Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Przegląd rynku kryptowalut (22 marca 2021)

HomeAktualności Przegląd rynku kryptowalut (22 marca 2021)

W tym tygodniu, cena Bitcoina odbija się po trudnym początku tygodnia, Fed zobowiązuje się do agresywnej polityki drukowania pieniędzy, a XRP w końcu dostaje kilka pozytywnych wiadomości prawnych.

To był zmienny tydzień na rynkach cyfrowych aktywów, ponieważ cena Bitcoina wahała się między $60,401.61 a $53,376.36. Zakończyła tydzień na poziomie ~57,186$ i spadła o ~6%. Jeśli chodzi o aktywo numer 2 i 3, kurs ETH spadł o ~7% w ciągu tygodnia, a cena Binance Coin również spadła o ~1%.

Po osiągnięciu najniższych poziomów w okolicach 53 000 USD we wtorek, mówi się, że czynnikiem wpływającym na odreagowanie Bitcoina jest zwiększenie rentowności obligacji amerykańskich, które w piątek osiągnęły 14-miesięczne maksima. 10-letnia obligacja skarbowa osiągnęła poziom 1,732%, a 30-letnia 2,451%. Wyższa rentowność długoterminowych obligacji sugeruje, że inwestorzy mają zaufanie do perspektyw gospodarczych amerykańskiej gospodarki, ale także sygnalizuje, że spodziewają się wzrostu inflacji.

 

 

Bitcoin został częściowo stworzony jako łatwo dostępna cyfrowa bezpieczna przystań i twarde aktywo z niezależną polityką monetarną. Był on używany przez inwestorów do ochrony, gdy zwiększone bodźce fiskalne i pakiety ratunkowe, finansowane przez dług rządowy, groziły dewaluacją walut fiat na całym świecie. Bitcoin był odwrotnie skorelowany ze słabnącym dolarem amerykańskim przez większą część 2020 roku.

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell, pisząc komentarz dla Wall Street Journal, powtórzył, że bank centralny zobowiązuje się do podejścia “all-in”, aby utrzymać ożywienie gospodarcze w ruchu. W odpowiedzi na zastój gospodarczy spowodowany pandemią wirusa Covid-19, Fed wsparł rząd największym pakietem naprawczym w erze powojennej. Gospodarka USA ma wzrosnąć o 10% w pierwszym kwartale 2021 roku, ale wysoka stopa bezrobocia pozostaje bolącym punktem dla rządu.

Powell powiedział, że ożywienie gospodarcze jest dalekie od zakończenia, a Fed będzie “kontynuował dostarczanie gospodarce wsparcia, którego potrzebuje tak długo, jak będzie to konieczne”. Rynki finansowe wydają się reagować na to stanowisko, wspierając aktywa zabezpieczające inflację, takie jak Bitcoin.

Wiadomości kryptowalutowe na nadchodzący tydzień

24 marca – Sakeswap startuje na Binance Smart Chain

Sakeswap to popularny DEX oparty na AMM na Ethereum, który jest forkiem Uniswap i ma na celu naprawę problemów związanych z nietrwałą stratą i zarobkami animatorów rynku. W tę środę rusza na Binance Smart Chain (BSC), alternatywnej platformie blockchain obsługiwanej przez giełdę Binance. Istnieje stały trend zdecentralizowanych aplikacji Ethereum, takich jak Sushiswap, Fantom i Polygon, które rezygnują z wyższych opłat w sieci Ethereum, aby działać na BSC.

 

25 marca – uruchomienie tokena CRO w sieci Crypto.org.

Crypto.com, platforma, która koncentruje się na dostarczaniu usług onramp do łączenia fiat i kryptowalut, ma uruchomić nową platformę blockchain w ten czwartek. Nowy łańcuch Crypto.org, który również przybywa z adresem URL Crypto.org, będzie używał opartego na Tendermint delegowanego proof-of-stake i będzie celował w oferowanie wysokiej prędkości i niskich opłat, aby zasilić Dapps

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!