Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Obserwuj

Południowokoreańska prowincja wprowadza własną kryptowalutę

Południowokoreańska prowincja Gyeongsangbuk została wybrana jako lokalizacja dla najnowszego rządowego krypto-eksperymentu związanego z wprowadzeniem własnej waluty.

Posunięcie to symbolizuje znaczącą zmianę stanowiska regulacyjnego w sprawie kryptowalut w Korei Południowej, w stosunku do  wprowadzenia zakazu handlu kryptowalutami  zaledwie dziewięć miesięcy temu.

Gyeongbuk Coin

Jak donosi dziennik Joongang Daily, nowa kryptowaluta, zwana Gyeongbuk Coin, ma zastąpić karty podarunkowe dotychczas obowiązujące w całej prowincji, w tym, w czwartym co do wielkości mieście Daegu w Korei Południowej. Istniejący lokalny system płatności zostanie zastąpiony na rzecz nowej monety, która będzie dostępna do zakupu za pośrednictwem kantora.

Prowincja ma zamiar wydać co roku 100 miliardów (o wartości około 100 milionów dolarów) monet Gyeongbuk Coin. Ich wartość pokrywa się z wartością wcześniej obowiązującego regionalnego systemu płatności, znanego jako “Karty upominkowe”.

Zadaniem zespołu programistów jest stworzenie kantora dla mieszkańców Gyeongbuk i okolic, za pomocą którego będzie można nabyć monety. Lokalni przedsiębiorcy akceptować będą Gyeongbuk Coin w zamian za towary i usługi.

Przedstawiając swoje przemyślenia na temat nowej kryptowaluty, Sunghyun Chung, szef departamentu polityki naukowej i technologicznej w Gyeongsangbuk, powiedział:

    “Nadal istnieje wiele problemów, które należy rozwiązać. Wsród nich jest informowanie sprzedawców o sposobie, w jaki będą mogli używać monet lub tworzyć programy partnerskie”

Przykład Zug

Zgodnie z nową strukturą, startup Blockbain Orbs podpisał umowę z Gyeongsangbuk­­, aby zapewnić wsparcie dla ich lokalnego projektu kryptowalut.

Zespół badaczy z Gyeongbuk odwiedził niedawno słynne, krypto-przyjazne miasto Zug, często znane jako „Crypto Valley” w międzynarodowych kręgach blockchain.

Zug jest czasem nazywany domem startupu blockchain.Jest siedzibą między innymi Fundacji Ethereum. Gwarantuje nisko opodatkowane, wysoce zderegulowane środowisko, nastawione na zachęcanie do innowacji w branży kryptowalu na poziomie, którego większość innych miast może obecnie tylko pomarzyć.

Mieszkańcy mogą płacić za usługi publiczne w Zug za pomocą kryptowalt, a także mają dostęp do cyfrowych kart identyfikacyjnych zabezpieczonych za pomocą technologii blockchain.
Podając przykład innowacji wartych zapożyczenia od Zug, członek zespołu testowego Gyeongsangbuk powiedział:

Zgodnie z nową strukturą, startup Blockbain Orbs podpisał umowę z Gyeongsangbuk­­, aby zapewnić wsparcie dla ich lokalnego projektu kryptowalut.

Zobacz również

Awaria Binance i spadki na giełdach

Giełda Binance ma tymczasowe problemy ze składaniem zleceń.

PayPal zaczął akceptować kryptowaluty jako formę płatności

Wiele użytkowników PayPala potwierdziło, że przy płaceniu mogą wybrać płatność w Bitcoinie, Ethereum, Litecoinie i Bitcoinie Cash.

Optimistic dla Ethereum przełożone na lipiec

Ogłoszono, że Optimism, rozwiązanie do skalowania Ethereum Layer 2, opóźni uruchomienie swojego mainnetu do co najmniej lipca 2021 roku. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, nowa data uruchomienia nie jest pewna, ponieważ nadal zależy od szybkości przygotowań i “gotowości ekosystemu”.

Dodaj komentarz

7 + 5 =