Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Pandemia COVID-19 a kryptowaluty

HomeAktualności Pandemia COVID-19 a kryptowaluty

Pandemia COVID-19 stanowiła swego rodzaju złoty wiek dla kryptowalut

Wartość Bitcoina wzrosła ponad czterokrotnie w ciągu ostatniego roku.

W tym samym czasie, Bitcoin spadł aż o 26 procent w dniach 10-11 stycznia, przywołując wspomnienia o gwałtownym i szybkim załamaniu cen kryptowalut po ich pierwotnym skoku w 2017 roku. Wkrótce potem wspinaczka Bitcoina została wznowiona.

Czy brytyjscy inwestorzy przykładają większą wagę do całorocznej siły Bitcoina, czy do jego niedawnej zmienności? Według nowych danych, brytyjczycy pozostają optymistycznie nastawieni do kryptowalut w 2021 roku, szczególnie ci, którzy już inwestują w Bitcoina.

 

Ankieta z udziałem około 800 ludzi – w tym 58 procent, którzy inwestują w Bitcoina i 42 procent, którzy nie inwestują – ujawnia, że 61 procent brytyjskich inwestorów wierzy, że w 2021 roku wartość Bitcoina wzrośnie do 60 000 USD. Tylko 17 procent uważa, że Bitcoin osiągnął już swój najwyższy punkt w tym roku. Osoby które już w niego zainwestowały są szczególnie optymistyczne, z 30 procentami wierzącymi, że jego cena przekroczy 100 000 USD w tym roku.

Bitcoin w 2021

“Po rekordowym roku 2020, w którym cena skoczyła o ponad 300%, Bitcoin wygląda na silną pozycję w 2021 roku, ponieważ więcej klientów detalicznych – i dużych nabywców instytucjonalnych – wchodzi na rynek”

– powiedział Jesse Cohen, starszy analityk uk.Investing.com.

Dla tych, którzy już są na rynku, obowiązującą strategią pozostaje HODL. Wśród ankietowanych inwestorów kryptowalut, 74 procent potwierdziło, że planuje zwiększyć swoje inwestycje w Bitcoina w tym roku. Optymizm w stosunku do Bitcoina najwyraźniej przyspiesza w ostatnich miesiącach, z 50 procentami inwestorów Bitcoin, którzy zgłosili, że weszli do tej przestrzeni w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Tymczasem 47 procent ankietowanych, którzy obecnie nie inwestują w Bitcoina , planuje zainwestować w 2021 roku. Dwadzieścia sześć procent planuje dokonać inwestycji w Bitcoina w tym roku w wysokości £1-£1,000, a 21 procent planuje inwestycję w wysokości £1,000 – £10,000.

“Ostatni gwałtowny wzrost liczby początkujących inwestorów – w połączeniu z ultra tanim pieniądzem pompowanym w globalny system finansowy przez Rezerwę Federalną i inne globalne banki centralne – znalazły drogę do wielu aktywów postrzeganych jako ryzykowne, w tym Bitcoina” – kontynuował Cohen.

Szanse i zagrożenia dla Bitcoina w 2021

Większość Brytyjczyków (53 procent) identyfikuje nowe ograniczenia regulacyjne jako największe zagrożenie dla Bitcoina w 2021 r., przy czym korekta prowadząca do dużego spadku kursu stanowi kolejne największe zagrożenie (26 procent) w ocenie ankietowanych.

“Wraz z wejściem Bitcoina do głównego nurtu, będzie on prawdopodobnie przyciągał więcej zainteresowania ze strony organów regulacyjnych w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji. W szczególności martwi mnie to, co administracja Bidena może oznaczać dla kryptowalut” – powiedział Cohen. “Na tym rynku nic nie wydaje się już mnie zaskakiwać. Bitcoin prawdopodobnie osiągnie poziom 60 tys. dolarów – prawdopodobnie w pierwszej połowie 2021 roku. Później jednak droga niekoniecznie musi być tak gładka. Spodziewam się korekty. Pytanie tylko jak głęboka ona będzie?”.

Jeśli chodzi o inne kryptowaluty, 83 procent inwestorów spodziewa się, że wartość Ethereum wzrośnie w tym roku, inni wskazywali Litecoin (35 procent), Bitcoin Cash (28 procent) i Ripple (25 procent).

Biorąc pod uwagę ogólny trend zmienności cen kryptowalut w czasie, inwestycje te będą często sprowadzać się do zaufania – a według ankiety, zaufanie jest bardzo ważne dla zdecydowanej większości brytyjskich inwestorów. Łącznie 64 procent respondentów twierdzi, że ufa Bitcoinowi i innym kryptowalutom “w pewnym stopniu” (46 procent) lub “w pełni” (18 procent).

Ostatecznie większość brytyjskich inwestorów powiedziała głośno i wyraźnie, że nie spodziewają się pęknięcia bańki Bitcoin w 2021 roku.

źródło: uk.investing.com

A czy Ty masz już swojego Bitcoina?