Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Jak założyć konto na giełdzie BitBay?

HomePorady Jak założyć konto na giełdzie BitBay?
BitBay
BitBay

Jeśli chcesz kupić swoją pierwszą kryptowalutę (np. Bitcoina, Ethereum czy XRP) musisz posiadać konto na giełdzie kryptowalut. W tym artykule dowiesz się jak złożyć konto na giełdzie BitBay. Czemu akurat BitBay? Jest to jedna z lepszych giełd. Posiada największą płynność w Polsce. Możesz kupować kryptowaluty za złotówki i co najważniejsze… działa z KryptoBotem! KryptoBot łączy się z BitBay i wykonuje za Ciebie transakcję. O tym jak działa KryptoBot dowiesz się z tego artykułu.

Giełda BitBay została założona w 2014 roku przez Sylwestra Suszka. Aktualnie giełda może pochwalić się obrotami rzędu 200 mln zł dziennie! Od momentu założenia BitBay aktualizował swoją giełdę 3-krotnie. Omawiany w tym poradniku sposób rejestracji na BitBay dotyczy najnowszej wersji 3.0.

Zakładamy konto

Przejdź na stronę rejestracji

1. Wybierz metodę “adres e-mail“.

Metody rejestracji na BitBay
Metody rejestracji na BitBay

2. Podaj swój adres e-mail. Zaznacz odpowiednie zgody i kliknij “Zarejestruj się“.

Wprowadzanie adresu e-mail
Wprowadzanie adresu e-mail

3. Po chwili otrzymasz komunikat o założeniu konta. Sprawdź proszę swoją skrzynkę pocztową. Gdy nie zobaczysz wiadomości od BitBay po kilku minutach – koniecznie sprawdź folder “spam”.

Potwierdzanie adresu e-mail
Potwierdzanie adresu e-mail

4. Gdy otrzymasz maila aktywuj swoje konto klikając na link. PAMIĘTAJ by zawsze sprawdzać kto jest nadawcą wiadomości. W przypadku rejestracji nadawcą musi być: [email protected].

Wiadomości od BitBay mogą przychodzić z opóźnieniem
Wiadomości od BitBay mogą przychodzić z opóźnieniem

5. Pora dokończyć rejestrację. Ustal swój login, hasło oraz kod pin (przyda się do aplikacji mobilnej). Pamiętaj by Twoje hasło zawierało znaki specjalne. Im trudniejsze hasło tym Twoje konto jest bardziej bezpieczne. Sugerujemy używanie generatora haseł.

Dokończ rejestrację
Dokończ rejestrację

6. Wybierz swoją bazową walutę oraz obywatelstwo. To bardzo ważne byś podał właściwe obywatelstwo. BitBay będzie to weryfikował.

Wybierz obywatelstwo
Wybierz obywatelstwo

7. Udało się! Masz już swoje konto na BitBay! Jednak by w pełni korzystać z możliwości giełdy Bitbay musisz zweryfikować swoją tożsamość.

Widok panelu na giełdzie
Widok panelu na giełdzie

Weryfikacja konta BitBay

Informacja o braku weryfikacji konta

Informacja o braku weryfikacji konta

BitBay jest w pełni leganie działającą giełdą. Regulator (rząd Estonii – tam gdzie BitBay jest zarejestrowany) wymaga od giełdy wdrożenia procedur KYC (know your client). Dlatego by móc kupować i sprzedawać kryptowaluty musimy uwiarygodnić swoje dane. Bycie anonimowym na giełdzie BitBay nie jest możliwe.

 

Zatem przejdźmy do procesu weryfikacji naszego konta.

1.  Przygotuj dowód osobisty lub paszport oraz dokument potwierdzający Twój adres zamieszkanie. Może to być potwierdzenie przelewu bankowego, rachunek za prąd, Internet, wodę itd. Ważne by na rachunku znalazł się Twój adres zamieszkania.

Proces weryfikacji trwa 10 min
Proces weryfikacji trwa 10 min

2. Wybierz rodzaj konta.

Masz firmę? Możesz założyć konto firmowe.
Masz firmę? Możesz założyć konto firmowe.

3. Podaj swój nr telefonu. Musi to być poprawny numer.

Potwierdzanie numeru telefonu
Potwierdzanie numeru telefonu

4. Wprowadź kod który otrzymałeś SMSem.

Nie przekazuj nikomu swoich kodów
Nie przekazuj nikomu swoich kodów

5. Pozostaje teraz uzupełnić wszystkie wymagane przez BitBay informacje. Giełda będzie chciała od nas zdjęcia dowodu osobistego lub paszportu. Będziemy to musieli wykonać przez telefon. Tak samo jak zdjęcie naszej twarzy. Proces nie jest skomplikowany. BitBay krok po kroku informuje nas co musimy zrobić.

Gdy zakończymy proces wprowadzania danych wysyłamy nasz wniosek do akceptacji. W zależności od ilości zgłoszeń proces weryfikacji na giełdzie BitBay może trwać od kilku godzin do klilku dni. My czekaliśmy na akceptację 4h.

Potwierdź swoją tożsamość
Potwierdź swoją tożsamość

Gdy mamy już zweryfikowane konto możemy cieszyć się wszystkimi funkcjami giełdy BitBay. Swoje salda możecie zasilić za pomocą przelewu, karty, czy wpłaty na poczcie. Gotowe! Gratulacje!

widok salda na BitBay

Jeśli kiedyś zastanawiałeś się ile kosztuje założenie własnej giełdy kryptowalut to zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Opisujemy ile taka giełda może kosztować. Chyba nie musimy nikogo przekonywać, że posiadanie własnej giełdy to bardzo dobry biznes.

A gdy już masz konto na BitBay to koniecznie zapoznaj się z KryptoBotem!

Co warto jeszcze wiedzieć?

Jak mogę wpłacić środki na BitBay?

 1. Karta płatnicza. BitBay obsługuje wpłaty kartami kredytowymi i debetowymi Visa oraz Mastercard. Niestety wpłaty Revolutem nie są możliwe. Giełda pobiera prowizje od wpłat karatami. Są to kolejno:
  • PLN 2,99%, min. prowizja 10 PLN
  • EUR 2,99%, min. prowizja 2,50 EUR
  • GBP 2,99% min. prowizja 2 GBP
 2. Przelew Bankowy.  Pamiętaj, że tytuł wykonywanego przelewu musi być dokładnie taki sam jak ten podany przez BitBay. W przeciwnym razie środki nie zostaną poprawnie zaksięgowane. Wpłaty od osób innych niż właściciel konta nie będą akceptowane. Wpłata musi zostać wykonana z polskiego rachunku bankowego w walucie PLN. Środki z przelewów księgowane są w dni robocze o godzinie 11:00, 14:00 i 16:00. Maksymalna kwota jednorazowej wpłaty i wypłaty wynosi 499 999 PLN. Wpłaty powyżej 499 999 zł będą zwracane do nadawcy.
BitBay metody wpłat

BitBay metody wpłat

 

Jak mogę wypłacić środki z BitBay?

 1. Bankomat. Jest to najbardziej wygodna i “anonimowa” forma wypłaty. Możesz wypłacić swoje środki w każdym bankomacie sieci Euronet. Wypłaty dokonujemy podając swój numer telefonu. Z numerem telefonu oraz specjalnym kodem udajemy się do bankomatu.  24-godzinny limit wypłat na numer telefonu użytkownika wynosi 10 500 zł. 31-dniowy limit wynosi 21 000 zł. BitBay pobiera 10 PLN od każdej wypłaty.
 2. Karta płatnicza. Sposób ten działa analogiczne jak wpłaty za pomocą karty płatniczej.
 3. Poczta Polska. Wypłata na Poczcie to wygodny sposób na realizację wypłaty gotówkowej. Usługa jest dostępna w 4,5 tys. placówek Poczty Polskiej w kraju, z wyjątkiem agencji pocztowych. Maksymalna kwota wypłaty to 15 000 PLN. Transakcje realizuje się podobnie jak w przypadku bankomatu – otrzymujemy specjalny kod na nasz numer telefonu. Z tym kodem udajemy się do placówki poczty polskiej.
 4. Przelew. Możemy zlecić wykonanie przelewu walut FIAT z naszego konta BitBay na nasze konto bankowe. Należy jednak pamiętać, że musimy zweryfikować swoje konto bankowe robiąc testowy przelew. Dane na naszych rachunku z konta bankowego muszą pokrywać się z danymi podanymi na giełdzie BitBay.

 

BitBay metody wypłat

BitBay metody wypłat

 

Co jeśli mój dokument tożsamości utraci ważność?
Będziesz mógł dalej korzystać z giełdy. Będziesz mógł kupować, sprzedać kryptowaluty a nawet robić przelewy na swoje konto. Natomiast w momencie wypłaty BitBay poprosi Cię o aktualizację Twego dokumentu a wypłata zostanie cofnięta. Gdy już zaktualizujesz swój dokument (np. dowód osobisty) wypłaty będą ponownie możliwe.

 

Czy giełda BitBay jest bezpieczna?
Inwestując w kryptowaluty istnieje złota zasada. Nie trzymaj swoich kryptowalut na giełdzie. Jeśli kupiłeś kryptowaluty z myślą o długoterminowej inwestycji najlepiej jakbyś przelał swoje momenty na portfel kryptowalut (np. metamask). Natomiast jeśli zajmujesz się tradingiem to musisz trzymać swoje środki na giełdzie. Pamiętaj by zabezpieczyć swoje konto podwójną autoryzacją (mail lub Google Authenticator). Sama giełda BitBay uchodzi za jedną z najbardziej bezpiecznych giełd. Istnieje od 2014 roku i nigdy nie odnotowała żadnego włamania. Przerwy techniczne zdarzają się bardzo sporadycznie a sama giełda przechodzi cyklicznie audyty bezpieczeństwa. Dodatkowo jest to w pełni legalnie działająca firma z niezbędnymi pozwoleniami na handel cyfrowymi walutami. Czym niestety nie każda giełda może się pochwalić.

Zabezpieczenia operacji na BitBay

Zabezpieczenia operacji na BitBay

 

Czy na BitBay działa stoploss?
Nie. Zlecenia stop-loss mają na celu ograniczenie strat inwestora gdy kurs nagle zaczyna nurkować. Kiedy kurs kryptowaluty spada poniżej naszego “progu bólu” stop loss uruchamia zlecenie sprzedaży. BitBay nie posiada takiej funkcji. I tutaj KryptoBot który rozwiązuje ten problem. W KryptoBocie możesz ustalać stop lossa na podstawie procentu straty, dokładnego kursu lub kwoty straty po której KryptoBot zleci zamknięcie Twojej pozycji na giełdzie BitBay. Przy okazji wyślę Ci o tym powiadomienie na telefon. Dowiedz się więcej o stoplossie i giełdzie BitBay w tym artykule.

 

Jak działa stop loss na KryptoBocie

Jak działa stop loss na KryptoBocie

 

Dlaczego kursy na BitBay są inne niż na innych giełdach?
Tak działa rynek. To inwestorzy na danej giełdzie decydują o kursie. Istnieją różnice w kursach między giełdami ale taka sytuacja zwykle nie trwa długo. Ceny zaczynają naturalnie się wyrównywać. Jeśli mamy odrobinę szczęścia i samozaparcia możemy spróbować arbitrażu. Czyli jeśli widzimy np. na Binance, że Bitcoin kosztuje 55 000 USD a na BitBay 57 000 USD to spróbujmy kupić Bitcoina na Binance i sprzedać na BitBay. Czysty zarobek. Należy jednak pamiętać o opłatach za transakcje i czasie księgowania środków. Może zdarzyć się tak, że zanim środki trafią z jednej giełdy na drugą kurs znacząco się zmieni. We wszystkim należy mieć rozwagę. Pamiętajcie, że aktualne kursy kryptowalut z BitBay i Binance możecie sprawdzić na tej stronie.