Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Smartfon Web3 od Solana

HomeAktualności Smartfon Web3 od Solana
Smartfon Web3 Solana

23 czerwca 2022 Solana ogłosiła oficjalnie start projektu pierwszego smartfona wspierającego zdecentralizowane aplikacje (dApps). Telefon będzie nosił nazwę Saga.

Blockchain Solana to szybko rozwijający się ekosystem zrzeszający tysiące projektów obejmujących zdecentralizowane finanse (DeFi), niewymienialne tokeny (NFT), Internet w technologii blockchain (Web3) i nie tylko.

Do opłacania transakcji w sieci Solana wykorzystuje się tokeny SOL. Aktualny kurs SOL możecie sprawdzić na naszej stronie.

Poza samymi aplikacjami mobilnymi smartfon będzie posiadał również specjalne zabezpieczenia oraz narzędzia Web3 do projektowania i publikowania przez programistów własnych aplikacji.

Według początkowych założeń telefon trafi na rynek w 2023 roku.

Poza samymi aplikacjami mobilnymi smartfon będzie posiadał również specjalne zabezpieczenia oraz narzędzia Web3 do projektowania i publikowania przez programistów własnych aplikacji.

Według początkowych założeń telefon trafi na rynek w 2023 roku.

Jak będzie działać pierwsze mobilne urządzenie Web3?

Solana Mobile | Pierwsze urządzenie mobilne Web3
Pierwsze urządzenie mobilne Web3 | solanamobile.com

Saga może okazać się prekursorem w technologii Web3 dzięki wprowadzeniu na rynek pierwszego urządzenia mobilnego, które pozwoli na obsługę zdecentralizowanych aplikacji.

Co znajdziemy w smartfonie Saga?

Nowe urządzenie ma udostępniać szereg funkcjonalności, które będą miały za zadanie umożliwić publikację i instalację zdecentralizowanych aplikacji oraz zabezpieczenie danych użytkownika.

Sklep dApps

Sklep pozwalający na pobranie i zainstalowanie na swoim urządzeniu zdecentralizowanych aplikacji ma być udostępniony dla użytkowników za darmo.

Solana SDK

Pakiet Solana SDK to platforma pozwalająca na publikację i dystrybucję własnych zdecentralizowanych aplikacji w sklepie.

Zabezpieczenie klucza prywatnego

Kolejną bardzo ważną funkcją smartfona Saga jest aplikacja Seed Vault, w której będzie można przechowywać swoje klucze prywatne.

Specyfikacja techniczna smartfona Saga

Smartfon Saga będzie składał się z podzespołów, które bez problemy zapewnią płynność działania różnego rodzaju zdecentralizowanych aplikacji.

Co wiadomo na ten moment o jego specyfikacji?

Ma on posiadać:

  1. 6,6-calowy wyświetlacz,
  2. 512 GB pamięci wewnętrznej,
  3. 12 GB pamięci RAM,
  4. system operacyjny oparty na Androidzie.

Gdzie i jak kupić smartfon Saga?

Saga ma być wypuszczony do sprzedaży w 2023 roku, ale do tego czasu lepiej traktować tę date jako luźne założenia. Do przyszłego roku jeszcze wiele może się zdarzyć.

W tym momencie można zakupić preorder telefonu.

Koszt preorderu to 100 USD, a jeśli finalna cena telefonu okaże się wyższa, kwota ta zostanie od niej odjęta.

Jeśli interesują was szczegóły całego projektu znajdziecie je w linku.

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!