doradca Vladimira Putina i szef Izby Przemysłowo-Handlowej Federacji Rosyjskiej Herman Klimenko obwinia o to anonimowość kryptowalut.

Uzasadnił:

“Kryptowaluta jest używana w szarej strefie. Na przykład w Darkwebie można kupić broń, narkotyki lub brutalne filmy wideo. Prawodawcy w wielu krajach obawiają się tego zjawiska, co zostało potwierdzone przez analizę, którą przeprowadziliśmy w imieniu prezydenta. “

Nie do przejścia dla kontrolujących instytucji

Pomimo kroków Urzędu w ograniczaniu wolnego obrotu kryptowalutami, założyciel i gospodarz pierwszego kryptoradia Anton Merkurov myśli inaczej. Uważa on, że może to prowadzić do odwrotnego efektu, w którym kryptowaluty, co potwierdzają statystyki transakcji, staną się nieprzenikalne dla organów kontrolujących.

Merkurov wyjaśnił:

    “Jeśli spojrzysz na całą objętość wypranych pieniędzy, udział wyprany przez kryptowaluty jest bardzo mały. Władze próbują znaleźć mikroba pod mikroskopem w kropli wody. To nie powinno być priorytetem, a co najważniejsze, jeśli rząd zacznie naciskać – zacznie się sprzeciw. “

Aby temu zapobiec, Komisja ds. Pracy Ustawodawczej Rosyjskiej Dumy Państwowej ogłosiła w maju, że poprze w pierwszym czytaniu program, który dąży do ustanowienia norm dla gospodarki cyfrowej.

Zobacz również

Rabat na wszystko z okazji Black Friday

KryptoBot pomaga Wam w handlu walutami cyfrowymi już od prawie 5 lat. Razem udało nam się osiągnąć bardzo dużo i uda się osiągnąć jeszcze więcej! Za cały wkład w nasz rozwój chcemy Wam podziękować, a teraz jest ku temu dobra okazja

Niezbędne aplikacje do handlu kryptowalutami

Jaka jest najlepsza aplikacja kryptowalutowa? Tego na pewno nie dowiesz się z naszego wpisu…

Dowiesz się z niego jednak jakie aplikacje są Ci niezbędne i poznasz kilka sprawdzonych opcji.

Polak zdecentralizowany, ThePolak nowoczesny!

Przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać tokeny NFT z kolekcji The Polacy! Ile punktów Ty zdobędziesz, Rodaku?