Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Nvidia zapowiada karty graficzne dla górników

HomeAktualności Nvidia zapowiada karty graficzne dla górników

Nvidia zapowiedziała linie kart graficznych CMP przeznaczonych do kopania kryptowalut. Karty te są zaprojektowane do jak najefektywniejszego kopania kryptowalut, oraz nie mogąbyć użyte jako zwykłe karty graficzne takie jak seria RTX.

Nvidia poinformowała również o tym, że karty RTX 3060 mające premierę 25 lutego będą wykrywać specyficzne cechy algorytmu umożliwiającego kopanie Ethereum i obniżać wydajność pozyskiwania tej kryptowaluty o około 50%.

Karty CMP zostały stworzone ze względu na problem z dostępnością kart z serii RTX, które jak Nvidia mówi: “są przeznaczone dla graczy”.

Na rynek wejdą 4 modele spod znaku CMP: 30HX, 40HX, 50HX i 90HX, Gdzie 30HX jest najsłabszy a 90HX najmocniejszy. Modele 30HX i 40HX mają mieć premierę w pierwszym kwartale 2021, a 50HX i 90HX w drugim. Będzie je można kupić u największych producentów takich jak MSI, ASUS czy Gigabyte.

Czy to rozwiązanie pomoże z brakiem dostępności kart graficznych na rynku? O tym przekonamy się prawdopodobnie w najbliższych miesiącach.

źródło: https://blogs.nvidia.com/blog/2021/02/18/geforce-cmp/

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!