Porty w Abu Dabi i Belgii pracują nad wspólnym projektem blokchain - KryptoBot - inteligentny handel kryptowalutami
Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Obserwuj

Porty w Abu Dabi i Belgii pracują nad wspólnym projektem blokchain

Aktualności Porty w Abu Dabi i Belgii pracują nad wspólnym projektem blokchain

Spółka zależna od Abu Dhabi Ports nawiązała współpracę z belgijskim Port of Antwerp w celu pilotażowego projektu blockchain, którego celem jest ułatwienie handlu międzynarodowego.

Testy trwają

Próba proof-of-concept (PoC) zostanie przeprowadzona przez Maqta Gateway przy użyciu własnej platformy blockchain, Silsal, która została uruchomiona w czerwcu w celu wyeliminowania nieefektywności w branży transportowej i lepszego połączenia importerów i eksporterów.
Według informacji prasowej, proces ma pomóc firmom w prowadzeniu dokumentacji handlowej między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Belgią,

“zapewniając pełną widoczność ładunku i usprawniając przepływy handlowe i łańcuchy dostaw”.

Pilotaż ma na celu zbadanie, jak najlepiej skalować systemy blockchain w handlu światowym, a także zapewnić bezpieczeństwo transakcji i niższe koszty integracji. Oczekuje się, że wysiłki zostaną zakończone do czwartego kwartału 2018 r.

Mohamed Juma Al Shamisi, CEO w Abu Dhabi Ports, powiedział:

“To dla nas ważna chwila, ponieważ przygotowujemy się do wdrożenia pierwszego zastosowanego rozwiązania blockchain tego rodzaju między Abu Zabi i światem. Nasi specjaliści ds. Technologii w Maqta Gateway współpracują ze światowej klasy partnerami międzynarodowymi, takimi jak Port w Antwerpii, aby dostarczać szybkie, niezawodne i bezpieczne transakcje handlowe poprzez rygorystyczne programy rozwoju i testowania. “

Światowi gracze nie chcę być w tyle

Wiadomość ta jest najnowszą z fali eksploracji blockchain w globalnej branży logistycznej.
Niedawno gigant w branży transportowej FedEx dołączył do konsorcjum blockchain Hyperledger, aby wspólnie opracować i zastosować blockchain w swoich procesach. W sierpniu gigant technologiczny IBM i główny sprzedawca Maersk ogłosili globalną platformę wymiany handlowej o nazwie TradeLenswith z 94 firmami już obecnymi na pokładzie jako uczestnicy.
Ponadto startup SUKU blockchain, kierowany przez grupę byłych pracowników Deloitte, uruchomił platformę łańcucha dostaw zbudowaną na blokach Ethereum i kworum.

Warto zauważyć, że większość menedżerów firm wysyłkowych coraz bardziej koncentruje się na blockchain. Niedawna ankieta przeprowadzona przez INTTRA, wśród sieci przewoźników oceanicznych, wykazała, że ​​ponad 53 procent ze 130 ankietowanych powiedziało, że są zainteresowani tą technologią.
Oczekuje się, że technologie Blockchain i rozproszonych kluczy pozwolą na handel w wysokości  1 biliona dolarów w ciągu następnej dekady. Tak wynika z niedawnego raportu Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) i Bain & Company.

Zobacz również

ETH przebija 4 000 USD

Kryptowaluta ETH przekroczyła granicę 4 000 dolarów, ustanawiając po raz kolejny nowe ATH.

SpaceX będzie akceptować płatności Dogecoin za misje kosmiczne

Prowadzona przez Elona Muska firma SpaceX ogłosiła, że będzie akceptować Dogecoin jako zapłatę za nadchodzącą misję na Księżyc.

Ethereum jest dla Fintech tym, czym Bitcoin jest dla złota

Świat gwałtownie zmierza w kierunku cyfryzacji, a Ethereum wydaje się być zagrożeniem dla finansów starej gwardii, tak jak Bitcoin jest zagrożeniem dla złota.

Dodaj komentarz