Pokerzystów czeka rewolucja blokchainowa? - KryptoBot - inteligentny handel kryptowalutami
Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Obserwuj

Pokerzystów czeka rewolucja blokchainowa?

Aktualności Pokerzystów czeka rewolucja blokchainowa?

Ludzki umysł ma notoryczny problem w obliczaniu prawdopodobieństwa. Jest to spowodowane tym, że wszyscy zapaleni pokerzyści mają doświadczenie okazywania się oszukanym przez mało prawdopodobną serię rozdań lub słabe wyniki.

Właśnie dlatego powstająca technologia blockchain przyciągnęła mnóstwo startupów, które chcą tworzyć środowiska gier i kasyn z dobrą mechaniką gry. Starają się wykorzystać kluczową cechę blockchain: wbudowanego zaufania oferowanego przez przejrzysty i prawie nieporuszony rozproszony system. Dzięki blockchainowi każda nietypowa mechanika gry będzie od razu widoczna dla graczy.

 

Grubi gracze przyjdą tylko wtedy, gdy będzie szybko.

Jedną z największych przeszkód dla systemów opartych na blockchainach może być w tej chwili szybkość ich gier. Profesjonalny gracz pracuje za $ / godzinę i nie będzie w stanie odejść ze standardowej scentralizowanej platformy.
Poza tym to właśnie natura kultury internetowej jako całości jest teraz najważniejsza. Użytkownicy po prostu nie będą tolerować długich czasów ładowania.
Rozwiązaniem tego problemu dla sieci opartych na ethereum jest projekt Plasma, który działa w podobny sposób jak Bitcoin Lightning Network. To może zapewnić skalowalne rozwiązanie dla środowiska gier, które zapewnia mu odpowiednią szybkość.

Płynny, wydajny interfejs użytkownika

Problem z dApps działającym wyłącznie na głównym łańcuchu polega na tym, że chociaż rozwiązują problem bezpiecznej i prywatnej rozgrywki z efektywnym RNG, są one mocno ograniczone przez niską prędkość potwierdzania transakcji Ethereum.

Protokół Qlear określa się mianem “maszyny zaufania do gier online”. Planuje on wykorzystać  Plasma wraz z głównym łańcuchem Ethereum, aby stworzyć bezpieczne środowisko dla internetowych platform do gier.
Unikalną zaletą używania łańcucha Qlear jest utworzenie podwójnego zamka, który pozwala sprawdzić i wyeliminować wątpliwą aktywność na łańcuchu bocznym.

Według ich strony internetowej będą oni korzystać z wielostronnej sieci komputerowej. Oznacza to w zasadzie, że sieć użytkowników będzie przetwarzać funkcje gry, takie jak porównywanie rozdań i wybieranie prawowitych zwycięzców, bez znajomości gier, które pomagają przeprowadzić.
Główną zaletą tej technologii jest to, że użytkownicy nie będą już musieli ufać operatorowi gry, ponieważ zamiast tego funkcje są przekazywane do sieci nieznajomych.
Sieć Loom Network robi coś podobnego z Plasmą, choć wydaje się, że ich celem jest zapewnienie elastycznego środowiska dla programistów dApp.
Wydają się jednak sugerować, że gra w pokera w ich sieci przyniosłaby całkowite bezpieczeństwo funduszy. Pomysł polega na tym, że po zakończeniu gry środki są automatycznie przenoszone do portfela całkowicie poza kontrolą operatora gry.
W porównaniu ze scentralizowanym kasynem, które wymaga, abyś przekazał im pieniądze, jest to ciekawie wbudowana funkcja. Ciężko sobie jednak  wyobrazić, że jakakolwiek poważna platforma zrzekłaby się szansy działania jako główny gwarant funduszy użytkowników.
Poza tym nie jest jasne, czy uda się opracować kolejne funkcje, które przyciągną deweloperów gier dApp.

W tak nowej przestrzeni trudno jest wywnioskować, kto najprawdopodobniej przyciągnie bazę użytkowników poważnych pokerzystów. Qlear wygląda na najbardziej obiecującą. Będzie to lukratywny rynek dla platformy, która zrobi to dobrze. Operatorzy gier i gracze powinni rzucić się na szansę wyeliminowania wszystkich obaw związanych z oszustwami i sfałszowanymi grami.
Gracze w pokera zwykle nie boją się wymieniać i zmieniać platform, jeśli uznają to za korzystne.

Jest jedno zastrzeżenie – musi zostać to zbudowane dla społeczności pokerowej, albo po prostu nie zawracajcie sobie tym głowy.

Zobacz również

ETH przebija 4 000 USD

Kryptowaluta ETH przekroczyła granicę 4 000 dolarów, ustanawiając po raz kolejny nowe ATH.

SpaceX będzie akceptować płatności Dogecoin za misje kosmiczne

Prowadzona przez Elona Muska firma SpaceX ogłosiła, że będzie akceptować Dogecoin jako zapłatę za nadchodzącą misję na Księżyc.

Ethereum jest dla Fintech tym, czym Bitcoin jest dla złota

Świat gwałtownie zmierza w kierunku cyfryzacji, a Ethereum wydaje się być zagrożeniem dla finansów starej gwardii, tak jak Bitcoin jest zagrożeniem dla złota.

Dodaj komentarz