Parlament Europejski wciąż nie przekonany do technologii blockchain - KryptoBot - inteligentny handel kryptowalutami
Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Obserwuj

Parlament Europejski wciąż nie przekonany do technologii blockchain

Aktualności Parlament Europejski wciąż nie przekonany do technologii blockchain

Ponieważ kryptowaluty wciąż rozrastają się na globalnym rynku finansowym, niektóre banki centralne próbują na tym coś ugrać. Oprócz ułatwienia natychmiastowych i niskich kosztów płatności transgranicznych, zasoby cyfrowe pomagają również w dążeniu do gospodarki bezgotówkowej.

Beton, który ciężko skruszyć

Jednak w najnowszym raporcie agencji Reuters prezes Europejskiego Banku Centralnego, Mario Draghi mówi, że nie planuje wprowadzenia waluty cyfrowej w najbliższym czasie. Prezes EBC powiedział, że technologia wspierająca waluty cyfrowe, podobnie jak blockchain, jest nadal

„filmowa i krucha”,

a co ważniejsze, wykorzystanie fizycznej gotówki jest nadal w strefie euro bardzo popularne.

Nie ma wątpliwości, że blockchain stanowi rewolucyjną alternatywę dla istniejących systemów bankowych. Jednak technologia blockchain wciąż znajduje się na wczesnym etapie rozwoju, nie jest wystarczająco solidny, aby obsłużyć miliony użytkowników na całym świecie.

Obserwujemy ale nie działamy

W swoim liście do Parlamentu Europejskiego, do posła Jonasa Fernándeza, Draghi napisał:

„EBC i Eurosystem obecnie nie mają planów emisji cyfrowej waluty banku centralnego. Niemniej jednak uważnie analizujemy potencjalne konsekwencje emisji takiej waluty jako uzupełnienie gotówki. „

Komentując technologię wspierającą waluty cyfrowe, Draghi napisał:

„… Technologie, które potencjalnie mogłyby zostać wykorzystane do emisji cyfrowej waluty banku centralnego […], nie zostały jeszcze gruntownie przetestowane i wymagają znacznego dalszego rozwoju, zanim mogłyby zostać wykorzystane w kontekście banku centralnego. „

Dodał ponadto:

„W odniesieniu do banku centralnego zarządzającego indywidualnymi rachunkami dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw oznaczałoby to, że bank centralny wprowadziłby konkurencję dla depozytów detalicznych w sektorze bankowym i doprowadziłby do potencjalnie znacznych kosztów operacyjnych i ryzyka.”

Eurobełkot

Po wprowadzeniu na rynek kontraktów terminowych na Bitcoin w grudniu 2017 r. Draghi wyraził zainteresowanie produktem. Powiedział:

„… ostatnie wydarzenia, takie jak notowanie kontraktów futures na bitcoin przez giełdy amerykańskie, mogą również skłonić europejskie banki do utrzymywania pozycji w bitcoinie, dlatego na pewno się temu przyjrzymy”.

Zobacz również

ETH przebija 4 000 USD

Kryptowaluta ETH przekroczyła granicę 4 000 dolarów, ustanawiając po raz kolejny nowe ATH.

SpaceX będzie akceptować płatności Dogecoin za misje kosmiczne

Prowadzona przez Elona Muska firma SpaceX ogłosiła, że będzie akceptować Dogecoin jako zapłatę za nadchodzącą misję na Księżyc.

Ethereum jest dla Fintech tym, czym Bitcoin jest dla złota

Świat gwałtownie zmierza w kierunku cyfryzacji, a Ethereum wydaje się być zagrożeniem dla finansów starej gwardii, tak jak Bitcoin jest zagrożeniem dla złota.

Dodaj komentarz