Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Porty w Abu Dabi i Belgii pracują nad wspólnym projektem blokchain

HomeAktualności Porty w Abu Dabi i Belgii pracują nad wspólnym projektem blokchain

Spółka zależna od Abu Dhabi Ports nawiązała współpracę z belgijskim Port of Antwerp w celu pilotażowego projektu blockchain, którego celem jest ułatwienie handlu międzynarodowego.

Testy trwają

Próba proof-of-concept (PoC) zostanie przeprowadzona przez Maqta Gateway przy użyciu własnej platformy blockchain, Silsal, która została uruchomiona w czerwcu w celu wyeliminowania nieefektywności w branży transportowej i lepszego połączenia importerów i eksporterów.
Według informacji prasowej, proces ma pomóc firmom w prowadzeniu dokumentacji handlowej między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Belgią,

“zapewniając pełną widoczność ładunku i usprawniając przepływy handlowe i łańcuchy dostaw”.

Pilotaż ma na celu zbadanie, jak najlepiej skalować systemy blockchain w handlu światowym, a także zapewnić bezpieczeństwo transakcji i niższe koszty integracji. Oczekuje się, że wysiłki zostaną zakończone do czwartego kwartału 2018 r.

Mohamed Juma Al Shamisi, CEO w Abu Dhabi Ports, powiedział:

“To dla nas ważna chwila, ponieważ przygotowujemy się do wdrożenia pierwszego zastosowanego rozwiązania blockchain tego rodzaju między Abu Zabi i światem. Nasi specjaliści ds. Technologii w Maqta Gateway współpracują ze światowej klasy partnerami międzynarodowymi, takimi jak Port w Antwerpii, aby dostarczać szybkie, niezawodne i bezpieczne transakcje handlowe poprzez rygorystyczne programy rozwoju i testowania. “

Światowi gracze nie chcę być w tyle

Wiadomość ta jest najnowszą z fali eksploracji blockchain w globalnej branży logistycznej.
Niedawno gigant w branży transportowej FedEx dołączył do konsorcjum blockchain Hyperledger, aby wspólnie opracować i zastosować blockchain w swoich procesach. W sierpniu gigant technologiczny IBM i główny sprzedawca Maersk ogłosili globalną platformę wymiany handlowej o nazwie TradeLenswith z 94 firmami już obecnymi na pokładzie jako uczestnicy.
Ponadto startup SUKU blockchain, kierowany przez grupę byłych pracowników Deloitte, uruchomił platformę łańcucha dostaw zbudowaną na blokach Ethereum i kworum.

Warto zauważyć, że większość menedżerów firm wysyłkowych coraz bardziej koncentruje się na blockchain. Niedawna ankieta przeprowadzona przez INTTRA, wśród sieci przewoźników oceanicznych, wykazała, że ​​ponad 53 procent ze 130 ankietowanych powiedziało, że są zainteresowani tą technologią.
Oczekuje się, że technologie Blockchain i rozproszonych kluczy pozwolą na handel w wysokości  1 biliona dolarów w ciągu następnej dekady. Tak wynika z niedawnego raportu Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) i Bain & Company.

Zobacz również

Rabat na wszystko z okazji Black Friday

KryptoBot pomaga Wam w handlu walutami cyfrowymi już od prawie 5 lat. Razem udało nam się osiągnąć bardzo dużo i uda się osiągnąć jeszcze więcej! Za cały wkład w nasz rozwój chcemy Wam podziękować, a teraz jest ku temu dobra okazja

Niezbędne aplikacje do handlu kryptowalutami

Jaka jest najlepsza aplikacja kryptowalutowa? Tego na pewno nie dowiesz się z naszego wpisu…

Dowiesz się z niego jednak jakie aplikacje są Ci niezbędne i poznasz kilka sprawdzonych opcji.

Polak zdecentralizowany, ThePolak nowoczesny!

Przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać tokeny NFT z kolekcji The Polacy! Ile punktów Ty zdobędziesz, Rodaku?