Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Ripple rozwiązuje spór prawny z YouTube

HomeAktualności Ripple rozwiązuje spór prawny z YouTube

CEO Ripple Brad Garlinghouse poinformował na Twitterze, o rozstrzygnięciu sporu z Youtube.

W skardze złożonej w amerykańskim sądzie okręgowym w Północnej Kalifornii w kwietniu 2020 roku, firma blockchain Ripple Labs twierdziła, że przez brak odpowiednich reakcji YouTube zostało oszukanych wielu sympatyków Ripple. Wyłudzono od nich setki tysięcy dolarów w kryptowalucie XRP.

Ripple obwiniało giganta streamingu wideo o niewyłączenie kont oszustów. Oszuści na YouTube podszywali się pod CEO Ripple, Garlinghouse’a, aby obiecać rozdanie XRP w zamian za niewielką wpłatę początkową, co jest popularnym schematem wykorzystywanym do wyłudzania pieniędzy od inwestorów.

YouTube i Ripple zawierają ugodę

W skardze złożonej w amerykańskim sądzie okręgowym w Północnej Kalifornii w kwietniu 2020 roku, Ripple twierdzi, że ofiary zostały oszukane z milionów XRP wycenianych na setki tysięcy dolarów.

Nieodwracalna szkoda dla jej wizerunku publicznego, marki i reputacji była bezpośrednią konsekwencją celowego i niewytłumaczalnego zaniechania YouTube’a w kwestii wszechobecnego i szkodliwego oszustwa mającego miejsce na jego platformie  – dodano w skardze.

Dyrektor generalny Ripple Brad Garlinghouse ujawnił, że obie firmy osiągnęły ugodę w serii tweetów.

Warunki ugody pozostają poufne

CEO Ripple zatweetował: “W zeszłym roku Ripple i ja pozwaliśmy YouTube za to, że nie egzekwował swoich własnych zasad, pozwalając fałszywym kontom (podszywającym się pod zweryfikowane konta moje/Ripple) na przeprowadzanie oszustw związanych z rozdawaniem XRP”. “Teraz doszliśmy do porozumienia, aby wspólnie pracować nad zapobieganiem, wykrywaniem i likwidacją tych oszustw” – dodał Garlinghouse.

Dyrektor generalny wspomniał ponadto, że konkretne warunki ugody są poufne, ale dla wszystkich jest jasne, że bez odpowiedzialności i działań, zaufanie jest kluczowej w tej branży, zwłaszcza w czasie, gdy rządy na całym świecie uważnie przyglądają się kryptowalutom – dodał.

Firma blockchain z siedzibą w USA stoi w obliczu pozwu SEC w związku z nielegalną sprzedażą XRP. W swojej ostatniej odpowiedzi Ripple odpiera zarzuty SEC.  Firma zaprzecza o swoim zaangażowaniu w nielegalną ofertę papierów wartościowych, gdy po raz pierwszy wydała XRP inwestorom.

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!