Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

PayPal potwierdza przejęcie pierwszej firmy związanej z kryptowalutami

HomeAktualności PayPal potwierdza przejęcie pierwszej firmy związanej z kryptowalutami

PayPal kupuje Curv

Gigant płatniczy zamknął transakcję z izraelską firmą Curv, która dostarcza instytucjom opartą na chmurze infrastrukturę do zabezpieczania cyfrowych aktywów.

W zeszły wtorek pojawiły się pierwsze doniesienia o przejęciu, z szacowaną kwotą transakcji pomiędzy $200M – $500M. Podczas gdy komunikat prasowy nie ujawnił kwoty, doniesienia medialne sugerują, że to kwota bliżej $200M co i tak jest bardzo dobrą ofertą, biorąc pod uwagę raczkujący rynek kryptowalut.

PayPal zaznacza, że chce “rozszerzyć swoje inicjatywy w celu wspierania kryptowalut i aktywów cyfrowych“. Firma rozpoczęła wspieranie działań związanych z handlem kryptowalutami w listopadzie 2020 roku. Wywiady z kierownictwem PayPal sugerowały, że firma szukała możliwości finansowania płatności w kryptowalutach.

Curv został założony w 2018 roku przez CEO Itay Malinger i CTO Dan Yadlin. Curv zaprojektował nową infrastrukturę portfela, która wykorzystuje kryptografię, aby zapewnić autonomię i łatwość przeprowadzania transakcji bez użycia złożonych podpisów prywatnych.

Niemiecki ubezpieczyciel, Munich RE, ubezpiecza aktywa na Curv, dając klientom Curv pokrycie do 50 milionów dolarów cyfrowych aktywów.
Platforma obsługuje ponad 200 tokenów, w tym wszystkie tokeny ERC-20.

Obecnie PayPal obsługuje kupno i sprzedaż czterech kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash

PayPal a Elon Musk

Elon Musk założył firmę płatniczą o nazwie X.com, która w 2000 roku połączyła się z Confinity Thiela. Został dyrektorem generalnym PayPala, ale to nie trwało długo.

Musk został usunięty z funkcji CEO PayPal w tym samym roku. Ale jako największy udziałowiec firmy, wciąż odszedł od sprzedaży PayPal do eBay z 165 milionów dolarów.

 

Obecne szacuje się, że wartość netto majątku Muska wynosi 20,8 miliarda dolarów. Założyciel SpaceX i Tesla Motors dąży do zrewolucjonizowania transportu na Ziemi i poza nią. W październiku dyrektor generalny Tesli trafił na pierwsze strony gazet za wysłanie tweeta z satelity SpaceX Starlink, który jest częścią programu pracującego nad zapewnieniem szybkiego i dostępnego internetu na całym świecie.

W 2017 roku Musk odkupił nazwę domeny X.com z powrotem od PayPal, powołując się na jej wartość sentymentalną.

A dziś? Dziś Elon Musk mówi otwarcie, że jest zwolennikiem Bitcoina a jego firma Tesla dokonuje jednego z większych zakupów kryptowalut w historii.

Czy PayPal podąży śladami swojego rodzica?

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!