Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Rynek kryptowalut w 2021 roku

HomeAktualności Rynek kryptowalut w 2021 roku
krypto news 2021

Rynek kryptowalut w ostatnim kwartale 2021 roku, a zwłaszcza w jego pierwszej połowie, radził sobie wyjątkowo dobrze. Łączna wycena wszystkich cyfrowych aktywów w obiegu wzrosła z nieco ponad 1,9 bln USD na początku października do 2,21 bln USD na koniec kwartału.

Wartość rynku kryptowalut w 2021 roku - wykres
Wartość rynku kryptowalut w 2021 roku - wykres

Wzrost o około 15% nie jest jednak w stanie oddać całej drogi, jaką przeszedł rynek kryptowalut od początku października. 11 listopada pod wpływem rynkowych wyników Bitcoina i Ethereum całkowita kapitalizacja rynkowa wzrosła do rekordowego poziomu 3 bilionów dolarów.

W rankingach dziesięciu największych aktywów cyfrowych pod względem wyceny rynkowej doszło do kilku godnych uwagi ruchów. Bitcoin nie zdołał utrzymać swojej szczytowej ceny 68 000 USD na długo i zakończył rok poniżej 50 000 USD.

Ethereum kontynuuje swój imponujący wzrost, który rozpoczął się na początku roku wraz z uruchomieniem londyńskiego hardforka i przewodzi szerszemu wzrostowi altcoinów.
LUNA i AVAX wyprzedziły Polkadot i Dogecoin, stając się dziewiątym i dziesiątym największym aktywem cyfrowym pod względem kapitalizacji rynkowej.
Na drugim końcu spektrum, Cardano był najgorzej radzącym sobie głównym aktywem cyfrowym i zakończył się stratą blisko 30% w ciągu kwartału.

Jeśli zwrócimy uwagę na top 100 kryptowalut zauważymy liczne tokeny, które zyskały setki procent w okresie zaledwie kilku miesięcy. The Sandbox, projekt gier skoncentrowany na metaverse, zyskał najwięcej. Natywny token platformy – SAND, wzrósł w ciągu kwartału o ponad 900%.

rynek kryptowalut w 2021 roku
Rynek kryptowalut w 2021 roku

Bitcoin osiągnął nowe ATH

  • Bitcoin rozpoczął listopad z kursem 41.000 USD,
  • swoje ATH (all time high) na poziomie 68.770 USD osiągnął w połowie listopada,
  • ale od tego czasu cofnął się do poziomu 47.000 USD.

Altcoiny prześcignęły Bitcoin

Ethereum przekroczyło w czwartym kwartale 2021 granicę 500 miliardów dolarów. Ponadto, przewodził szerszemu rozwojowi altcoinów, który spowodował spadek wskaźnika dominacji Bitcoina do 39%.

Binance wprowadza nową mechanikę spalania

Binance Coin przeszedł kilka aktualizacji, które spowodowały wzrost ceny BNB o blisko 60% w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Po pierwsze na Binance Smart Chain została uruchomiona mechanika spalania tokenów w czasie rzeczywistym, przypominającą nieco mechanizm spalania Ethereum.

Powstaje blockchain Polkadok - Parachain

18 grudnia 2021 roku – po pięciu latach od pierwotnej propozycji w whitepaper – został uruchomiony blockchain Polkadot – Parachain
Parachainy są dostosowanymi do indywidualnych potrzeb blockchainami zaprojektowanymi do zasilania łańcucha przekaźnikowego Polkadot. Specyficzna dla projektu konstrukcja pozwala im osiągnąć wyższą przepustowość przy jednoczesnym zachowaniu niższych kosztów transakcyjnych.

Projekty gier blockchain zyskały dzięki popularności Meta(verse)

Gry Blockchain były prawdopodobnie najlepiej radzącym sobie sektorem w czwartym kwartale 2021 roku. Zainteresowanie projektami skupionymi wokół metaverse rosło nieprzerwanie przez cały rok i osiągnęło szczyt po tym, jak Facebook ogłosił zmianę marki na Meta, co pokazało zaangażowanie giganta mediów społecznościowych w wirtualne środowiska.

  • The Sandbox wzrósł o ponad 900%,
  • GALA o 490%,
  • a Decentraland o prawie 450%.

BitBay zmienił się w Zonde

Giełda BitBay powstała w 2014 r. i do dzisiaj przeszła długą drogę i wiele zmian. Od początkowych 3000 użytkowników, do statusu największej giełdy w Europie z ponad 1 MLN użytkowników. W ostatnim czasie BitBay przeszedł  rebranding i planuje jeszcze większe zmiany. Między innymi zmienił szatę graficzną strony, oraz nazwę na Zonda.

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!